Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak uwierzyć w siebie?


pendzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam swoje zdanie na różne dziedziny, ale czasami za dużo przejmuje się tym co ktoś inny powie itp. Np. pewna osoba opowiadała, że u niej w wieku 17 lat pojawił się guz na mózgu i ja sam zaczołem się przejmować tym, że dostane guza. Ale to taki przykład tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pendzelek, to normalne że jak ktoś coś powie, czy pomyśli to oddziałowywuje to na innych. Jeśli wyjątkowo mocno przejmujesz się tym co inni powiedzą na twój temat, to jest to jeden z objawów w nerwicy. Pewnego rodzaju przewrażliwienie. Z jednej strony to dobrze, bo nie jesteś z kamienia, ale z drugiej coś płacisz za to. Ciężko mi coś więcej powiedzieć, mam swoje sposoby na walkę z zaburzeniami, ale nie chcę się tobie narzucać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Nawet psycholog stwierdził, że jestem typowy "nerwicowiec" ostatnio dostałem nerwicy i ostrej jak nie wiem. Teraz jest już lepiej, lecz czasem nachodzą mnie jeszcze lęki i natręctwa, lecz słabe i jakoś sobie z tym radze.

 

-- 08 gru 2012, 12:16 --

 

monk.2000, możesz mi przedstawić swoje sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę inaczej: Przestań myśleć ciągle o sobie, swoim interesie, swoich problemach, swojej racji ..obdarz każdą osobę co najmniej taką uwagą jaką poświęcasz sobie a osiągniesz stan wolnego, spokojnego umysłu, poczujesz się spełniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Rób to dla nich a nie dla siebie

 

-- 13 gru 2012, 13:51 --

 

Szczęście, nieszczęście, dobro, zło ..wszystko jest stworzone przez umysł. Jak skupisz się na innych zamiast rozmyślać ciągle o sobie złapiesz kontakt z rzeczywistością - poczujesz, że życie jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy ktoś wierzy w siebie może zależeć od wielu czynników między innymi od tego co o sobie myśli

jeżeli myśli sobie że "nic mi się nie udaje" to raczej w siebie nie wierzy prawda?

a tego typu negatywne myśli to tzw "zniekształcenia poznawcze" czyli fałszywe(nieprawdziwe) myśli które wydają się być prawdziwe a które sprawiają że czujemy się źle

jeżeli np myślisz że "nic nigdy ci się nie udaje" to jesteś w błędzie i musisz racjonalnie zakwestionować tą myśl bo "na pewno udało mi się coś kiedyś dobrze"

tak samo jest z innymi negatywnymi myślami na swój temat które również trzeba podważyć i dać im porcje zdrowego racjonalnego myślenia i zakwestionować je i obalić kontrargumentami

 

wiadomo też że wiara w siebie nie bierze się z siedzenia na czterech literach

trzeba wyznaczać sobie cele i je krok po kroczku realizować

poczytajcie sobie np o "strefie komfortu" w rozwoju osobistym

 

często też osoby które nie wierzą w siebie po prostu siebie nie doceniają

nie zauważają swoich mocnych stron i gdy ktoś na przykład powie im komplement to myślą sobie "on po prostu chciał być miły" i odrzucają ten komplement mimo że był prawdziwy

skupiają się na tym co im się nie udało a nie zauważają wielu rzeczy które im w życiu wyszły, nie zauważają swoich mocnych stron i zdolności jakie posiadają

można się wtedy zastanowić "jakie są moje mocne strony"

jest jeszcze wiele tego typu nieprawdziwych myśli na własny temat które sprawiają że brakuje nam wiary w siebie ale to już można książkę całą o tym napisać :)

 

pozdrawiam i nie ma się co martwić za bardzo :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×