Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

secretladykkk Super, dobrze, że sam seroxat-sroxat daje radę.

UUU... mi to już chyba tylko dekapitacja zostaje.

Znikam stąd, bo w głowie mi się kołuje i mam trudności ze zrozumieniem, co czytam i piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfridja biorę dziś 20 dzień,od niedzieli dopiero odczuwam różnicę.budzę się bez lęków,niespokojna.może jest to niepokój ,czy lęk przyjdzie,czy nie.nie jest jeszcze ok,ale lepiej.wieczory są cudne,noce przespane.lekarz do którego dzwoniłam codziennie przez pierwsze 2 tygodnie kazał czekać.więc wytrzymaj,bądż dobrej myśli.w naszej chorobie cierpliwość jest wymagana.ze strasznym choróbskiem przyszło nam żyć

 

Dzięki wielkie. Ja biorę 17 dzień, także mam nadzieję, że się ruszy, że wieczór i dobre samopoczucie będzie trwało przez cały dzień a nie od godz. 19. Z mojego doświadczenia z lekami (wenlafaksyna, fluoksetyna, Wellbutrin) wyraźną różnicę było widać już po 2 tygodniach, a finalnie po miesiącu śmigałem po mieście. Ale może to ze względu na profil aktywizujący tych leków. A przy paro jest inaczej i wymaga więcej cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid jakby musiał to by było super, ale widać paro w moim przypadku nic nie musi... nie cieszy mnie to co kiedyś i to zakrawa na anhedonię, co wcale nie jest rzadkością w przypadku paroksetyny.

 

A o hipomanii to ja mogę tylko pomarzyć. Wiem, że to patologiczny stan ale u mnie nawet lekkich zwyżek nastroju nie ma na lekach.

 

Nigdy? Nawet po takich dawkach? Ja po Effectinie 150mg miałem trzy miesiąca bardzo dobrego samopoczucia. Z dnia na dzień czułem jak wszystko się zmienia, podejście do ludzi, obraz rzeczywistości, świat nabrał barw a życie perspektyw.

 

Kurcze, martwi mnie to, że przy paroksetynie nie odczuwasz jej pozytywnego działania na nastrój, a wręcz obwiniasz za senność, anhedonie. Jeśli to trwa dłużej niż miesiąc to po co brać taki lek? Mam złe przeczucia co do paro. Dochodzę chyba do wniosku, że jeśli miałbym wybierać to wolę nakręcenie po fluoksetynie, niż ociężałość, w tym intelektualną, po paroksetynie. Po fluoksetynie coś się działo, życie się toczyło, emocje towarzyszyły, a po paro jest gleba. Ale musiałem uznać, że na fluoksetynie jestem zbyt zestresowany i impulsywny to mi się dostało.

 

-- 04 gru 2012, 20:05 --

 

elfridja za 1 i 2 podejściem po tygodniu nie wiedziałam,ze mam nerwicę,a teraz czekałam 19 dni.myślałam,ze nic z tego nie będzie.głowa do góry,miesiąc musisz poczekać

 

Wiem :D Chociażby, żeby sprawdzić na pewno, że faktycznie nie działa i z pokorą wrócić do fluoksetyny. To dziwne, ale po jej odstawieniu miesiąc temu, zaczynam uświadamiać, że faktycznie działa, na nastrój, koncentrację, kreatywność. Teraz czuje się jak przed stanem kiedy zacząłem w ogóle brać leki, zmęczony z cichym wewnętrznym lękiem, depresyjny, na nie, bez żadnej inicjatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z efektów antydepresantów MUSI być poprawa nastroju - to, że człowiek się cieszy i odczuwa radość

 

Jestem od roku na SSRI i niewiele razy mogłam powiedzieć, ze cokolwiek sprawiło mi radość (poza kilkoma przypadkami - za każdym razem kiedy zmniejszałam dawkę na mniejszą ;) ) - także poprawa nastroku to dla mnie wątpliwy efekt...

 

Kurcze, martwi mnie to, że przy paroksetynie nie odczuwasz jej pozytywnego działania na nastrój, a wręcz obwiniasz za senność, anhedonie. Jeśli to trwa dłużej niż miesiąc to po co brać taki lek?

