Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja na studiach


wiecznieZagubiony20

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie.

Zacznę może od tego, że jestem nowy na forum i byłbym bardzo wdzięczny za wyrozumiałość, nie za bardzo jeszcze ogarniam co się z czym tutaj je (wskazówki i porady mile widziane). Mam nadzieje, że jakiegoś bana nie dostane :)

Ale do rzeczy. Mianowicie mam 20 lat, w tym roku rozpocząłem studia. Od wielu lat podejrzewam u siebie depresje, jakieś lęki, fobie(przed ludźmi). Niby swego czasu byłem kilka razy u psychologów, ale do niczego dobrego to nie doprowadziło... Teraz gdy muszę codziennie wychodzić na zajęcia odczuwam strach. Boje się ludzi, nie potrafię z nimi rozmawiać, a na dodatek dziś mam prezentację przez całą grupą co mnie całkowicie paraliżuje... Jestem osobą z której zawsze trzeba coś wyciągać, nigdy sam się nie odzywam, wiecznie stoje gdzieś z boku oddalony od wszelkich interakcji społecznych... Najchętniej siedziałbym w domu i nie wychodził donikąd...

Podejrzewam, że mało z tego zrozumieliście, ale to właśnie cały ja. Nawet na forum, które jest notabene anonimowe ciężko mi jest się całkowicie otworzyć...

Jest dla mnie jakiś ratunek?

Pozdrawiam wszystkich którym chciało się czytać te wypociny i wybaczcie niewiedzę zwiazaną z forum, postaram się poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja też jakiś czas temu miałam podobny problem, zwłaszcza w takich sytuacjach szkolnych, związanych ze studiami, też przerażało mnie wygłoszenie prezentacji przed grupą ludzi, mi tak doraźnie pomogła wizyta u psychiatry i przepisane przez niego leki,( bo zmagam sięjeszcze z depresją) ale wiem że w moim przypadku to nie rozwiązuje problemu do końca i potrzebna jest psychoterapia, spróbuj może udać się do psychologa i porozmawiać o swoim problemie, może doradzi Ci jakieś rozwiązanie a Ty będziesz mógł się z kimś podzielić swoim problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew :)

Problem jest tego rodzaju, że nie mam aktualnie w miejscu w którym studiuje dostępu do tego typu lekarzy. (Albo tylko się migam jak to ja...). Poza tym farmakoterapia mnie przeraża... dużo czytałem o skutkach ubocznych...ceny też sa raczej wygórowane jak na moje możliwosci...

 

@Evele Jesli mogę spytać... Nadal studiujesz? Jak Ci idzie kontakt z innymi? Jak wygląda rozmowa z ludźmi? Funkcjonujesz swobodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heeej.

Od jak dawna... Myślę, że już od dziecka. Zawsze byłem nieśmiały... Teraz dopiero dostrzegam jak bardzo uprzykrza mi to życie... Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować w towarzystwie. Od niepamiętnych czasów unikam na wszelkie sposoby nowych wyzwań itd... temat rzeka naprawde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hem... no właśnie... to też jest mankament. Nie ma nic takiego szczególnego. Lubie czasem obejrzeć film, grać w jakieś gry komputerowe... nic kreatywnego (nie licząc dwóch domków z zapałek). Boli mnie to, że nie mam takiej swojej odskoczni jak inni. Nie wiem co mogłoby to być...

 

-- 12 gru 2012, 21:50 --

 

Hem... no właśnie... to też jest mankament. Nie ma nic takiego szczególnego. Lubie czasem obejrzeć film, grać w jakieś gry komputerowe... nic kreatywnego (nie licząc dwóch domków z zapałek). Boli mnie to, że nie mam takiej swojej odskoczni jak inni. Nie wiem co mogłoby to być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekam w książki albo pisanie.. lubię to.. i pomaga..

Lubię przenosić się w inny świat podczas czytania.. a na papier przenoszę swoje myśli, wyobrażenia..

 

Lubię spacery najlepsze są po lesie, gwieździste niebo.. wiele tego.. w zime lodowisko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... lubię spokój, spacery nocą to fakt. Kiedyś jakiś czas pisałem coś w rodzaju pamiętnika, takie przelewanie myśli, obaw i tak dalej na kartke. Dawało mi to ulgę, ale z jakiegoś powodu tego zaprzestałem, może uznałem, ze jestem na to za stary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport... Zdarzało mi się biegać, gdzieś na odludziu, tak żebym był tylko ja i ew. słuchawki w uszach. O ile wiosną i latem była do tego możliwość to teraz...wiadomo. Mam możliwość chodzenia na siłownię, fitness, ale wiadomo, że to wiąże się z kontaktem społecznym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz też można biegać :D tylko trzeba się uzbroić w łachy do tego odpowiednie. Co do siłowni i fitnessu ja nie przepadam, dookoła pełno spoconych ludzi..... za to polecam basen w godzinach wczesnoporannych lub wieczornych - gdy nie ma ludzi, jest świetnie. To może jakiś wolontariat w schronisku dla zwierzaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kosztuje kosztuje ..... hmm, no wolontariat np. w schronisku dla zwierzaków - tam więcej kontaktu ma się z psimi kupami niż z ludźmi ;) a tak na poważnie, o ile lubisz zwierzaki oczywiście, wiesz, wyjdziesz z domu, zrobisz coś mega przydatnego a do tego może poznasz kogoś ciekawego, nic na siłę :)

Postaraj się znaleźć w mieście gdzie studiujesz jakąś poradnię psychologiczną NFZ, poszukaj terapii - bo szkoda się tak męczyć a wszystko da się "przepracować", poszukaj książek na temat fobii społecznej, depresji w bibliotece, poznaj "wroga" :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie myślałem o wolontariatach, bo wiadomo - to też wiąże się z interakcjami społecznymi. Wszystko ma w tym początek. Chociaż myśle, że warto to przemyśleć. Zwłaszcza, że bardzo lubię psy. A co do książek, jesteś w stanie jakieś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×