Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy osoby z depresją marzą?


Carla

Rekomendowane odpowiedzi

Na mnie zawsze to jakoś źle wpływa. Żałuję, że to się nie działo na prawdę.

Podobało mi się zdanie które wypowiedziała psychoterapeutka na mój temat: "Dziecko cieszy się, że ma lizaka. Rzadko które martwi się o to, że za chwile nie będzie go miało". To było na temat jak jej mówiłam o czym myślałam jak byłam mała. Zawsze martwiłam się przemijaniem a to moja teoria którą wymyśliłam mając 10 lat- "Trzeba niszczyć wszystkie chwile w swoim życiu, żeby nie żałować, że mięły." Ale zawsze była kopniętym dzieckiem ;).. oczywiście nie wprowadzałam tego w życie.

 

Często jest to obojętne co mi się śni w nocy. Coś pięknego, czy koszmar. Zawsze w konsekwencjach będę przygnębiona przez dzień. Tu, że nie działo się to na serio, a tu dalej oddziałowują na mnie złe emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często jest to obojętne co mi się śni w nocy. Coś pięknego, czy koszmar. Zawsze w konsekwencjach będę przygnębiona przez dzień. Tu, że nie działo się to na serio, a tu dalej oddziałowują na mnie złe emocje.

 

No to kanał. Ale mam dla Ciebie radę. Otóż podobno większość snów powstaje podczas REM (w tłum. gwałtowne ruchy oczami), niedługo przed przebudzeniem. I jakiś geniusz wpadł na pomysł, by te gałki unieruchomić na ten czas , np., taśmą samoprzylepną, i wtedy nic się nie będzie śnić i kłopot z głowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubrownik kilka dni temu był otoczony przez płonące lasy, straszne tam teraz pożary (mam nadzieję, że miasto się uchowało, bo jest przepiękne). Teraz zaś byłam w Sarajewie, Belgradzie i paru innych miastach, głównie w Serbii. Też warto.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:13 pm ]

PS.Wino najlepsze - z Kosowa. Bomba po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ja marze. o calkowitym zdrowiu i o studiach medycznych, o byciu lekarzem dla ludzi, niosacym pomoc. o mojej dalszej pracy wolontaryjnej. o tym, by ludzie mi bliscy byli zawsze zdrowi i szczesliwi. marze takze o pokoju na swiecie, o tym, by zamozne panstwa inaczej wydawaly swoje pieniadze, by nie topili i nie niszczyli nadwyzek zywnosci - nie byloby glodu na swiecie...

marze tez o tym, by w przyszlosci zalozyc rodzinny dom dziecka - choc to nierealne marzenie ze wzgledu na finanse. ale marzyc zawsze mozna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ja marze. o calkowitym zdrowiu i o studiach medycznych, o byciu lekarzem dla ludzi, niosacym pomoc.

 

No to tak jak i ja :) ja jeszcze oprócz tego marzę żeby było tak jak kiedyś. Zanim się wyprowadziłem z kraju. Cudownie, żadnych zmartwień :) nie to co teraz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pannaktoś, marzenia masz świetne, a co dziś się wydaje nierealne, może się okazać prawdziwsze, niż Ci sie wydaje. Szczególnie urzekło mnie to marzenie o założeniu rodzinnego domu dziecka - piękna sprawa... Od razu przypominają mi się audycje Trójki właśnie z rodzinnych domów, licytacje na ich rzecz prowadzone przez Kubę Strzyczkowskiego, cała akcja ''pocztówka''...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ja marze. o calkowitym zdrowiu i o studiach medycznych, o byciu lekarzem dla ludzi, niosacym pomoc. o mojej dalszej pracy wolontaryjnej.

 

to sa Twoje marzenia

 

marze tez o tym, by w przyszlosci zalozyc rodzinny dom dziecka - choc to nierealne marzenie ze wzgledu na finanse. ale marzyc zawsze mozna...

 

tak chcesz widziec siebie

 

 

o tym, by ludzie mi bliscy byli zawsze zdrowi i szczesliwi. marze takze o pokoju na swiecie, o tym, by zamozne panstwa inaczej wydawaly swoje pieniadze, by nie topili i nie niszczyli nadwyzek zywnosci - nie byloby glodu na swiecie...

 

a tak chcialbys byc widzianym

 

to nic zlego karzdy czlowiek w tych 3ch punkatach postrzega swiat

 

1. ja moje (chcialbym wylacznie dla siebie)

 

2. ja jestem (ja chcialbym byc)

 

3. ja chce byc (odbieranym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×