Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

trek wg opinii dobrze działa na lęki i natręctwa (na to chyba w wyższych dawkach). Lek ma mały średni przyrost masy ciała w porównaniu do innych SSRI - większy jest na escitalopramie i paroksetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko a czytalem ze escitalopram powoduje zmniejszenie laknienia i raczej sie chudnie.

Nvm bo doczytalem ze to asertin w innym temacie nie bylo tej nazwy handlowej i myslalem ze tego jeszcze nie probowalem, a asertin oczywiscie zarlem. Juz wszystkie ssri na natrectwa jadlem. Sprobuje jeszcze paroksetyne drugi raz z ta duza dawka 60 mg bo moj max byl 40 ostatnia nadzieja jesli chodzi o ssri. Ale nie bede tu offtopowal, przeniose sie do watku o paroksetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi dr kiedyś kazał brać wieczorem,to cale noce nie spalam i odstawilam

Lepiej brać rano.

 

-- 30 lis 2012, 20:46 --

 

Większość chudnie po sertralinie.

 

-- 30 lis 2012, 20:56 --

 

kasia000, ile bierzesz tej sertraliny 1 tabl?,pol tabl?

I jak działa na lęki?Czujesz bardziej pobudzenie po sertrze? ,jak rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 8)

 

To mój 1 post na tym forum, proszę o wyrozumiałość. Mam pytanie związane z Sertraliną, otóż jestem po 4 tygodniowej kuracji fluoksentyna (20mg/doba) która niestety nie działa zbyt dobrze na mój organizm. Ciągłe rozdrażnienie i podenerwowanie plus ogólne samopoczucie na minus zmusiło mnie do zasięgnięcia porady u mojego lekarza i zmiany leku na sertraline. Doradzono mi abym zrobił 1 tygodniową przerwę w braniu antydepresantów i dopiero po tym okresie zaczął brać sertraline. I teraz pytanie do was, czy muszę odczekać ten 1 tydz aby wypłukać z organizmu poprzedni lek, czy mogę już zacząć brać Sertraline ( 50mg/doba). Pytam bo nie czuję się zbyt dobrze w tym momencie. Przyznam się że wczoraj pobrałem 1 dawke i byłem troche senny przez cały dzień ale samopoczycie miałem lepsze, natomiast w nocy był koszmar bo obudziłem się koło 4 rano i nie mogłem zasnąć, pustka w głowie i moje natrectwa :? Dodam jeszcze że biorę 20 mg dihydrocodeiny 2 razy dziennie na ból pleców przez ostatni miesiąc. Na szczęście jest już lepiej jeśli chodzi o ból pleców dlatego całkowicie będę rezygnował z brania tej codeiny. Wyczytałem że może ona wpływać depresyjnie na psychikę. W 2009 miałem epizod depresyjny z silnymi objawami obsesyjnymi , brałem wtedy sertraline i muszę ppowiedzieć że lek bardzo dobrze pomógł. kuracja tym lekiem trwała koło 6 miesięcy. Myślę że tym razem musze pobrać sertralinę po prpstu dłużej nawet do 1 roku aby zapobiedz nawrotą. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie musisz robić tygodniowej przerwy,zrob 2-3dni przerwy,ja brałam od razu po fluoxetynie inny lek i nic mi nie było,a lekarz też kazał zrobić przerwę,miedzy jednym,adrugim lekiem.Nie laczylabym natomiast sertraliny z kodeina,bo mogą być jakieś interakcje.

 

-- 02 gru 2012, 14:14 --

 

Wooldoor, Witamy na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wooldoor tak jak pisała cytrynka84, odczekaj 2-3 dni. Dobrze , że planujesz brać sertralinę dłużej. To są leki które trzeba i można brać długo, bo nie mają negatywnego pływu na organizm jaki miały leki starej generacji. Pamiętaj, że czasami na lęki i obsesje potrzebne są wyższe dawki leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sertralina działa bardziej pobudzająco, aktywizująco jak fluo czy raczej przymula, usypia. Szczerze mówiąc to nie pamiętam jakie miała działanie jak brałem w 2009, wiem tylko ze pomogła. W ciągu następnych 2 tygodni chcę wrócić do pracy więc to dla mnie istotne. Bardziej mi zależy aby przywrócić chęć i motywację do życia, pracy, codziennych obowiązków a natręctwa jakie mam ( natręctwo mojego polega na tym że zapętla mi się w głowie jakaś piosenka na jakiś czas a później się zmienia na inną i już tak od ponad 1 miesiąca :bezradny: ) w końcu znikną ( tak miałem przy poprzednim epizodzie z innym natrectwem).

