Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

zielonawitolda, odstawiłam olanzapinę 3 tyg temu, topamax zaczęłam brać tydzień temu, nie wiem jaka jest dawka docelowa... na razie zaczęłam od 25, po tyg weszłam na 50, później będzie 75 a dalej nie wiem...

Ja zaczęłam brać od 10-15mg, bo dostałam od razu dużą dawkę w szpitalu w trakcie mani. Zaczęłam tyć po 2 tyg brania, jak tylko zbito mi manię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, narazie mój jedenasty dzień na olanzapinie. Nie ma większego apetytu, nie ma sedacji. Ale dalej są urojenia, omamy... Nie ma to jak spier... Z kolejki w sklepie, bo panie w kolejce są w zmowie wobec mnie... Albo pan w przedziale w pociągu pobiera dane z mojej głowy za pomocą swojej komórki... Swoją droga partner owego mężczyzny nawet nie widział ,,, ej ludzie, jak szybko wam minęły takie jazdy psychotyczne na olanzapinie?????? :oops:

 

P.s.jesli macie jakieś niepotrzebne opakowanie Olanzapiny (5,10,20 albo i nawet 15 ) chętnie przygarne, bo mam ten lek na 100 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oookej. pojawiło się zmulenie w ciągu dnia i muszę ratować się kawą/yerbą :mrgreen: ale śpię normalnie - 8-10 godzin. z urojeniami dyszka olanzapiny w dalszym ciągu słabo sobie radzi- dzisiaj wkręciło mi się, że pies na mnie szczeka, ponieważ zmienił mi się kod genetyczny i mnie nie poznaje od środa, mimo takiego samego opakowania [w sensie ciała]. krytycyzm oczywiście przychodzi po czasie... jak zwykle, kur** z resztą... :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tak, tego im odmówić nie można :lol:

 

-- 12 lis 2012, 18:27 --

 

po dłuższym zastanowieniu przyszedł pmysł - gdybym tak nie brała neuroleptyków i poddała się tym urojeniom, to całkiem ciekawe książki pewnie mogłabym pisać... pratchett mógłby mi pozazdrościć :mrgreen: dobra, już koniec offtopu.

 

-- 13 lis 2012, 13:56 --

 

no i pojawiło sie mleko z cycków. :x napisałam do lekarza, kazała zostac do nastepnej wizyty na tej dawce, czyli jeszcze tydzien, i wtedy zobaczymy co dalej. ale mysle, ze raczej nic sie juz nie zmieni... cholera jasna.

 

-- 14 lis 2012, 12:13 --

 

Niestety, od dziś już tylko 5mg... Szlag by trafił ten paskudny mlekotok! :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie. jednak 10 na noc zarzucam :mrgreen: moja pani lekarz pogada z endokrynologiem, spróbujemy zbijać moją prolaktynę, bo to już czwarty lek, na który reaguję mlekiem, więc to raczej u mnie hiperprolaktynemia się odzywa nieleczona. ufff...

 

cieszę się, bo mimo, że olanzapina nie radzi sobie jeszcze na tej dawce z psychotycznymi zabawami u mnie, to radzi sobie trochę z natrętnymi rzeczami [poranne czynności wypróżnieniowe]. a jeśli uda się z prolaktynką, to może i na większe dawki wskoczę ... :105::105::105:

 

-- 17 lis 2012, 13:22 --

 

odebrałam wyniki prolaktyny. mam 62 przy normie do ~30. w poniedziałek konsultuję się z endokrynologiem. mam nadzieję, że coś poradzi.

 

-- 24 lis 2012, 20:47 --

 

pierwszy dzien bez glosow !! urojenia dalej sa, ale zadnych glosoooowwww !!!! :D od rana nikt do mnie nie mowi, tylko mam dziwne wrazenia same. jest nadzieja !

