Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hipochondryk rehabilitowany to mogłoby zaskoczyć. Człowiek wyrobiłby sobie wizytówki. A potem brylowanie na salonach, wywiady, reklamy, wizyty w zakładach pracy. Dzięki za pomysł, omeeena!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, codziennie zaglądam na forum czytając co tam u Was...ila wydaje mi się że nie powinnas zwiększać dawki o ile czułaś się dobrze przy 20 mg...myślę że to przez chorobe synka zaczęłaś odczuwać lęk ( wiem po sobie też tak mam ) jeśli cos się dzieje mojemu dziecku zaczynam sie stresować, nieprzespane noce, czuwanie , ale to chyba normalne ;) Mam nadzieję że dojdziesz do równowagi i będzie ok... Ja cały czas na 10 mg Xetanoru i jest dobrze, choć energia mogłaby być większa , ale najważniejsze że nie mam lęków, zawrotów głowy i mdłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenon1989, a zwiększyłeś bo czułeś, że nie działał do końca, czy dlatego, że w ogóle nie było efektu?

4 miesiące to już kawałek, jeśli paro "prawie" działa, może warto zastanowić się nad zmianą, bo prawie robi dużą różnicę. Wydaje mi się, że to paro tak glebuje. Jest to wybitnie lek antyaktywizujący.

A na co zacząłeś ją brać? Nerwica, depresja, zok, ptsd? Bardziej lęk i problemy ze snem, czy zmęczenie, senność, problemy z koncentracją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem, bo lekarz tak zalecił. Ogólnie mam nerwice z derealizacją i depresję? Ogólnie widze poprawe jesli chodzi o zmniejszenie lęku i napięcia, ale mam prawie zerowa zdolnosc koncentracji, myslenie logiczne to zaledwie ułamek dawnej mocy, no i przede wszystkim czasami nie odczuwam uczuc. Nawet wtedy, gdy się zmuszam, to jestem całkowicie obojętny, np. coś mnie w głębi duszy cieszy, ale jest zero odzewu ze strony mozgu, mowie jednostajnie i monotonnie. Martwi mnie tez, ze ten stan odczuwam np. przy dziewczynie, ktora mi sie podoba. Ogólnie jestem zbyt wyciszony, czasem nawet nie jestem w stanie sie zdenerwowac, po prostu cos obserwuje, a w glowie kompletna pustka, jakby ktos mi wylaczyl dusze, osobowosc, itp.

 

Tyle, że jeszcze z miesiac temu nie bylem fizycznie w stanie sie cieszyc, ani poczuc satysfakcji. Teraz mam wahania nastrojow, ale miewam dni kiedy czuje sie bardzo szczesliwy i zrelaksowany. Robiłem sobie test na skale depresji; z 2 miesiace temu mialem wynik 35-teraz mam 16.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenon1989, a brałeś jakieś inne leki, czy to Twój pierwszy antydepresant? Z opinii na forum można wyczytać, że u wielu osób paroksetyna powoduje zaburzenia koncentracji i funkcji poznawczych. Wraz ze zwiększeniem dawki ten efekt może się nasilać. Ja tych uboków nie miałem, sedacja i zmulenie szybko przeszły, ale paro na mnie nie działało. Po miesiącu czułem się jak bez leków.

W moim przypadku na lęki świetnie sprawdziła się wenlafaksyna. Podobno dobra jest też sertralina. Na koncentrację, chęć do życia, motywację świetnie działa fluoksetyna - bezcenna w tym względzie. Jak dla mnie potrafi wręcz zmienić "osobowość". Z biernej sieroty człowiek staje się pewnym siebie, panującym nad życiem człowiekiem. Niestety w przypadku fluo lub sertraliny, w pierwszym okresie, nasilają one lęki. Poza tym można odczuwać sztuczne pobudzenie, rozdrażnienie. Tu już musisz rozważyć na czym Ci najbardziej zależy. Ale do tych leków zawsze można dodać mianserynę lub mirtazapinę, które skutecznie łagodzą te dolegliwości.

