Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Jest ok,czasem jestem wybuchowa i wkurw. ..na wszystko,ale jak narazie udaje się nad tym panować Raz tylko miałam taki wkurw.. nad ,którym nie zapanowalam w porę i był dym

Częściej jest nerwowość , trudno wyluzować Bywa to uciążliwe czasem ,ale wole to niż to mega przemęczenie,gdzie codzienne czynności były ogromnym wysiłkiem,zero siły,motywacji.Po prostu masakra była,zdecydowanie wole tak jak jest teraz ,wreszcie czuje ,ze ,żyje,a nie wegetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, lekarz zwiększył mi dawkę bo na 20 też byłam zmęczona i zdołowana, nie miałam tylko tych fizycznych objawów - wymioty, nudności. Boje się dojść do maxymalnej dawki, kiedyś będzie trzeba z niej zejść przecież, więc nie wiem czy to jest najlepsze rozwiązanie.

 

cytrynka84, leczę się praktycznie od tych 2 miesięcy, depresja. To moja pierwsza przygoda z lekami i szczerze to trochę żałuje, że ją zaczęłam. Zdecydowanie jest mi potrzebne coś pobudzającego bo inaczej to nie wiem jak będę funkcjonowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_testosterone a jakich efektów oczekujesz po fluoksetynie?
el_testosterone - podobno duże dawki fluoksetyny 60mg, 80mg mogą działać sedatywnie. Może bierzesz za dużą dawkę.

Chce się dobrze czuć ;). Ponoć właśnie wyższe dawki fluo ładnie się rozkręcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Zdecydowanie jest mi potrzebne coś pobudzającego bo inaczej to nie wiem jak będę funkcjonowała.

 

No z tego forum tak wynika, iż zdecydowanie nie jest to paroksetyna. Energii motywacji dodaje fluoksetyna, sertralina, wenlafaksyna, wellbutrin.

Ale może lekarz stwierdził, że dominują/dominowały objawy lękowe i dlatego zdecydował się na paroksetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wdzięczna lekom,bo wyciągnęły mnie ze stanu "warzywnego"Mam wreszcie chęć do jakiegokolwiek działania,ale czasem to pobudzenie mnie meczy:rozpamietuje przeszłość,analizuje wszystko,rozmyślam i czasem tak jak np.mnie todenerwuje,tak działa fluo.Chcialabym wyluzować,zapomnieć,przeszłości przecież nie zmienię,a ona ciągle wraca jak ,bumerang,wspomnienia jakieś,gonitwa myśli,akurat dziś mi to wyjątkowo przeszkadza,tak działa na mnie fluo.Nie ma mowy o relaksie,dystansie do problemów,świata,ludzi.A czasem przydałoby się trochę odpoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz dobrze cytrynka84 .ja bym sie zamieniła chętnie.u mnie seronilowe rozkitłaszenie,rozproszenie i chęc glebnięcia.

zagapiam sie w telewizor...ogolnie sie zagapiam

dzis wskoczyłam na 40 fluo plus edro....obaczym mam msc na rozkrecenie...ale mam wrazenie ze rozkrecająca moc edro juz pojszła;)

a seronil taki sobie gnilny u mnie jezzd.

lękow zero:)))tylko ta leniwosc i gapiowatosc.

niechciejstwo

zero werwy i ochoty.

ale ale!...juz nawet nie potrzebuje miec gdzies w domu benzo.kiedys żarłam benzo przed trudnymi wyjsciami potem wychodziłam zawsze z benzo w torebce bardzo dłuugo. następnie wiedziałam ze mam gdzies benzo w domu.teraz juz od jakiegos czasu(krotki ale zawsze)ni mam benzo nic a nic a zyje.

moze nie potrzebuje lekow juz????ale pająk w uchu mi chodzi-resztka po nerwicy.

dzis nawet wkuta chodzę.

mam wrazenie ze wszystko juz jadłam.

chyba mam wizyte za połtora msc...co zaproponowac lekarzowi?;)

paro ni wenla ni esci ni ...zotral usypiał...a moze seronil na bioxetin zamienic???lek lekowi nie rowny pomimo ze substancja ta sama???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gonitwa myśli,akurat dziś mi to wyjątkowo przeszkadza,tak działa na mnie fluo.Nie ma mowy o relaksie,dystansie do problemów,świata,ludzi.A czasem przydałoby się trochę odpoczynku.

 

Miałem identycznie, w końcu powiedziałem dość, a teraz w poście o paroksetynie zacząłem narzekać w drugim kierunku. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, rozumiem Ciebie ehh tak zle ,tak nie dobrze.... qrulewna, brałam kiedyś seronil+edro było dobrze

Teraz biorę bioxetin i edro ,jest tak samo dobrze ,jak na seronilu

Wiec to raczej nie jest wina zamiennika

Wspolczuje tego "zatapiania się" ,rozleniwienia ,nie powinnotak być.Wskocz na 40 może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wdzięczna lekom,bo wyciągnęły mnie ze stanu "warzywnego"Mam wreszcie chęć do jakiegokolwiek działania,ale czasem to pobudzenie mnie meczy:rozpamietuje przeszłość,analizuje wszystko,rozmyślam i czasem tak jak np.mnie todenerwuje,tak działa fluo.Chcialabym wyluzować,zapomnieć,przeszłości przecież nie zmienię,a ona ciągle wraca jak ,bumerang,wspomnienia jakieś,gonitwa myśli,akurat dziś mi to wyjątkowo przeszkadza,tak działa na mnie fluo

 

To może warto dodać do fluoksetyny mianserynę, to w psychiatrii wręcz klasyczne połączenie. Ewentualnie trazodon, mirtazapinę. U mnie mianseryna przy braniu fluo całkowicie zniosła te objawy o których napisałaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid dzieki,ale ze snem raczej nie mam problemu,czasem,ale rzadko biorę leki nasenne.

