Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odwrotnie niż Ty kurtz, bo na fluo 20 i edronaxie,poprawiła mi się koncentracja,lepiej mi się skupić,mam chedz do działania.Przed braniem tych leków,miałam duuze problemy z koncentracja,chęcią do działania.Te leki,wyciągnęły mnie z marazmu Ty masz podobny mix do mojego,pobudzający,noradrenalinowy,wiec nie powinieneś mieć problemów z intelektem.Kurcze masz pecha,ze Cię te leki uspokajają,ale czasem tak po prostu jest,ze lek działa paradoksalnie odwrotnie

Po innych antydepach,miałam też problemy z koncentracja,skupieniem uwagi,byłam ciągle senna itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomagają leki serotoninowe bo zawsze miałem problem z selekcją impulsów. Serotonina pomaga "skupić" się na tym co ważne, umożliwiając pomijanie mniej istotnych impulsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko 84 łączą, ale w minimalnych dawkach. Srri zmieniają właściwości farmakologiczne bupropionu. W więszych dawkach powodują duży wzrost macierzystej substancji i wykazują działanie zahamowujące przemianę bupropionu do jego metabolitów, które mają kluczowe działanie przeciwdepresyjne. Jak sobie wejdziesz w pierwszy lepszy profesjonalny opis bupropionu przeczytasz, że podczas terapii skojarzonej stosuje się najmniejsze zalecane dawki.

 

Kiedy brałem dwa leki na raz czułem się otępiały. Teraz jest o wiele lepiej. Na samej sertralinie też było w porządku. Podobnie z chęcią do działania ..na dwóch lekach czułem się o wiele gorzej niż na jednym.

 

Te leki mają ograniczone działanie. Mogą coś zdziałać, ale bez przesady. Nie jest to coś co spowoduje wyrzut dopaminy czy serotoniny. Biorąc dwie substancje w dużych dawkach człowiek odczuje intensywniejsze skutki uboczne, które skutecznie przesłonią pozytywne działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wellbutrinie odczuwałem silniejsze działanie noradrenalinowe. Ty go nie czujesz? Nie masz problemów ze zwiększoną potliwością, napięciem mięśni karku, przyspieszeniem akcji serca, poddenerwowaniem? Tym wszystkim co może wskazywać na nadaktywność układu sympatycznego? Wtedy wellbutrin nie pomaga a może dodatkowo pogarszać stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odwrotnie niż Ty , bo na fluo 20 i edronaxie,poprawiła mi się koncentracja,lepiej mi się skupić,mam chedz do działania

może powinienem spróbować edronax, ma trochę inne działanie niż well,

 

a ogólnie to niezależnie od dawkowania fluo, well czy kiedyś serty to jedynym objawem ubocznym, który odczuwam jest bezsenność,

 

-- 01 lis 2012, 16:00 --

 

Na wellbutrinie odczuwałem silniejsze działanie noradrenalinowe. Ty go nie czujesz? Nie masz problemów ze zwiększoną potliwością, napięciem mięśni karku, przyspieszeniem akcji serca, poddenerwowaniem? Tym wszystkim co może wskazywać na nadaktywność układu sympatycznego? Wtedy wellbutrin nie pomaga a może dodatkowo pogarszać stan.

Poddenerwowanie to ja odczuwam całe życie ;)

300mg well uspokaja mnie i wycisza, przy 150mg praktycznie nie czuję żadnej różnicy,

 

Ja ogólnie mam problem z emocjami, mam ich za dużo, za dużo myślę - nie mogę odpocząć, cały czas czuję napięcie, podejrzewam, że jedynym skutecznym lekiem byłoby jakieś benzo, ale taka terapia jest totalnie bez sensu,

 

-- 01 lis 2012, 16:02 --

 

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestię, co mogłoby pomóc na taki stan i nie zamulać, bo w lekarzy jakoś specjalnie nie wierze, testują po prostu kolejne leki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurtz, jak nie chcesz senności to spróbuj Edronaxu 2 tabl+Seronil to moje kombo Może i Tobie by pomogło?

Jeszcze może być Wenlafaxyna,choć mnie bardziej uspokajala,ale chyba większości biaracych Wenla nie powoduje senności.To tylko moje sugestie,lekarz powinien decydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurtz, rozśmieszasz mnie. Bierzesz fluoksetynę od 1,5 miesiąca, zmieniasz dawkę, dokładasz inne leki i narzekasz, że nie działa. Człowieku ..nawet nie dałeś szansy aby poziom leku się ustabilizował w organiźme!

Powiem jeszcze raz: Te leki nie działają tak jak feta, koks czy mdma. Przede wszystkim żaden z nich nie zadziała w tak krótkim czasie i przy takiej żonglerce dawkami. Jak chcesz odczuć pozytywne działanie musisz nastawić się na czekanie ..oo ..nawet się rymuje :)

3 miechy na jednej dawce pojedynczego leku ..inaczej zapomnij o dobrym samopoczuciu.

 

..a Ty cytrynka się nie wymandrzaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurtz, jak nie chcesz senności to spróbuj Edronaxu 2 tabl+Seronil to moje kombo Może i Tobie by pomogło?