 

-- 24 lis 2012, 20:47 --

 

pierwszy dzien bez glosow !! urojenia dalej sa, ale zadnych glosoooowwww !!!! :D od rana nikt do mnie nie mowi, tylko mam dziwne wrazenia same. jest nadzieja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumków...dawno nie zaglądałem na forum i zapomniałam haseł itd...w związku z tym założyłem nowe konto...z resztą na starym już daaawno temu wpadałem a i tak jakoś wybitnie się nie udzielałem. Mam pilne pytanie. Od pięciu dni zażywam Olanzapinę na wieczór do tego po pół Lamotriginum dwa razy na dzień...i właśnie zapomniałem zabrać ze sobą "Olki" :) i nie mam możliwości przyjęcia leku...dopiero jutro w południe będę spowrotem w domu. Czy mogę w to miejsce przyjąć pół afobamu(żeby spokojnie usnąć a najlepiej cały) i czy czasem nie przestanie mi "OLKA" do tego czasu działać, bo działa chyba skutecznie i nie chciałbym zepsuć początku terapii własna sklerozą. Proszę o możliwie najszybszą odpowiedź kogoś w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałam Olpinat. Wymieniłam go zamiast abilify. Jestem ciekawa działania tego leku ale tez się trochę boję. Szczególnie mlekotoku i zmęczenia po leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestyty też dostałam ''mlekotoku'' po tym leku. Pojawił się w 4 tyg. stosowania. Dobrze mi się po nim spało. Miałam trudność z uczeniem się trochę zamulał, mysli mi odpływały. Samopoczucie po Olpinacie nawet o.k. Niestyty ze względu na mlekotok lekarka mi odstawiła.

 

-- 25 mar 2013, 13:36 --

 

PS: zapomniałam dodać,że po olanzapinie trochę przybrałam na ciele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba polubię się z olanzapiną, wziąłem dziś pierwszą dawkę (na razie spróbowałem 2,5mg) i jest dobrze, uspokojenie, nie ma śladu po lęku. Jestem senny i w gruncie rzeczy chętnie położyłbym się spać, ale mocna kawa powinna pomóc. Jest to jednak raczej błoga senność, nie taka rozwalająca jak zdarzało mi się np. na kwetiapinie. Znając życie taki stan nie utrzyma się zbyt długo, trzeba się nim cieszyć póki trwa. Do auta jednak bym teraz nie wsiadł. Wydaje mi się że olanzapina będzie się ładnie komponować z SSRI - w Stanach pod nazwą Symbyax sprzedają ją w combo z fluoksetyną, chyba rozumiem dlaczego. Póki co, olanzapina nie jest zła. Teraz tylko trzeba czekać i patrzyć ile i jak szybko przytyję, bo od tego zdaje się nie ma ucieczki.

 

-- 12 kwi 2013, 15:01 --

 

Mała poprawka - błoga senność ustąpiła miejsca tej zyczajnej, ciężkiej, nieprzyjemnej, typowej dla wszystkich neuroleptyków. Innymi słowy, wszystko wróciło do normy :)

 

-- 15 kwi 2013, 19:04 --

 

Ciekawie na mnie działa olanzapina póki co - kiedy wezmę wieczorem ścina z nóg i muszę iść do wyra, z kolei następnego dnia jestem pobudzony, nawet za bardzo, coś jak po wypiciu za dużo kawy. O wiele za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi olanzapina (5mg na noc) odcięła uczucie bycia przezroczystą - tj. że wszyscy widzą moje syfy z przeszłości i z tego się cieszę najbardziej. Idę sobie błogo przez miasto i nie ma tego! :yeah::yeah::yeah: Biorę tydzień i dwa dni. Po pierwszej dawce rzuciłam się na głęboką wodę, z partią pojechaliśmy w teren, gdzieś były przedterminowe wybory samorządowe - i zaczepiałam ludzi z ulotkami wyborczymi zupełnie czysta, ci ludzie nie widzieli mojego gnoju z przeszłości! Odcina też inne objawy psychotyczne...

 

A co do senności - szatanek kawowy pomaga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olanzapine łykałam na nadmierną podejrzliwość. pomogła również przy stanach lękowych, produkcji niszczących nieprawidłowych myśli, skutecznie odcinając kminy, jednak zbyt gwałtownie. po zażyciu było mocne wypalenie intelektu, na próbne matury poszłam zupełnie przyćpana, powolne myślenie, dobijająca senność, uczucie odrealnienia. Skoczyła waga + 6kg. coś za coś, plus za efekty przy ściszaniu kombinowania umysłu, minus za dość uciążliwe u mnie przygaszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanie odnośnie Zolafrenu i jego efektów ubocznych? Czuję się po nim strasznie zmulony, brak chęci do działania. Biorę go ponieważ choruję na Chad typu drugiego.

Czy może się ktoś podzielić opinią jak u niego wygląda sytuacja? pozdrawiam nowakowski84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×