Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF)


megi55

Rekomendowane odpowiedzi

[mam nadzieje ze lekaarz brdzie madry i bedzie wiedzial co zrobic z tak beznadziejnym przypadkiem jak jab]secretladykkk[/b],

 

-- 29 lis 2012, 09:51 --

 

[mam nadzieje ze lekaarz brdzie madry i bedzie wiedzial co zrobic z tak beznadziejnym przypadkiem jak jab]secretladykkk[/b],

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

secretladykkk, Lekarz i tylko lekarz może podać plan odstawienia.Najlepiej taki,który zajmuje się uzależnieniami fatuma03, jak sama pisze brała długo,wiec proces odstawienia będzie u Niej wyglądać inaczej.

fatuma03, ja bym sama nie zmniejszała idź jak najszybciej do dr,nie redukowalabym dawek przed wizyta,ale to moje zdanie.Mozesz mieć objawy odstawienne,jak sama zaczniesz zmniejszać.A lekarz przepisze inne leki po,których łatwiej będzie Ci odstawić klona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, boje sie odstawiania choc wiem ze to nieuniknione. kiedys probowalam. raz sie w alkohol wpiepszylam a drugi-koszmar. nie chce tego przechodzic. latwo nie bedzie ale nie chce koszmaru znow. mam nasilenie choroby. jak wpądne w dola tto koniec. mialam jjuz nieudane proby samobojcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej jaknajszybciej zglos sie do lekarza,zeby sie nic zlego nie stalo...i sama nic nie zmniejszaj,bo tylko sobie mozesz zaszkodzic

Rozumiem,ze sie boisz to naturalne,kazdy sie boi.Niestety predzej czy pozniej i tak mosisz to odstawic,bo Ciebie to zniszczy dalsze branie klona.

Prosze umow sie jak najpredzej do lekarza.

Dasz rade!

Trzymaj sie jakos.

 

-- 01 gru 2012, 16:10 --

 

secretladykkk, no tak masz racje,nie wiedzialam,ze Fatuma03 zwieksza dawki,ale tak to niestety jest przy dluzszym braniu tych lekow,ze tolerancja rosnie i niestety trzeba brac wiecej i wiecej...takie bledne kolo Fatuma03 prosze choc postaraj sie nie zwiekszac

secretladykkk, jak Fatuma sama zacznie zmniejszac moze miec nieprzyjemne objawy odstawienne tylko dlatego napisalam,zeby sama nie zmniejszala,ale tez nie zwiekszala dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bez benzo sobie nie radzę ,,obecnie od ponad roku biorę andepin 20mg ,clona 0,5mg i depreksolet na noc,,ale mam pytanie czy nie zaszkodzi mi jak wezmę clona 2 do 3 razy dziennie w dawce 0,5mg? mój lekarz wraca dopiero za 2 tygodnie a u mnie zaczyna się dyskoteka?będę wdzięczna za szybką odpowiedz bo czuje jak mi drży każdy kawałek mojego ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilu dni biorę ten lek w dawce 0,5 mg. Wcześniej brałem parę razy doraźnie Afobam na sen. Clonazepam biorę rano i w ciągu dnia dopada mnie senność, ale raczej w niczym to nie przeszkadza. Szczerze nie siedzę w temacie benzodiazepin, więc mam do was pytanie czy taka dawka może uzależnić biorąc pod uwagę, że lek będę brać dłużej niż miesiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam brałem tylko kilka razy, na co innego. A wygląda na to, że z Clonazepamem nie będę się rozstawał przez przynajmniej miesiąc. Na pewno będę brał dłużej niż parę miesięcy. Clonazepam może być właśnie tym lekiem, który będę brał na stałe albo chociaż przez dłuższy czas. Ale nie chciałbym mieć problemu z odstawieniem w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzodiazepiny to raczej nie są leki na stałe. Jeśli będziesz brał kilka miesięcy na pewno się uzależnisz, w tym sensie, że będziesz miał problemy z odstawieniem, a nawet nastąpi wzrost tolerancji, który będzie skutkował systematycznym zwiększeniem dawki. Leki na stałe, to przede wszystkim leki przeciwdepresyjne, które działają na lęki, nastrój, samopoczucie, regulują sen. Skoro masz potrzebę brania benzo przez kilka miesięcy, to może warto pomyśleć na prawdziwym lekiem na stałe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×