Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natręctwa myśli...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

bileberry, lęk przed schizofrenia jest typowy dla nerwicowców. Dobrze, ze wrociłas na terapie..grzebanie w przeszlosci czasem jest potrzebne zeby dojsc do zrodła lęku i nerwicy. Co do leków, to musisz jeszcze troche poczekac...one tak szybko nie działaja..za 2 tyg powinno byc lepiej. Nie martw sie, mozna z tego wyjsc.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , ciężko mi nad tym panowac , siedzę i szukam objawów schizo... mam takie dziwne uczucie i dziwaczne myśli jakby w ogole to nie były moje myśli... i ciągle zastanawiam się czy to już są objawy... Mam już dosyc wszystkiego , boje się , że to faktycznie to ...

Czy z tego w ogóle da się wyjśc ???!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bileberry, osoba chora psychicznie nie zastanawia sie nad tym czy jest chora czy nie..nie doszukuje sie u siebie objawów. Ty sie po prostu boisz choroby psychicznej i tyle..jest to objaw nerwicowy. Tez sie bałam, ze zwariuje itd...to typowe dla nerwicy. Da sie z tego wyjsc, ale wymaga to pracy nad soba...chodzisz na terapie..pierwszy krok zrobiony. Jesli nie radzisz sobie z poziomem lęku, idz do psychiatry i popros o leki, ktore zminimalizuja objawy i pozwola Ci normalnie funkcjonowac.

 

-- 05 gru 2012, 19:52 --

 

aaa i nie nakręcaj sie niepotrzebnie...nie czytaj o chorobach..bo to tylko pogarsza nastroj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi , twój post jest dla mnie jak iskierka która powoduje ,że choc na chwilę mogę odetchnąc i pomyślec , że może faktycznie nie jestem chora na schizo. Niestety to trwa tylko chwile, zbyt krótko , żeby poczuc się lepiej .

 

Do Tianesalu który biorę musiałam się przekonywac ponad dwa miesiące zanim wzięłam pierwszą tabletkę . Boję się dodatkowo brac leków przeciwlękowych . Co jak się od nich uzależnię lub będę miała objawy niepożądane...

 

Niestety już popełniłam ten bląd , wczoraj wczytałam się w objawy schizo. W nocy obudziłam się z przekonaniem ,że jestem chora i słyszałam jakieś głosy... :bezradny:

 

Może masz jakieś rady jak radziłaś sobie z lękiem , atakiem , jak z tego wyszłaś ????? Będę wdzięczna za podpowiedzi... Nic już chyba na mnie nie działa. Najgorsze jest to ,że piszę choc by tego posta a jednoczśnie wmawiam sobie ,że mam tą chorobę :silence:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkrecanie-sobie-schizofreni-t13940.html

 

poczytaj sobie ten temat:)..

 

Najlepiej ignorować te natręctwa, nie skupiać sie na nich, nie analizować, one nie mają nic wspolnego z rzeczywistoscia. Wiem, ze trudno nie myslec ' o tym'..ale mow sobie ' to tylko nerwica, nic złego sie ze mna nie dzieje'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że nikt mnie nie lubi, że gdziekolwiek nie pójdę to jestem tam niemile widziana

wydaje mi się, że wszyscy się ze mnie śmieją. a może mi się nie wydaje?

wmawiam to sobie czy jest tak naprawdę?

dosłownie z dnia na dzień moje poczucie wartości spadło niemalże do zera. wszystkie żarty na mój temat odbieram jak "wynoś się stąd, nikomu nie jesteś potrzebna"

jakbym się cofnęła o to piękne pół roku kiedy już było ok

 

tak bardzo potrzebuję pomocy, ale nie poproszę przecież rodziców o wizytę u psychologa

 

może chociaż tutaj ktoś się zlituje i to przeczyta, nawet przyjaciółka zaczyna mnie olewać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałam(pewien okres) tylko,że nie miałam z tym problemu skoro nie chcą to nie ,nic na siłę i nawet nie narzekałam we własnych myślach na to.Tyle,że w końcu zrozumiałam,że jest wręcz odwrotnie ,że wyciągają do mnie rękę,że chcą kontaktu ze mną ,starają się...a tamto to była moja chora wyobraźnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja nie umiem Ci odpwoiedziec na to pytanie ,mogę co najwyżej (z własnego doświadczenie też) poradzić,żebyć coś z tym zaczęła robić .Zaczynając od wizyty u psychiatry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że nikt mnie nie lubi, że gdziekolwiek nie pójdę to jestem tam niemile widziana

wydaje mi się, że wszyscy się ze mnie śmieją. a może mi się nie wydaje?

wmawiam to sobie czy jest tak naprawdę?

To nawet udowodnione, zawsze wydaje nam się, że wszyscy nas oceniają, krytycznie na nas patrzą... a prawda jest taka że ludzie w dużym stopniu to egoiści, bardziej są zaabsorbowani sobą, żeby zwracać uwagę na innych. Więc najlepiej by było samemu spróbować zmienić nastawienie do tego jak jest się odpieranym przez innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z wolną wolą,czuje,ze nie jest wolna

 

mam odczucie,ze moja wolna wola nie jest wolna,czuje sie zniewolona przez natrectwa,obsesje kompulsje,ale tez moja obsesja jest,myslenie,ze majac wolna wole,oczywiscie wybiore ta zła drogę,choc chciałabym wybrac dobrze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie.dobrze, co tam u Ciebie. Jak sobie radzisz?