Obiektywny co do paro nie będę. Uważam, że to kiepski lek przeciwdepresyjny. Bardziej skuteczny przy silnym lęku z niepokojem psychoruchowym czy nerwicy natręctw. Na Twoim miejscu bym zmienił. Nawet jeśli lek działa, nie powinien glebować i tłamsić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze biore tez pernazyne i nie jestem w stanie stwierdzic, ktory z lekow moze to powodowac. Lekarz powiedzial, ze do wiosny powinno byc juz dobrze, a i sam jestem dobrej mysli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omeeena, ja mam czas... Dopiero kończę okres dojrzewania, świeżo po mutacji jestem. :oops:

 

elfrid, już za tydzień znów dni będą coraz dłuższe. Sam mam nadzieję, że poczuję się lepiej, bo nie ma nic gorszego niż wegetować w domu, gdy wszystkie zdrowe komórki aż krzyczą by wyjść i podbijać ten zakątek świata... Btw. dwa razy brałem Seronil w dawce 10 mg. Za pierwszym razem wyzdrowiałem w ciągu miesiąca. Cudowne uczucie. Niestety po tym miesiącu było już coraz gorzej. Kiedyś wróciłem do tego leku i już w ogóle nie zadziałał. Ciekawe, jak to będzie u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oxygen_80, Zobaczymy. Grunt żebym tylko miał siły na myślenie i działanie. Ale poprzednie pogorszenie przy fluo (stres itp) wiąże z konkretnym zdarzeniem, z którym już się oswoiłem. Więc może będzie ok. W każdym razie mam zamiar brać większą dawkę niż 20mg. No chyba, że się okaże, że to tylko nasila sztuczny napęd a nie wpływa na lęki czy nastrój. Brałem fluo przez 2 lata i przez ten okres było w miarę stabilnie. Załamanie stresowo-napięcowe :D przyszło dopiero we wrześniu. Mogłem to po prostu przeleczyć Xanaxem, a nie zmieniać na paro. Chociaż dzięki temu wiem, jakich leków nie próbować.

 

PS To nie jesteś rocznik 1980? Co w takim razie oznacza ta "80" w nicku :lol:

 

PS2 Czego poza paro i fluo jeszcze próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, to był taki żarcik ;), gdyż omeeena o wieku napoczęła i tak mnie coś podkusiło. Rocznik jest taki, jak w nicku. :)

 

Brałem wszystko z SSRI/SNRI. Nie lubię tych leków, ale co tu robić. Odstawiałem po kilku miesiącach lub nawet tygodniach, generalnie słaby ze mnie herbatnik i efekty uboczne mocno mnie zniechęcały. Paroksetyna to jeden z trzech czy czterech leków, które brałem dłużej niż pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, cienki bolek ze mnie w tej materii, przyznaję. :) Oczywiście zapomniałem dodać, że mianserynę, mirtazapinę, trazodon, tianeptynę, moklobemid też brałem, więc luuuz. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani,nie wiem co robić.przespałam w miarę noc wczoraj wzięłam 20 mg,dziś też,ale od rana żle się czuję,niepokój,złe myśli itp.zwiększyć do 30czy nie,a może zwiększyć o 5mg,żeby nie było skutków ubocznych,bo jak w piątek wzięłam30 to dopiero w sobotę wieczorem puściło,nie wiem co robić.a było tak dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

secretladykkklekarz powiedział,ze jak do poniedziałku nie przejdzie to mam zwiększyć.a ja straszni się boję skutków ubocznych,bo już wiem,że będą i wiem co mnie czeka przez tydzień.

miałaś objawy po zwiększeniu,ile teraz bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ila ,

to nie jest tak ,że jak zwiększysz dawkę to na drugi dzień Ci się z miejsca poprawi.To nie są narkotyki ,które działają na zasadzie : biorę - a za chwilę jestem " wniebowziety". Skąd wiesz ,a może trzeba zmniejszyć dawkę... żeby się poprawiło? Nie masz pewności ,,,i dlatego słuchaj się swojego lekarza, i rób tak jak Ci kazał.Dobrze radzi Ci Secretladykkk . Uboki po zwiększeniu dawki mogą być ,a równie dobrze może ich nie być.Nie wiesz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×