Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

no nie wiem ja pije na promalonie. Po jakimś czasie dostaje lekkiej zwiechy, ale potem mija i jest normalnie, ale maksymalnie piłem przy 2 tabletkach, albo odstawiając, przy 4 się nie odważyłem. Trochę to źle wróży na moją terapie :? Xanax też biorę 3-4 x w tygodniu 0,5 rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem tu nowa, dostałam sympramol niedawno a zdecydowałam się na wzięcie jego dopiero dzisiaj.

po wszystkich komentarzach, miałam różne nastawienie do tego leku, a z moim totalnie antynastawieniem do tego rodzaju terapii, ledwo co zdecydowałam się go wziąć. Właściwie, to nieustający od prawie 2 tygodni ból głowy, zmusił mnie do wzięcia w końcu tego medykamentu. Ze strachem oczekiwałam swojej reakcji, próbując jednocześnie się czymś zająć, żeby w razie czego może "nie zauważyć" złej reakcji.

lek wzięłam godzinę temu i powiem szczerze...jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Senność, minimalna, ale za to jakiś taki luz i trochę plącze mi się język, poza tym zbiera mi się na głupkowate żarty i chce mi się cały czas gadać:) jednym słowem czuję się jakbym była na rauszu, tyle, że bez kręcenia się w głowie:)

mam brać przez miesiąc 0-0-1, na prawdopodobnie napięciowe bóle głowy.

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

 

agnieszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pierwszy ogień dostałam seroxat, bez żadnych uspokajaczy. Przeżyłam koszmar, odstawiłam, zmieniłam lekarza i teraz mam taki zestaw: Propranonol, na kołatanie i szybkie bicie serca 3x po 1/4 tabl, Orizon 1/4 na noc i sympramol 2 3x dziennie. Może w końcu coś zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbowałm 1 tabletkę pramolanu i powiem ,że lek całkiem całkiem zniknęło ściskanie żołądka na tle nerwowym ,przyjemny lek.

Narazie póki co zostaję przy swoich lekach ale mam go na uwadze jak coś się u mnie źle podzieję zacznę go brać stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem jedzienia nie trzeba rozumieć niewiadomo jakiego posiłku, wystarczy po prostu zjeść ''gryza'' żeby lek nie był na pusty żołądek i lepiej się wchłonął.

Mnie zastanawia czy przy moim zestawie, propranolol, sympramol i orizon mogę, w razie bólu wziąć coś przeciwbólowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pramolan strasznie mnie zamula po kilku godzinach od wzięcia go. Taki jestem senny, że muszę wypić potem kawę :) Chyba, że organizm musi się przyzwyczaić się do nowego (starej generacji) leku.

 

Xanax powoduje takie rozluźnienie, nie staje się senny tylko nabieram chęci do działania, podejmowania wyzwań, daje kopa pewności siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pramolan strasznie mnie zamula po kilku godzinach od wzięcia go. Taki jestem senny, że muszę wypić potem kawę :) Chyba, że organizm musi się przyzwyczaić się do nowego (starej generacji) leku.

 

Xanax powoduje takie rozluźnienie, nie staje się senny tylko nabieram chęci do działania, podejmowania wyzwań, daje kopa pewności siebie.

Dokładnie tak jest u mnie. W przypadku obu leków. Ale pramolan bardzo szybko przestaje zamulać - ok. tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę opipramol już dwa tygodnie i nie widzę żadnego działania poza lepszym snem. Miał mi on pomóc na moje objawy somatyczne nerwicy ale niestetety zero efektu, biorę również propranolol i nic :/ Czy to znaczy, że nie działa na mnie? Bo ponoć efekty są po tygodniu, dwóch czyli powinnam już coś czuć. Powinnam zmienić leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja szwagierka bierze opipramol na złagodzenie objawów somatycznych ( myślę ,że ma malusieńką nerwicę, chociaż nigdy nie była u psychiatry i nikt nigdy nie zdiagnozował jej nerwicy czy czegoś podobnego)

Opipramol to jedyny lek ,który jej pomaga ( wprawdzie nie brała idużo innych leków psychiatrycznych ,a zdaje mi się ,że w ogóle nie brała czegoś mocniejszego). Nie wiem ile czasu upłynęło ,zanim lek zaczął działać. Podejrzewam ,że mogły to być 2-3 tygodnie . Bierze zawsze z rana po jednej tabletce ,,,i pomaga ,a to najważniejsze.

 

a ile bierzesz dziennie opipramolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mimo iż jestem zwolennikiem psychoterapii, przez brak możliwości korzystania z niej zdecydowałem się na leki zanim stan się pogorszy, poszedłem do psychiatry który przypisał Pramolan... miał pomóc, a czuje się jakby spełniał dokładnie odwrotną rolę - napięcie, duszności, agresją, problem ze wzrokiem, oddechem i szereg innych. Lek zażywam od tygodnia systemem 1-0-1. Czy ktoś doświadczył bądź spotkał się z opinią by ten lek w tak dziwny sposób zaczynał działać?

 

 

Pozdrawiam / Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

insomnia-one, twoja reakcja jest bardzo nietypowa na ten lek, odwrotna do zamierzonej. Prawdopodobnie ten lek nie jest dla ciebie i nie będzie ci służył, powinieneś go odstawić i w miarę możliwości szybko skontaktować się ze swoim lekarzem. Bierzesz go na tyle krótko że nie musisz obawiać się jakochś trudności jeśli przestaniesz go brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja od dzis zaczełam brac PRAMOLAN zapisała mi go moja rodzinna doktorka bo trafiłam do niej po wielkim kolataniu serca myslałm ze poprostu umre spowodowane było to strasznymi stanami lekowymi wmawiamen sobie roznych zeczy ktore niemaja miejsca. mam nerwice chodz niestwierdziła mi tego zaden lekarz bo niebyłam ale sama po sobie widze , przez to trace nad soba kontrole robie takie zeczy ze po chwili sama uswiadamian sobie ze robie zle ale jest to odemnie silniejsze niestety rujnuje sobie przez to moje zycie cierpi przez to moj zwiazek , moj chłopak pomimo tego ze mnie kocha meczy sie zemna , co chwile wydaje mi sie nie zdradza we wszytkim co by niezrobił widze zdrade i po tym widze ze to jest juz choroba mam nadzieje ze ten lek mi pomoze mi zmienic sie i poukładac moje zycie bo inaczej bedzie zemna zle .

powiedzcie mi czy jest on naprawde dobry jak co niektozy tak o nim pisza czy naprawde pomaga i wszystko staje sie prostrze i łatwiejsze ??

pozdrawiam wszystkich Viktoria :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×