 

Brać po to, żeby po kilku tygodniach brania leku można było wstać z łóżka, umyć się, móc wyjść do sklepu bo bułki, odpowiedzieć kasjerce "dzień dobry", a w kolejnych tygodniach już z górki: zacząć rozmawiać: najpierw z najbliższymi, potem z innymi ludźmi, potem odważyć się wyjść do centrum handlowego, do kina, do pracy... i nie mieć przy tym lęków... i mieć totalny zwis na wszystkie kłopoty i stresy... pod tym względem paroksetyka działała rewelacyjnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omeenaoj pomaga paroksetynka.nawet serducho wali normalnie.na najbliższy rok to będzie mój przyjaciel.i bez clona jechałam

 

Mega wrażenie, prawda? Tak jak kwartał temu nie mogłam uwierzyć, że tak można cierpieć, tak teraz nie dowierzam, że czuję się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma Wasza waga podczas romansu z paroksetyną? Nie pytam wprost o wymiary, bo rozmowy o gabarytach bywają trudne... Chodzi mi bardziej o tendencję. W górę/w dół/constans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

symphony,

Ale to chyba wpływa pozytywnie na nastrój. To, że możesz jak każdy inny człowiek normalnie wyjść z domu, iść do centrum handlowego, rozmawiać z ludźmi. Nie odczuwasz z tego powodu pozytywnych emocji? Uważasz, że to wina leku (paroksetyny), która ma je kastrować?

 

Ze swojego doświadczenia z lekami kojarzę, że wraz z ustąpieniem objawów sam nastrój też się poprawiał. Sama energia do działania, to że ma się motywację do bycia aktywnym robiła swoje. Zaangażowanie w życie. Ale może to tendencja przy lekach aktywizujących - wenla, fluo.

 

-- 04 gru 2012, 22:56 --

 

oxygen_80, Waga stoi w miejscu, pomimo że bardzo mało jem. Normalnie powinienem chudnąć. Ale jestem krótko na paro. Na szczęście, przynajmniej u mnie, nie powoduje wzrostu apetytu.

 

-- 04 gru 2012, 22:58 --

 

elenkey, Czemu nie paro, skoro za pierwszym razem skutecznie pomogła "na wszystko"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid tak jak pisała symphony, lek pozwala na w miarę normalne funkcjonowanie. Ja bym bardzo chciał, żeby była poprawa nastroju i chęci, ale tego nie ma...

 

Może źle się wyrażam, bo lek działa na spadki nastroju i zamartwianie się - powoduje przejście do bardziej normalnego stanu, ale wydaje mi się, że za cenę pasji, chęci i prawdziwej radości. Sam nie wiem, może i wszystko byłoby do przełknięcia gdyby nie to, że paroksetyna znacznie w moim przypadku upośledza funkcje poznawcze! Szczególnie w mojej dawce. Mam problemy z pamięcią i koncentracją oraz podzielnością uwagi i uwagi jako taką. Masakra bo co jak co ale ze swojego intelektu to chciałbym korzystać w pełni póki jestem młody. Takie problemy zostawiam sobie na starość....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie paro nie działa zamulająco,rozkręcam się ,mam ochotę coś zrobić.zaraz idę myć okna.śpię 6 godzin na dobę.nawet jak byłam zdrowa to mogłam spać 9 i było mało/szczególnie w taką pogodę/.a może chcę nadrobić czas ,gdy było źle.humor mam ,rozmawiam z ludżmi i jest ok.co prawda z rana trochę niespokojna jestem.ale to dopiero 3 tygodnie,jak biorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ila, ciesze się że jest Ci lepiej... a zobaczysz z dnia na dzien zapomnisz co to nerwica

 

u mnie też coraz lepiej, dziś zawiozłam dziecko samochodem do szkoły, później jade z małym na imprezke mikołajkową, czuje że wraca mi radość i chęć do życia... za oknem sypie śnieg uwielbiam taki przedświateczny czas. Jesli leki sa w stanie nam ulepszyc jakość życia pomagaja nam w tych naszych lękach to nie odstawiajmy zbyt wczesnie dajmy sobie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olkaolaja też od 6 na nogach.córa do szkoły,synek do przedszkola,potem nawet okna umyłam.i mimo tego,że rano ciemno i po południu ciemno w ogóle o tym nie myślę.a wcześniej strasznie mnie to dołowało.widać nadszedł dla nas dobry czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

secretladykkk suchość gardła i ust to efekt działania antycholinergicznego paroksetyny, czasami spotykany. Albo masz za bardzo podkręcone ogrzewanie w domu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×