 

Pozdrawiam wszystkich zmagających się z chorobą :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jest to mój pierwszy post na tym forum choc podczytuje je juz od jakiegos czasu

chyba zaczynam swoją przygode z sertraliną...pisze chyba bo jakis tydzien temu zaczełam ją brac (pół tabletki) po kilku dniach mialam zwiekszyc do całej, niestety juz pierwszego dnia czułam sie po niej fatalnie, totalne rozbicie,rozkojarzenie, rozwolnienie, nasilenie leków :( do tego stopnia odbiło sie to na moim zyciu ze o mało nie spowodowałam wypadku, a mój dzien dosc sporo wypelniony jest jazdą samochodem i opieką nad dzieckiem

niestety nie moge aktualnie dostac sie juz do mojego psychiatry, wizyte mam dopiero 2 stycznia i nie wiem co teraz robic

jestem juz na takim etapie ze wiem ze bez leków sobie nie poradze, toczyłam sama walke przez ostanie pół roku pod opieka psychiatry ale niestety nic z tego

 

mam wiec pytanie do Was, czy moge przez jakis czas brac równie z sertraliną zomiren i czy to połaczenie wogóle ma sens??? zeby jakos przejsc przez ten pierszy etap

przeczytalam juz tu sporo na temat opóznionego dzialania tego leku wiec zdaje sobie sprawe ze pierwsza tabletka mi jie pomoze ale bardzo chce wierzyc ze kiedys po nich stane na nogi, tylko nie wiem jak zaczac

 

bede wdzieczna za kazda rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xjoasiax-ma sens.Ja tak bralam przez pierwszy miesiąc od rozpoczecia leczenia sertaliną. Inaczej był tego nie wytrzymala.Mialam większośc skutkow ubocznych-czulam sie okropnie.....tyle że ja odrazu bralam 50mg serty po 3 dniach już 100mg a po miesiacu 200mg. Mogę byc tylko wdzieczna lekarzowi,że nie pozwolil mi przerwac i kazal wytrwac....teraz jest ok, a juz calkiem ok jak biore do serty spamilan :)

Trzymaj sie i wspomagaj poki co

 

-- 06 gru 2012, 14:06 --

 

A teraz ja mam pytanie-błagam nie wyśmiejcie mnie :)

Chodzi o to,że lecze sie na nerwice lękową,podobno tez mam leciutkie natręctwa

Leczylam sie seroxatem,velafaxem,teraz sertalina......kazdy z nich mi pomógl mniej lub bardziej,ale one sie roznia jako leki,i pytanie czym? skoro wszystkie bralam na lęki a podobno kady z nich ma inne dzialanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina i paroksetyna różnią się od wenlafaksyny tym że ta ostatnia poza serotoniną zwiększa także stężenie noradrenaliny-sertralina natomiast od paroksetyny różni się tym że choć obie substancje należą do tej samej grupy farmakologicznej (SSRI) to sertralina ze względu na delikatne działanie na dopamine i receptory sigma 1 lekko pobudza zaś paroksetyna ze względu na delikatne działanie antycholinergiczne i noradrenergiczne raczej uspokaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała w trawie dziekuje Ci za odpowiedz :smile: w takim razie jutro chyba podejme te drugą próbe, mam nadzieje ze tym razem dam rade :?

A napisz mi jeszcze czy po odstawieniu zomirenu , odczuwałas juz pozytywne działanie sertraliny? i kiedy u Ciebie pojawiły sie pierwsze oznaki ze lek zaczał działac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła działania na serotoninę: paroksetyna > sertralina > wenlafaksyna

 

Siła działania na noradrenalinę: wenlafaksyna > paroksetyna > sertralina

 

Siła działania na dopaminę: sertralina > wenlafaksyna > paroksetyna

 

Tak w dużym uproszczeniu można porównać te leki :smile:

 

Paroksetyna jak już wyżej było pisane ma działanie antycholinergiczne, co może zmulać i osłabiać, a przez to być odbierane jako działanie uspokajające :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fajnie wiedzieć co jak działa i na co.

Ostatnio wzięłam 200mg sertraliny czyli za dużo niż mi przepisał lekarz. Czułam się nawet 0.k. ale bolała mnie głowa. robię tak z sertralina aby wyczuć jaka dawka jest dla mnie najlepsza na jakiej się dobrze czuję.

Czy tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, zamiast citalopramu, który zdaje się byc piętą achillesową w moim zestawie.

Od wczoraj powrót do sertraliny. Wieczorem lekkie pobudzenie i nawet fajny nastrój, spało mi się cudownie. Nie spodziewam sie rewolucji, bo sertę juz brałem, ale liczę na lepsze działanie od citalu w połączeniu z mirtazapiną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×