Skocz do zawartości
Nerwica.com

panika jak sobie z nia poradzic


emi 1402

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie!!!jak sobie poradzi ciagle odczuwam jakies lęki ze ja sie ubrudze ciagle do corki mowie nierusz tego zostaw to.normalnie wariuje biore seronil i perazin i to niepomaga mi ten lęk paralizuje mnie juz niemam siły.jestem nerwowa bardzo prZed braniem lekow miałam ciagle mylam rece a teraz doszedł paniczny lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze leki inne?

 

-- 14 lis 2012, 17:07 --

 

Spróbój przejśc przez to , ze nie będziesz myła rąk albo nie powiesz dziecku ze ma umyć ręce itd. Spróbój parę razy przeżyć tą sytuacje i zobaczysz, ze przeżyłaś. I staraj sie wtedy nie myslęc o tym ,zając czyms innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kochani.musze porozmawiac z moim psychiatro moze zaleci mi jakos psychoterapie.bo naprawde jest ciezko to mnie niszczy.bardzo kocham swoja coreczke a czuje ze tym robie jej krzywde.napisze wam ze nie mam do kogo sie tak szczerze wyżalic.dzis znalazłam to forum mysle ze bedzie mi łatwiej wyrzucic to z siebie na tym forum,niemam sily ani checi na nic najlepiej lubie gdy juz robi sie noc i idzie sie spac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi 1402, na nerwicę natrectw najlepsza terapia. Leki nie leczą tylko osłabiają objawy + skutki uboczne (perazin zamula bynajmniej mnie)

TEZ TAK MYSLE ALE NA TERAPIE KIERUJE PSYCHIATRA JAK TO JEST? TEZ PO PERAZYNIE CZUJE SIE SENNA I OTĘPIAŁA A CO DO SERONILU HMMMMM MYSLE ZE PO NIM BRAK SATYSFAKCJI ZE ZBLIŻEŃ.BUZIAKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi 1402, smutne, ze przenosisz swoja nerwic na córke...staraj sie jej w to nie wciagac..bo dziecko samo skonczy z zaburzeniami. Nerwica natrectw to cholerstwo..przy dominujacych kompulsjach sprawdza sie terapia w nurcie poznawczo-behawiorlanym. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Poza tym jesli dopiero zaczelas brac leki, to objawy moga sie nasilic w pierwszych 2-3 tyg zazywania ich..potem powinno byc coraz lepiej..no chyba, ze lek zle dobrany. Uszy do gory, z tego mozna wyjsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi 1402, smutne, ze przenosisz swoja nerwic na córke...staraj sie jej w to nie wciagac..bo dziecko samo skonczy z zaburzeniami. Nerwica natrectw to cholerstwo..przy dominujacych kompulsjach sprawdza sie terapia w nurcie poznawczo-behawiorlanym. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Poza tym jesli dopiero zaczelas brac leki, to objawy moga sie nasilic w pierwszych 2-3 tyg zazywania ich..potem powinno byc coraz lepiej..no chyba, ze lek zle dobrany. Uszy do gory, z tego mozna wyjsc.

leki bore juz od jakies 5 miesiecy troszke pomagaja bardzo mnie meczy to juz niemam siły walczyc z tym dziadostwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi 1402, polecam terapie:) Dasz rade:) Z tego mozna wyjsc..tylko cierpliwosci i duzo pracy nad soba :). Czytaj tez duzo o nerwicy natrectw..o tym jak ludzie walcza z tym, czytaj o roznych technikach relaksacyjnych, o zrodłach lęku. Wiedza na temat choroby sprawia, ze nie jest juz taka grozna jak moglaby sie wydawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi 1402, polecam terapie:) Dasz rade:) Z tego mozna wyjsc..tylko cierpliwosci i duzo pracy nad soba :). Czytaj tez duzo o nerwicy natrectw..o tym jak ludzie walcza z tym, czytaj o roznych technikach relaksacyjnych, o zrodłach lęku. Wiedza na temat choroby sprawia, ze nie jest juz taka grozna jak moglaby sie wydawac.

dzięki temu forum i wylania swoich slabosci czuje sie lzej jednak brakuje mi osoby z ktora moge pogadac wyzalic sie np jak mam jutro pranie zrobic to o niczym innym niemysle tylko o tym zeby było juz po praniu jak cos mam robic chcialabym bym to juz zeby było zrobione.wszystko mnie drazni złosci np jak corka jest w przedszkolu to mysle czy aby tam kupki niezrobi i sie nieubrudzi.boje sie dotykac plam gdy cos jest ubrudzonego a ma kolor kupki bo kojarzy mi sie to z kupka switło, musze zagasic w sposobabym slyszała jaak pstryknie bo jak nie to powtarzam bo mysle mimo ze jest zgaszone widze to mysle ze moze dobrze niewylaczylam przycisku i ze cos sie zapali wieczorem sprawdzam wode czy zakrecona bo sie boje ze moze mnie zalac.sprawdzam czy zamknelam drzwi mimo ze mam myc naczynia najpierw myje rece mam skrobac ziemniaki myje rece.wszystkim sie brzydze wszedzie doszczegam ze jest ubrudzone mimo ze niejest.juz mam dosc tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi 1402, od brudu jeszcze nikt nie umarł..sporobuj czasem zmusic sie do nie mycia rak..wiem to trudne, budzi lęk, napiecie....ale małymi kroczkami:) Naprawde polecam terapie, pomoze Ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi 1402, od brudu jeszcze nikt nie umarł..sporobuj czasem zmusic sie do nie mycia rak..wiem to trudne, budzi lęk, napiecie....ale małymi kroczkami:) Naprawde polecam terapie, pomoze Ci