Do mianseryny się zrazilam,bo po niej przytyłam i odczuwałam ciągły głód.W grę wchodzi jedynie trazodon,o ile w ogóle na mnie podziała.Mam anoreksję,wiec miansa odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi o sen. Ale o zniwelowania tego wkurwienia, trochę wyciszenia. Ja też przytyłem, dlatego odstawiłem. Ale przez 3 miesiące połączenie fluo i mianseryny w sensie działania było rewelacyjne. Poranny spokój, błogość po przebudzeniu. Ale fakt - apetyt nie do opanowanie, nawet kostki mi spuchły. Może gdybym spróbował jakiejś specjalnej diety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i właśnie tycie i wilczy głód przekreśla ten lek.Anoreksja by mi wróciła.Wszystkie destrukcyjne anorektyczne praktyki ,by niestety wróciły...Poza tym ten lek utrzymuje się w organizmie kilkanaście godzin,co upośledza koncentracje,sprawdzone na sobie.Jednak dzięki,za chęć pomocy.

Brałeś przed dzień ? ,bo chyba nie w dzien.Miansa zatrzymuje wodę w organizmie,stad spuchnięte kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś konował przepisał mi "seronil", a chciałem fluwoksaminę i masz babo placek :( Najgorsze, że chciał mi przepisac escitalopram ale brałem go przez miesiąc kiedys, więc po minucie rzucił "seronil". To utwierdziło mnie w przekonaniu, że gdyby sześciolatek miał 5 kartek z różnymi SSRI to mógłby wybrac dowolna i właściwie nie popełniłby błędu :yeah: Mam dylemat, muszę zmienic lek, ale musze tez trafic, bo czuje sie b. kiepsko. Wiem, ze to glupie pytanie, ale czy to dobry lek, na lęki, fobię na ciśnieniomierz, że żyłka pęknie, hipochondrię, etc. a przy okazji na deprechę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym wyluzować,zapomnieć,przeszłości przecież nie zmienię,a ona ciągle wraca jak ,bumerang,wspomnienia jakieś,gonitwa myśli,akurat dziś mi to wyjątkowo przeszkadza,tak działa na mnie fluo.Nie ma mowy o relaksie,dystansie do problemów,świata,ludzi.A czasem przydałoby się trochę odpoczynku.

 

Żeby osiągnąć taki efekt u mnie doskonale sprawdziła sie paroksetyna... pełen luz, zwis totalny na wszystko, żadnych stresów, lęków, martwienia się tym co było, jest, albo będzie... i dobrze było mi z tym wszystkim i tan stan dla mnie mógłby trwać jak najdłużej... gdyby nie towarzyszyła mi przy tym okropna senność, niemoc, brak jakiejkolwiek motywacji do działania, brak koncentracji, kreatywności, mój umysł bronił się przed jakimkolwiek wysiłkiem, a moim ulubionym zajęciem stało się bezmyślne gapienie się w TV.

 

Także jeżeli nie pracujesz, nie uczysz się i możesz sobie pozwolić na "nic nie robienie" - paroksetyna Cie wyluzuje; jeżeli masz jednak być aktywna i działać, to może nie być to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzyga, dla mnie to lek genialny - tzn. dobrze zadziałał i nie mam po nim jakichkolwiek skutków ubocznych (a biorę 40mg). O libido się obawiałam przed rozpoczęciem - ale jak się okazało bezpodstawnie - bo ono wzrosło a nie zmalało :) (może to być skutek nie samej fluo bezpośrednio, tylko tego że zaczęłam się lepiej czuć). oczywiście to nie jest gwarancja że ty też nie zauważysz skutków ubocznych - ale żeby się tego dowiedzieć trzeba spróbować. Fluo to SSRI który wywołuje zazwyczaj najmniej dotkliwe uboki. Aha ... i jeśli jesteś lękowcem to na początku mogą ci się te lęki nasilić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzyga, to właśnie fluo Ciebie zmotywuje,doda chęci do działania. Nie będziesz senna jak teraz.

 

-- 01 gru 2012, 20:59 --

 

symphony, nie mogę sobie pozwolić na paro,bo mam egzaminy.Dlatego właśnie zmieniłam leki na fluo+reboxetyne.Ogolnie jest ok,czasami tylko przeszkadza mi trochę to pobudzenie. Strzyga, z ubocznych,brak apetytu,schudłam,ale to dla mnie plus.

Wypadają mi włosy to jest trochę uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, Fluoksetyna jest dobra na depresję, mobilizację, chęć do działania. Można nawet zapomnieć od tego działania o lękach. Ale przeciwlękowo się nie sprawdza, już bardziej wtedy w połączeniu z mianseryną. Swoją drogą dziwny psychiatra, skoro masz lęki i wyłącznie lęki, chcesz czegoś tonizującego to fluwoksamina wydaje się ok. Ale może rzadko stosuje, albo nie stosuje, a escitalopram i fluoksetynę pisze hurtowo.

A brałeś na lęki paroksetynę? Sprawdziła się u Ciebie. Podobno to najbardziej popularny SSRI, właśnie dla lękowców.

 

aree1987, Wenla jest rewelacyjna i na depresję i na lęki. Czemu w ogóle zmieniałeś, skoro było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×