Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zapytanie do biorących podobną kombinacje : Elicea 10 mg + Triticco Cr 75 na noc .Biorę o 6 tygodni na nerwicę natręctw myślowych , leki super zadziałały po 5 tygodniach brania , ale mam straszne szumy w uszach i okresowo bóle głowy , o ziewaniu , wzdeciach nie wspominam .Zastanawiam się czy nie zmniejszyć dawki któregoś ?

 

-- 21 lis 2012, 16:34 --

 

Capranera - jak tak miałem ale trzeba wytrzymać i dać czas lekom .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest, że na poczatku stosowania ma miejsce nasilenie lęku ogólnego i natręctw? Na amerykańskich forach czytałam, że jest taka możliwość. Czy ktoś tutaj na forum doswiadczył tego piekła objawów i kiedy to przechodzi?

 

Niestety to najczęstszy objaw po SSRI, ale mija wraz z działaniem leku, najczęściej w przeciągu miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na esci od dwóch miesięcy i mam dodatkowe "atrakcje" w postaci okropnego napięcia mięśni karku, szyi i szczęk - zaciskam zęby nawet nieświadomie w nocy tak mocno, ze rano bolą mnie zęby, a ortodontka zauważyła, że ścieram przednie zęby i jak tak dalej będzie to zostanę bez...

Nie wiem czy to może by spowodowane esci, czy nawrotem nerwicy...??? Wcześniej brałam paroksetynę i nie zaciskałam tak szczęk...

 

Ratunku! Czy ktoś przez nerwicę stracił już zęby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

symphony, ja tylko 8 kg i połowę włosów

I poleciała mi kolejna dioptria we wzroku

 

No właśnie... włosy mi lecą od początku leczenia (już 12 miesięcy), wzrok też (problemy z akomodacją). waga niestety rośnie, ale te przypadłości uznałam za odwracalne... Startych zębów juz nie odzyskam :(

Za 2 tygodnie ma wizytę u lekarza, może jednak wrócę do paroksetyny, albo spróbuje fluoksetyny, która w pierwszym rzucie choroby na mnie nie zadziałała, ale teraz jestem juz na ostatniej prostej, więc może wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dokonałeś trafnego wyboru. Trzymam kciuki za oczekiwane efekty!

 

Mój wybór został "zjechany" przez telefon przez psychiatrę. Powiedziała, że mam wrócić do paroksetyny i brać ją co najmniej przez miesiąc do połowy grudnia na noc. Jakbym już ewidentnie sobie nie radził, to przepisze mi L4 (wow w nowej pracy, zwolnienie od psychiatry). Ewentualnie wrócić do 10mg lub 15 mg." Bo nie będziemy żonglować lekami, a u większości jej pacjentów, senność po paro przechodzi i b.dobrze tolerują ten lek po wprowadzeniu". Ha, to forum chyba nie jest tego przykładem, ale skupia raczej tych średnio zadowolonych.

Coż... słucham się. I wracam do picia kilku kaw dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, ja to samo słyszałam o esci. Że jest wspaniale tolerowany przez wszystkich pacjentów i ma wyjątkowo mało skutków ubocznych. A na mnie działał tak, że gdyby nie rodzina, pewno bym już kwiatki wąchała od spodu.

I o Coaxilu, że to najłagodniejszy lek i nikt się nigdy nie skarżył. Być może, ale mi się przydał, jak psu piąta noga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaufać lekarzowi, który ma doświadczenie na własnej grupie pacjentów

 

Każdy z nas jednak indywidualnie reaguje na leki - mój lekarz nie mógł uwierzyć, ze śpię po 16h/dobę biorąc jednocześnie fluoksetynę, która miała działać pobudzająco, senność była też przyczyną odstawienia przeze mnie paroksetyny.

Te teraz jestem na esci i jest niewiele lepiej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaufać lekarzowi, który ma doświadczenie na własnej grupie pacjentów

 

Każdy z nas jednak indywidualnie reaguje na leki - mój lekarz nie mógł uwierzyć, ze śpię po 16h/dobę biorąc jednocześnie fluoksetynę, która miała działać pobudzająco, senność była też przyczyną odstawienia przeze mnie paroksetyny.

