Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka pytanie do wszystkich co dorzucić do sertraliny żeby poprawić jej działanie chodzi o to ze na lęki spisuje się całkiem całkiem lecz zostały natręctwa i zastanawiam się co dorzucić żeby zadziałało trochę lepiej na natręctwa właśnie lub co po prostu wzmocni działanie serty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka pytanie do wszystkich co dorzucić do sertraliny żeby poprawić jej działanie chodzi o to ze na lęki spisuje się całkiem całkiem lecz zostały natręctwa i zastanawiam się co dorzucić żeby zadziałało trochę lepiej na natręctwa właśnie lub co po prostu wzmocni działanie serty

heroic-combos-t38138.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....ale wiem że kiedyś znow mnie czekam zmiana leków bo i serta przestanie dzialac.....a ja z tą przypadłościa bede do konca zycia......zaczęłam pierwsze ataki paniki miec w wieku hmm 4-5 lat......wiec zmagam sie tym cholerstwem

 

I bardzo słusznie. Nie ma nic głupszego niż robić sobie wyrzuty w związku z braniem leków, które pomagają i szczególnie podnoszą komfort i jakość życia.

A wybór leków jest olbrzymi :D Kiedyś stanieje Cymbalta, Valdoxan, jest stary ale jary Anfranil, też w miarę nowy escitalopram i mirtazapina. Szał synaps, starczy na całe życie :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wybór leków jest olbrzymi Kiedyś stanieje Cymbalta, Valdoxan, jest stary ale jary Anfranil, też w miarę nowy escitalopram i mirtazapina. Szał synaps, starczy na całe życie

problem w tym, że większość tych leków jest g. warta. I do szału synaps pschiatrii bardzo daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka pytanie do wszystkich co dorzucić do sertraliny żeby poprawić jej działanie chodzi o to ze na lęki spisuje się całkiem całkiem lecz zostały natręctwa i zastanawiam się co dorzucić żeby zadziałało trochę lepiej na natręctwa właśnie lub co po prostu wzmocni działanie serty

 

Może warto najpierw podejść z dawką do maksymalnej. Ale dodać lek, który potencjalizuje działanie antydepresanta.

 

-- 21 lis 2012, 20:51 --

 

problem w tym, że większość tych leków jest g. warta. I do szału synaps pschiatrii bardzo daleko.

 

A próbowałeś? Chyba za wcześnie to oceniać, ze wzgl. na małą ilość pacjentów zażywających ten lek. Podobnie było z Lexapro zanim weszły generyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko oprócz esci. I to w mixach także. Wkurwia mnie to pieprzenie o neuroprzekaźnikach, bo g. a nie działa.

Wszystko dłużej niż 5 miesięcy więc nikt mi nie wmówi, że za krótko.

Dlaczego działa wenlafaksyna? Nie wiem. Skoro anafranil i cymbalta nie działały, to teorie o serotoninie i noradrenalinie można o kant dupy rozbić.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego obniżenie neuroprzekaźników u osób zdrowych, nie powoduje depresji...

 

-- 21 lis 2012, 20:56 --

 

Może warto najpierw podejść z dawką do maksymalnej. Ale dodać lek, który potencjalizuje działanie antydepresanta.

przede wszystkim, nie warto nic zmieniać w lekach, bo ktoś tak pisze na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto najpierw podejść z dawką do maksymalnej. Ale dodać lek, który potencjalizuje działanie antydepresanta.

przede wszystkim, nie warto nic zmieniać w lekach, bo ktoś tak pisze na forum.

 

Pytanie było skierowane na forum, nie do lekarza, więc forum odpowiedziało.

Tak bardzo cenisz swojego lekarza? Za to, że musieliście przerobić wszystkie leki zanim trafiłeś na ten, który działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo cenisz swojego lekarza? Za to, że musieliście przerobić wszystkie leki zanim trafiłeś na ten, który działa?

nie cenie żadnego lekarza. Potrzebni są mi tylko do formalności, gdyż sam recki sobie nie wypiszę. Ale to moja sprawa i nikomu nic do tego.

Natomiast nie bawie się w forumowego lekarza i nic nikomu nie sugeruję. Jedynie opisuję własne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, do szalu synaps jeszcze bardzo daleko... zgadzam sie . Weldoxan jest raczej do bani z opinii ludzi,którzy go brali .Cymbalta to też pewnie żadna rewelacja- gorsza kopia wenli A za nim stanieje to sporo wody w Wiśle upłynie.

 

-- 21 lis 2012, 22:15 --

 

Mnie też lekarze są tylko i wyłącznie potrzebni do wypisywania recek.Przerobilam tyle leków ,ze szok :( I z własnej inicjatywy,szperania w necie,szukania opinii innych natrafiłam na właściwy dla mnie lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight również radzę podejść do maksymalnej dawki przed dodawaniem czegoś do leku. Do leczenia natręctw potrzebne są wysokie dawki leku i dużo, dużo czasu.

