Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kombinacje leków przeciwdepresyjnych-tabela.


Gość QueenForever

Rekomendowane odpowiedzi

Pogrubioną czcionką jest lek bazowy.

SSRI +Trazodon-eliminacja efektów ubocznych SSRI poprzez blokade przez Trazodon receptorów 5HT2a,5HT2c.

Reboksetyna+Nefazodon lub Bupropion -turbo doładowanie amin katecholowych

Wenlafaksyna+Mirtazapina -wzmocnienie siły serotoniny i noradrenaliny(stymulacja wspólnych szlaków aminowych)

SSRI + Bupropion-wzbogacenie działanie serotoninergicznego o noradrenergiczne i dopaminergiczne.

Fluoksetyna,Paroksetyna+Pindolol-blokada 5HT1a autoreceptorów(usuwanie feedback)

SSRI+Buspiron-stymulacja postsynaptycznych 5HT1a receptorów.

Nefazodon ,Fluwoksamina+Metyrapone-zachamowanie syntezy kortyzolu.

IMAO+Metylofenidat-podbicie dopaminy.

Citalopram,Fluoksetyna+Olanzapina-blokada 5HT2a receptorów.

Paroksetyna+Zyprazydon-stymulacja 5HT1a receptora

Citalopram,Sertralina,Milnacipran+Rysperydon-zwiększenie poziomu noradrenaliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze statystycznie z SSRI najmniej zaburzają libido escitalopram i fluwoksamina,nie oznacza to rzecz jasna że nie zaburzają go wcale.Najniekorzystniej w tym rankingu wypada paroksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsze kombinacje to:

Wenlafaksyna+mirtazapina -leczenie głębokiej depresji klinicznej

SSRI(sertralina)+Bupropion-leczenie średnio do głęboko nasilonej depresji

Powyzsze połączenia oddziałują na trzy główne aminy -serotonine,noradrenaline,dopamine a w pierwszym przypadku takze na receptory opioidowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj może z leków Nootropil,może pomoc,ale najpierw może spróbuj najpierw lecytyny ,wazna jest dawka 1200mg,ale potrzeba minimum 3 miesiące na tej lecytynie.Moj rodzinny mówi,ze lepszy Ginkofar niż lecytyna

Na mnie lepiej działała lecytyna niż Ginkofar,Ginko nie działało na mnie w ogole.Lekow na Altzhaimera lekarz raczej nie będzie chciał przepisać.

 

-- 15 lis 2012, 21:51 --

 

Tak jak wykończony napisał NRI czyli reboxetyna(Edronax) lub bupropion (Wellbutrin)Mnie nic nie pomagało no lecytyna troszeczkę i dopiero Edronax pomógł na koncentrację,a juz myślałam,ze nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuj,poczekaj aż pomoże.U mnie było tak zle,ze pytałam o wszystko,obojętnie na co by to nie było.Wszyscy mi dawali tylko ten cholerny piracetam,który nic nie pomagał.A doktorek argumentował właśnie tak,ze inne leki to na altzhaimera,a jestem za mloda.Glupie gadanie wtedy nawet na altzhaimera bym wzięła,zeby mi się koncentracja poprawiła.Lekarz po prostu nie chciał mi pomoc i tyle ,dopiero sama musialam wpaść na to combo lekow,bo on sam na to nie wpadł,albo ma głupie przepisy,ze młodym absolutnie nie można przepisywać leków na altzhaimera ze znizka Chodzi o to żeby lek pomógł,nieważne na co jest lek Ach Ci lekarze i te ich przepisy bezlitosne i głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee,bezpieczne,czy niebezpieczne,byłam w takim stanie,ze było mi zupełnie obojętne jakie to leki byle by pomogły.Lekarz mnie po prostu olal i tyle.

Za przeproszeniem takie sranie w banie .Niebezpieczne nalkatwiej tak powiedzziec frustrated, te zarzuty to nie do Ciebie tylko do mojego dr .

A Anafranil taki bezpieczny,też ubokow od groma,hepatoksycznosc i inne?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, wiem o co chodzi... sam bylem w stanie gdzie moja pamiec po prostu nie funkcjonowala... i tez chcialem leki na alheimera, mementyne itp. a okazalo sie ze pomogly glupie antydepresanty, o ktorych kuzwa w internecie wczesniej naczytalem sie ze moga zaburzac funkcje poznawcze, a nie polepszac. To jest tak ze na bol glowy tez Ci morfiny od razu nie przepisza tylko zaczna od apapu :P nie mozna od razu pchac sie w leki, ktore sa stosowane w skrajnych przypadkach. Zreszta biorac leki na alheimera przy depresji, gdzie przyczyna zaburzen jest calkiem inna watpie zeby cokolwiek zdzialaly... nie trzeba sie pchac od razu w takie gowno :P Mi sie tez wydawalo ze nic nie pomoze i kuzwa czulem wielka frustracje ze lekarze nie chca przepisac mocniejszych lekow w moim przypadku... i co? okazalo sie ze mieli racje i pomogly leki, ktorych nie bralem nawet pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frustrated, A co Tobie pomogło?

U mnie te problemy z koncentracja,zaczęły się jak zaczęłam się leczyć na depre/nerwice (czyli juz ładnych kilka lat temu)Przed leczeniem miałam super pamięć,żadnych problemów w tej kwestii.I nie wiem czy zaburzenia pamięci,wynikają z samej nerwicy.Czy też to skutek uboczny brania antydepow?!Lekarz mówi,ze to objaw nerwicy,a jajuz sama nie wiem,bardziej stawialabym na leki chyba.Tak na Maksa to to trwa od 2-3lat te zaburzenia pamięci,raz lepiej trochę raz gorzej,ale problem jest.I przez te lata to juz trace cierpliwość do tych lekarzy,ciągle piracetam i piracetam,który brałam juz 3 razy i nic kompletnie nic nie pomógł,a lekarze dalej to samo,albo jakieś ,suplementy zarlam je garściami lecytyna po dluugim czasie brania,troszeczkę jakby pomogła

A ostatnio lekarz dal mi lek na koncentracje dla dzieci i młodzieży wow... I jak tu się nie wkurw... sorry ,ale juz nie wytrzymuje.Leki brać muszę,bo jak nie biorę to wszystko wraca... Tzn depra i nerwica wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI + Bupropion-wzbogacenie działanie serotoninergicznego o noradrenergiczne i dopaminergiczne.

jesli bupropion to wellbutrin to moja lekarka mowila ze takie polaczenie jest nidopuszczalne bo grozi napdami drgawek. nie sadzę zebym cos zle zapamietala.

Qeen, skad Ty bieresz te informacje?

lepiej niech lecza lekarze.

Ja juz sie przejechalam na "poradach"tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×