miałam kiedys osobe bardzo mi bliska moja babciektora mi tłumaczyła i było łatwiej co ja mowie niemiałam tyle lęków co teraz.Takze brakuje mi jej moze dlatego mam tyle problemow.Była to jedyna osoba do ktorej mogłam powiedziec wszystko a ona zawsze mnie wsparła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagle wynajduje sobie jakies choroby, mam natrectwa dot. zrobienia komus krzywdy, tego,ze moge zostac pedofilka, ze moge zwariowac, ze strace kontrole nad soba..duzo tego, zmienia sie jak w kalejdoskopie. Natrectwa wywołuja duzy lęk i bezsennosc. W całym swoim zyciu miałam 3 powazne nasilenia nerwicy, remisje trwaja u mnie dlugo kolo 10 lat. Biore lek anafranil SR 75 i chodze na terapie psychodynamiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bałam sie zostawac w domu ze sobie lub cos coreczce zrobie,mimo umycia rak niejestem pewna wkoncu czy napewno ich umyłam i czy dobrZe ich umyłam boje sie czegokolwiek dotykac ze sie ubrudze nawet przed myciem naczyc myje rece mimo ze niemam po czym sprawdzam wieczorem dom czy zamkniety woda zakrecona gaz zakrecony okna zamkniete mamy mały piecyk w domu niepojde spac dopoki dobrze sie niewypali sprawdzam czy rura czasem od niego sie nieobsuneła niewezme corki za reke bo boje sie ze nia ubrudzewszystko co sprawdzam to albo dłuzej sie przygladam albo tak jak drzwi cigne i licze do 5 nieumie sobie z tym poradzic to jest silniejsze odemnie jak jestem przed okresem yto boje sie wspołzyc z mezem ze sie ta krwia ubrudze panicznie sie jej brzydze jak było lato balam sie chodzic z corka na spacer bo bałam sie ze ubrudzi sie kupo tez mam tego multum po sprzataniu czy prani czy nawet jak myje mopem podłoge takim ktorego sie niewyzyma recznie myje rece wszystkiego sie brzydze jak mam wieczore sie umyc mysle caly dzien zeby juz jak najszybciej byc po myciu i miec spokoj wogole nielubie tego robic zmuszam sie do wszstkiego wydaje mi sie ze jestem niedobra matka zona ze po co jestem jak i tak sie mecze

 

-- 17 lis 2012, 15:01 --

 

bedzie.dobrze jeszcze ci sie cos zapytam masz prawko ja bore perazyne i seronil lekarka mi powiedzila ze biorac te leki moge prowadzic tylko z predkoscia dozwolona pytala mnie jak sie tez czuje po tych lekach prowadzac smochod+9+

 

-- 17 lis 2012, 15:03 --

 

chodzac po forach o czytajac wydaje mi sie nze mam nietylko depresje co jeszcze nerwice natrect.

 

-- 17 lis 2012, 15:07 --

 

bardzo kocham swoja coreczke Emilke a wydaje mi sie ze swoja nerwica ja krzywdze leczyc zaczelam sie dzieki niej nawet moj maz niemogl wytrzymac ze mna bo ciagle o cos sie darlam wszystko mi przeszkadzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi 1402, nie mam prawka. Tez mi sie wydaje,ze masz nerwice natrectw...nerwica zazwyczaj pociaga za soba depresje..bo czlowiek walczy z nerwica..ale widzi, ze ona sobie nie odpuszcza i zaczyna wpadac w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi 1402, leki i czas mi pomogły. Z nerwica to jest tak..ze zyjesz sobie normalnie..rozne emocje sie w Tobie kumuluja i kiedy juz nie ma w srodku na nie miejsca to wybuchaja i zaczyna sie epizod z nerwica. Z czasem objawy same ustepuja..kwestia czasu....kiedy mi ciezko i nie radze sobie wtedy biore leki (anafranil SR 75). Natrectwa z czasem same wygasaja..jesli chce sie, aby nie wracały trzeba isc na terapie. Mam Męża, ktroy jest wyrozumialy i pomaga mi przechodzic przez 'to'. Uszy do gory Emi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konieczna u mnie jest terapia ciagle mysle ze jestem brudna wlasnie zauwazylam ze niektorych rzeczy jakby mniej sie boje lub mniej mnie przerazaja moze z czasem bedzie lepiej ciezko jest ale niemoge sie zniechecac.mojego meza raczej nieinteresuje moja choroba nie jest na tak ani niejest na nie niema zdania na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi 1402, to tylko natretne mysli, ktore 'przekonuja' Cie, ze jestes brudna, ze musisz sie myc itd...mow sobie cały czas ' to tylko nerwica, rzeczywistosc jest inna, wcale nie musze sie myc'..nawet jak to brzmi sztucznie, to powtarzaj tak sobie..autosugestia czyni cuda.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×