Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

elfrid, tak dawka minimalna terapeutyczna to 75.Bralam 225 na lęk i depre super ta dawka działała,ale,senność mnie brała juz niestety przy tej dawce i zmęczenie 300 mój lekarz nie chciał mi przepisać.

 

-- 22 lis 2012, 20:40 --

 

Miko dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asentre brałam jakieś dwa lata, uważam, że to naprawdę świetny lek. Działał na mnie rewelacyjnie, żadnych lęków, kupę energii. Do dziś żałuję że dałam się namówić na zmianę asentry na alvente,a później na masę innych leków. Zmianę zarządził

endokrynolog czyli żaden specjalista w dziedzinie leczenia lęku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

secretladykkk, ale to chyba powszechny znany fakt lekarzom, że leki z grupy SSRI/SNRI często nasilają lęki w pierwszym okresie działania/wprowadzania. Właśnie dlatego dodaje się benzo. A zwłaszcza u osób z lękiem, gdzie początkowa poprawa samego lęku może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , może pocieszycie mnie jakoś lub sprawicie że zapomnę o tym lęku :(

Od 3-4 lat w moje życie wkradła się nerwica, zapewne spowodowana w dużym stopniu wypadaniem płatka zastawki.

Od tamtego czasu jakoś sobie dawałem radę , od 3 lat cały czas biorę na tą wadę serca propranolol 10 mg a przez 3 miesiące brałem afobam na tą nerwicę. Wszystko mniej więcej było okej , nie myślałem tak o tym wszystkim jak teraz. Od około 2 miesięcy zaczęła mnie na nowo męczyć nerwica.

Wmawiam se różne choroby , mam lęki :( boję się czasami wyjść wieczorową porą normalnie na dwór, czuję się jak by mnie ktoś śledził, głowę mam spuszczoną w dół bo nie wiem jak mam reagować gdy ludzie "dziwnie" się na mnie patrzą, oczywiście wszystko to sobie wmawiam ale nie potrafię z tym walczyć ;( Czasami mam dość , od kilku dni mam samobójcze myśli , nie daję sobie już rady, w szkole musiałem sobie semestr odpuścił a z pracy mnie zwolnili , dobrze że dziewczyna się nie odwróciła ode mnie.

W tytule tego tematu wpisałem Setaloft czyli nazwa leku który przepisał mi psychiatra , lecz problem u mnie taki że boję się leki brać i już na wstępie gdy muszę go zażyć zaczyna się fobia :(

Drżę , zalewa mnie pot, duszności, zawroty głowy, kucie oraz kołatanie serca ...ale wziąłem go , 1 tabletka 50 mg , 2 na dobę. Lekarz powiedział mi że na początku mogą być różne dziwne sytuacje , że moja nerwica i wszystko co mi dolega może się na silić ale wszystko powinno przejść po kilku dniach a po około 2-3 miesiącach powinna mnie puścić nerwica lękowa.

Czy ktoś z was brał ten lek , czy mogę mieć jakieś skutki uboczne prócz tego że będę się sam nakręcał :(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sertralina działa na lęki i natręctwa i czy tyje się czy chudnie?

Mi dobrze zadziałała na lęki(na to się lecze) ale dużo się namęczyłam z nią na początku,cieszę się że wytrwałam,ale prawdę mówiąc najlepiej sprawdziła sie ze spamilanem

Pa sertalinie schudłam baaaardzo,mialam dlugo jadłowstręt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×