Te teraz jestem na esci i jest niewiele lepiej :(

 

Kurcze, to spróbuj czegoś ewidentnie działającego na napęd: Wellbutrinu, Edronaxu, wenlafaksyny, sertraliny.

Swoją drogą nie rozumiem, czemu lekarz z fluo zmienił Ci na escitalopram, który ma mniejsze działanie na napęd. Już lepiej było chyba zmienić na sertralinę i jakby pomogła trochę dorzucić Wellbutrin.

 

PS Chyba, że liczy u Ciebie na jakieś paradoksalny efekt - to może nie od razu przepisze amitryptylinę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę dalej escitalopram, ale w dace 12,5 mg. Dzwoniłam do lekarza, żeby powiedzieć mu ,ze po 3 tygodniach zażywania mozarinu dalej mam nasilony lek uogólniony (koszmarne uczucie).

 

Myślałam, że zmieni mi lek, ale on jedynie będzie zwiększał dawkę.

 

Już nie wiem, co mam o tym myśleć. Ten lęk naprawdę nie jest mój tylko pochodzi od leku.

Znacie jakieś sposoby na pieroński lęk wolnopłynący trwający większość dnia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze kilka refleksji na temat Escitalopramu a chyba podobne działających wszystkich SSRI , głównie do tych co zaczynają brać .Przeczytałem mnóstwo forów i działów na temat tych leków i wiem jedno , pomimo różnych skutków ubocznych , włącznie z myślami samobójczymi , samouszkodzeniem itp . nie należy się zniechęcać się do ich brania i odstawiania .Leki te potrzebują czasu .Wiadomo , trzeba mieć wsparcie lekarza , najbliższych i oczywiście bezodiazepin a nastaje taki dzień , że po wielu ciężkich innych czasami bardzo trudnych powoli zaczyna się wszystko układać i nabierać sensu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze kilka refleksji na temat Escitalopramu a chyba podobne działających wszystkich SSRI , głównie do tych co zaczynają brać .Przeczytałem mnóstwo forów i działów na temat tych leków i wiem jedno , pomimo różnych skutków ubocznych , włącznie z myślami samobójczymi , samouszkodzeniem itp . nie należy się zniechęcać się do ich brania i odstawiania .Leki te potrzebują czasu .Wiadomo , trzeba mieć wsparcie lekarza , najbliższych i oczywiście bezodiazepin a nastaje taki dzień , że po wielu ciężkich innych czasami bardzo trudnych powoli zaczyna się wszystko układać i nabierać sensu .

 

Dziekuję! Będę ten post czytać codziennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dawno tu nikogo nie było :( Ale mam jednak nadzieję, że ktoś się odezwie :)

Ogólnie cierpię na napadowe stany lękowe.

Aktualnie biore Doxepin Teva (30 mg na dzien) który troche mi pomógł ale do czasu, ostatnio czuję sie dużo gorzej więc wybrałem się do lekarza który przepisał mi Elicee. Kiedyś już brałem SSRI i mialem takie jazdy że szkoda gadać... krótko mówiąc 2 tygodnie zupełnie wyjęte z życia (o ile tamten okres można nazwać życiem) i teraz zastanawiam się czy jest sens wracać do tego typu leków :/ i tak już jestem wypluty ciągłym stresem a tu jeszcze dowalę sobie SSRI który na początku (ponoć) zawsze wywołuje jeszcze gorsze stany lękowe :/ POMOCY :(

Czy to nie jest tak, że jeśli jeden lek z danej grupy mi zaszkodził to inny lek z tej samej grupy też to zrobi ?? Zacząłem nową pracę nie mogę sobie pozwolić na poślizgi o które łatwo jak sie "chodzi po ścianach" :/

Nie jestem lekarzem ale uważam że albo powinien mi zwiększyć dawkę Doxepiny (bo troche mnie wyluzowała w tłumie ludzi) lub zupełnie zmienić bieg leczenia a nie znowu dowalać mi SSRI :/ Ja osobiście mam dość i rozważa zakończenie ćpania czegokolwiek... (jak nie brałem nic wystarczyła jedna tabletka Hydroxyzyny i po 30 min mogłem funkcjonować)

 

Bardzo prosze o odpowiedź

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×