 

-- 22 gru 2012, 20:33 --

 

mam wrażenie, że nikt mnie nie lubi, że gdziekolwiek nie pójdę to jestem tam niemile widziana

wydaje mi się, że wszyscy się ze mnie śmieją. a może mi się nie wydaje?

wmawiam to sobie czy jest tak naprawdę?

dosłownie z dnia na dzień moje poczucie wartości spadło niemalże do zera. wszystkie żarty na mój temat odbieram jak "wynoś się stąd, nikomu nie jesteś potrzebna"

jakbym się cofnęła o to piękne pół roku kiedy już było ok

 

tak bardzo potrzebuję pomocy, ale nie poproszę przecież rodziców o wizytę u psychologa

 

może chociaż tutaj ktoś się zlituje i to przeczyta, nawet przyjaciółka zaczyna mnie olewać

Zawsze miałam niskie poczucie wartości, od zawsze mi się wydaje że inny źle o mnie myslą, ciągle analizuje co i komu powiedziałam, dlaczego ktoś mi tak odpowiedział a nie inaczej, pewnie źle o mnie myśli, wolę czasami z nikim się nie widziec zwłaszcza znajomymi których rzadko widuję, bo z ludźmi z którymi mam stały kontakt to moge nadrobic przy następnym szybkim spotkaniu jeśli wczesniej cos zrobiłam lub powiedziałam nie tak, albo mi się tylko wydaję że ktoś mógł mnie źle zrozumiec..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nerwicę natręctw od lat....bardzo bardzo cierpię...jak z tym zyc..pomózcie

 

-- 23 gru 2012, 15:57 --

 

tez mam nn i nic działa....tepaskudztwo cały czas siedzi we łbie jak rzep....jak z tym zyc..nie daje rady omóżcie..proszę

 

-- 23 gru 2012, 17:20 --

 

jestem tu nowa ..lecze się od lat na nn......ta choroba to juz chiba schizy nie nn.....jestem otepiala i myslę ze jetem wariatką....pomózcie...cały czas chce mi sie wyć.... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wifi....u psychiatry leczę się od 15 lat....borę CITAl....a te pioruństwo wraca........wkręcam sobie takie jazdy do łba....ę to w pale sie nie miesci....całymi dziami drązę i analizuję całe swoje życie......głowa boli od tego myślenia......obecnie zastanawiam się czy żyję czy nie....ale jazda prwada....jem, palę papierosy.....ubrałam choinkę....i wogóle wszystko a we łbie mi siedzi jedna myśl.....czy ja napewno żyję???....kur...przecież to jest chore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jak tak można...wogole myślec i zasanawiac się na tym...kurki do gazu które sprawdzam od lat i czy wyłaczyłam żelazko...i czy zamknęłam dzwi to do lat sparwdzam.......to już bagatela...co teraz wymyśliłam....jestem wariatką....to pwene...Boże jak tu dalej żyć...??

 

-- 24 gru 2012, 15:20 --

 

:hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agatriczeee, Staraj się podejść z dystansem do tych myśli. Czytałaś jakieś książki nt. nerwicy? np. Poradnik dla chorych cierpiących na zespół natręctw dr-a Żerdzińskiego. Co psychiatra na to że leki nie pomagają? Dobrze by było jakbyś poszukała psychoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie zastanawiam się czy żyję czy nie...
Ja ostatnio często zastanawiam się, najczęściej w nocy albo nad ranem, czy porażenie prądem by bolało? Albo inne podobne scenariusze, mimo że wiem, że jeszcze masa wspomnień mnie czeka, że jeszcze chcę żyć, że nawet nie potrafiłabym sobie zrobić krzywdy... Ale te myśli są i nie mogę ich wywalić z głowy. Mam je nawet gdy budzę się rano, a obok mnie leży mój chłopak i mnie przytula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście ostatnią amerykańską produkcje o nerwicy natręctw? Filmik znalazłam na onecie, po prostu masakra co ci ludzie robią!! Oto moje top 3:

 

1. Jedzenie proszku do czyszczenia ceramiki

2. Jedzenie papieru toaletowego ;/ ta kobieta zjadała z 2-3 rolki dziennie i mówiła ze najbardziej lbui papier dwuwarstwowy

3. od 8 lat kobita śpi z suszarką ;/

 

Moje drobne natręctwa przy tym co widziałam to pan pikuś. Ameryka ich naukowcy i społeczeństwo "rządzi" Dlaczego jeszcze Amerykańscy naukowcy nie dowiedli ze ich kraj jest przesiany "głupimi ludźmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś takie myśli jak: ''co jeżeli ten świat jest nie prawdziwy'' lub ''co jeżeli ci wszyscy ludzie dookoła nie istenieją?'' .. -.-
Byłem niedawno u lekarza z dokładnie takimi myślami i pogadaliśmy trochę o tej możliwości matrixa. Potraktował to jako element nerwicy lękowej i zapisał lek z grupy SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo.. czyli mogę odetchnąć tak jakby, że nic gorszego to nie jest :)

Bo mi się głównie od samego początku utrzymuje jakby strach 'a co jezlei to jest nie prawdziwe' i choc swiadomosc mam to tak jak bym ne była pewna :P ale trochę sie uspokoiłam już :) da się z tego wyjśc prawda..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×