 

"Zastanawia mnie tylko, dlaczego obniżenie neuroprzekaźników u osób zdrowych, nie powoduje depresji..."

 

Bo to nie jest kwestia podniesienia poziomu jakiegoś neroprzekaźnika tylko zmian spowodowanych długotrwałym jego brakiem. Jeśli obniżylibyśmy u zdrowej osoby poziom np. serotoniny na dłuższy czas, powiedzmy pare miesięcy to pojawią się objawy depresyjne i lękowe. U osób leczonych antydepresantami, które uzyskały poprawę obniżenie neuroprzekaźnika cofa pozytywne efekty, bo zmiany nie są na tyle utrwalone by pozostać. Jestem zdania, że niestety chorzy mają już tak ukształtowany mózg. Jeśli odstawimy leki organizm będzie dążył do przywrócenia homeostazy. Nawet jeśli ta homeostaza to patologiczny stan.

 

 

Wenlafaksyna działa silniej na serotoninę niż noradrenalinę. Ponoć ma też pewne działanie na dopaminę. Duloksetyna działa silniej na noradrenalinę niż serotoninę. Klomipramina działa silniej na serotoninę niż noradrenalinę ale ma dużo dodatkowych działań które mogą pomagać, lub szkodzić. Są też indywidualne reakcje organizmu na dany lek. Wenlafaksyna działa u Ciebie sama czy bierzesz do niej mirtazapinę, tak jak masz w podpisie? Bo to zmienia sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zastanawia mnie tylko, dlaczego obniżenie neuroprzekaźników u osób zdrowych, nie powoduje depresji..." -otórz celowe farmakologiczne powtarzalne obniżanie poziomu serotoniny u zdrowych osób rzadko powoduje obniżenie nastroju,natomiast jednorazowe obniżenie poziomu dopaminy w jądrze półleżącym prawie zawsze skutkuje obniżeniem nastroju,apatią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, Może ta Duloxetyna lepiej jednak by się sprawdziła od wenli,skoro działa silniej na NA niż wenla.Wbrew temu,co napisałam w innym topicu,ze to shit.Bardziej chyba potrzebuje noradrenaliny niż serotoniny.Zaraz sprawdzę jaka dokładnie jest cena Cymbalty.

 

-- 22 lis 2012, 16:39 --

 

Cymbalta cena niecałe 165 zł 60mg ,28 sztuk

Miko jaka jest przeciętna dawka dobowa Duloxetyny?Orientujesz się może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 zazwyczaj 60 mg na dobę. Czasami potrzeba max dawki 120 mg.

 

QueenForever przez ile czasu obniżanie? Bo to ważne. Zmiany w układzie serotoninergicznym występują pod wpływem długotrwałego, ciągłego stresu. To oczywiste, że jak obniżymy dopaminę to uzyskamy taki efekt, ale nie zapominajmy, że wiele receptorów serotoniny uwalnia dopaminę (5-ht1a, także chyba b i d, 5-ht2a, 5-ht2c - ten jak jest za mało serotoniny ulega upregulacji i dopaminę blokuje. Serotonina to jeden z głównych neuroprzekaźników sterujących dopaminą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, dzienx Myślałam,ze tak 30 mg wystarczy,ale jak tak to dla mnie za drogo.

A mimo jeszcze jedno pytanie : jak się ma serotonina wstosunku donaradrenaliny jeśli przyjmiemy wg schematu :

* slaby wpływ na na NA i 5ht (serotonina)

** średni wpływ na jw

*** mocny wpływ na jw Chodzi mi o zależności odnośnie Wenlafaxyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dokładnie o co Ci chodzi. Wenlafaksyna działa dużo silniej na serotoninę niż na noradrenalinę, szczególnie w niższych dawkach. Ogólnie jednak działanie na serotoninę wenlafaksyny jest niższe niż w przypadku SSRI. Duloksetyna działa w bardziej wyważony sposób, silniej niż wenlafaksyna na noradrenalinę i to od każdej dawki. Pozatym ogólnie działa silniej niż wenlafaksyna (chociaż wenlafaksynę można podnosić do dość wysokich dawek - nie wiem jak w przypadku duloksetyny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wg mnie działa silniej. Wszystko zależy też od dawki, zazwyczaj ludzie biorą wyższe dawki wenlafaksyny. Z tego co wiem podstawowa dawka wenlafaksyny to 37,5 mg, ale są ludzie którzy biorą 150 mg a nawet więcej. Dawka podstawowa fluoksetyny to 20 mg, maks to 60 mg, ale lekarz mówił mi, że kiedyś, gdy nie było silniejszych SSRI jego koledzy po fachu stosowali nawet dawki 120 mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×