Jeszcze może być Wenlafaxyna,choć mnie bardziej uspokajala,ale chyba większości biaracych Wenla nie powoduje senności.To tylko moje sugestie,lekarz powinien decydować.

dzięki :smile:

a kolegą beladinem nie ma co się przejmować za bardzo emocjonalnie podchodzi do tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 pytam o wiek, bo mam wrażenie jakbym rozmawiał z 16latką - nie czytasz ze zrozumieniem postów po czym wyskakujesz z jakimiś zarzutami w stylu "nie oceniaj tak ludzi", robisz ze mnie jakiegoś kretyna ..potem nagle piszesz, że "każdy ma prawo do własnego zdania" ..a na koniec standardowo, robisz z siebie ofiarę, płaczesz i skarżysz się na krytykę.

Jest tu parę osób, które nie interpretują sobie moich postów wg swojego uznania tylko czytają i wyciągają jakieś konkretne wnioski ..więc bądź tak miła i nie komentuj więcej moich postów, proooszę :)

Jeszcze jedno: Ile czasu i w jakich dawkach zażywałaś bupropion?

 

kurtz, no trochę zbyt emocjonalnie :D Mogę Cię jedynie zapewnić, że mimo czasem negatywnego wydźwięku moich postów intencje zaaawsze mam dobre :)

Leki, które bierzesz to jedne z najlepszych pobudzaczy. Zmiana nie wniesie nic nowego chyba, że przy okazji zmiany leku opanujesz pokusę dokładania. W tej chwili bierzesz za duże dawki i przez to czujesz się zamulony. Przerabiałem dokładnie to samo z sertraliną. Well zostaw jak jest. Fluo zmniejsz do minimum, a poczujesz na własnej skórze jak to wszystko działa. ..no i czasss ..leki, a w szczególności ssri potrzebują duuużo czasu na stałej dawce, żeby pokazały co potrafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety czasem trudno o tą cierpliwość (kiedy faktycznie jest źle, a są bieżące obowiązki) i zaczyna się skakanie po lekach i puenta że żaden nie działa. Fluoksetyna to jeden z najlepiej aktywizujących leków, podnoszących nastrój i działających przy tym przeciwlękowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób z OCD, które brały bupropion: nasilał u Was natręctwa? wprawdzie sam go brałem i odczułem nasilenie kompulsji, ale mogło to być spowodowane faktem, że równolegle paliłem zioło i brałem psychodeliki. to pierwsze codziennie, drugie przeciętnie 2-3 razy w tygodniu. zastanawiam się nad ponownym jego włączeniem, bo żaden inny lek nie dawał mi takiego kopa, a teraz tego potrzebuję.

 

wymandrzaj - fajne słowo. kojarzy mi się z jądrami i pobieraniem wymazu. a propos korelacji poprawności językowej i zwracania uwagi innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki, które bierzesz to jedne z najlepszych pobudzaczy. Zmiana nie wniesie nic nowego chyba, że przy okazji zmiany leku opanujesz pokusę dokładania.

thx, już się trochę ogarnąłem, przez jakieś miesiąc, dwa, pobiore samo fluo w dawce 40mg, żeby zobaczyć jak działa, ew. później dorzuce well, bo to rzeczywiście bez sensu brać mixy nie wiedząc jak działa dany lek pojedyńczo, może 1 lek wystarczy jak się rozkręci,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że główne powody przez które lekarze przepisują wellbutrin to brak przyrostu wagi (a nawet spadek) i brak obniżenia libido (a czasami nawet poprawa), które często występują przy stosowaniu SSRI.

 

Rzeczywiście wellbutrin na lęki to nie jest zbyt dobry pomysł.

 

kahir u mnie nasilał natręctwa ale wtedy odstawiłem paroksetynę, która je leczyła, więc w sumie nie wiem czy to efekt odstawienia SSRI czy sam wellbutrin. Na pewno natręctw u mnie nie leczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że well przepisuje się osobom, których głównym problemem jest depresja, dystymia, poważne zaburzenia nastroju.

Moja lekarka :D ..mówiła, że wyciągnęła bupropionem z depresji dwie kobiety, które były w stanie agonalnym. Ona osobiście rzadko przepisuje ten lek, ale mówi, że jej koledzy mają dużo dobrych doświadczeń odnośnie przeciwlękowego działania bupropionu.

Wg niej mała popularności Wellbutrinu wynika z tego, że jest to dosyć nowy produkt, dlatego lekarze przepisują go rzadko - wolą wypisywać coś co dobrze znają.

 

Po 2 tygodniach na 300mg bupropionu solo czuję się całkiem całkiem :) Z nastrojem jest lepiej, ciało nie boli, mam więcej energii. Lęki społeczne są mniejsze. Pamięć i koncentracja na plus.

Z negatywów trochę mnie przytłacza nadmierna nerwowość. Wystarczy impuls, jedna myśl bym zmienił się w atomowy grzyb. Poza tym duuużo więcej myślę niż wtedy, kiedy brałem ssri, co nie do końca mi się podoba. ..natrętne myśli były jednym z powodów, który zmotywował mnie do farmakologicznego leczenia.

 

kahir, nigdy nie cierpiałem na natręctwa. Na bupropionie odczuwam pewnego rodzaju przymus robienia wszystkiego od ręki.

Przykład: wchodzę do kuchni po to by odstawić szklankę ..stawiam ..po chwili biorę, myję, myje resztę naczyń, blat, kuchnię, podłogę, cały dół, łazienkę itd. Niemożność zrobienia czegoś co sobie wymyśliłem podnosi mi ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×