Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imiona i ich znaczenie


listonosz

Rekomendowane odpowiedzi

Marta?- slyszałam znaczenie pani i władczyni Very Happy
MARTA nietylko wladcza ale i przebojowa Smile

 

Z aramejskiego Marta znaczy "pani", choć ja znalazłam też słowo marth w języku etruskim-oznacza przybraną córkę.

Mhh... Ja za imieniem Marta nie przepadam... Choć też je noszę...

A już zdrobnienie "Marcia"kojarzy mi się z XIX-wieczną służką z miotełką z pawich piór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, bardzo dziękuję... :mrgreen:

Jest też wierszyk o chusteczce nadobnej Marty, rzuconej między rozwścieczone zwierzęta... Tuwima chyba, "Madrygał spod ciemnej gwiazdy".

A z imionami kwestia dziwna... jedne się nam podobają, inne nie.

Jak byłam mała, marzyłam by mieć na imię Roma, Nadzieja lub Ismena-dziś mnie to śmieszy, są takie raczej eee... Nietypowe... ;)

A Marcie dolega głównie to, że jest taka prozaiczna... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KINGA - chłodna, jak chłodny bywa kwiat róży mocno przyciśnięty do ust w lipcowym upale. Różowa z niebieskimi lub złota z zielonymi cieniami, lekka, wyraźna i jasna, szuka zawsze temperatury wyższej, intensywniejszej niźli jej własna. Kocha Sycylię, Włochy, centralne ogrzewanie, wulkaniczne temperamenta. Wśród nich rozjaśnia się, rozpala, rozkwita, nareszcie żarem ulubionym objęta. Trudno ją wymalować, jeszcze trudniej opisać...Choć urocza nieskończenie, nie słońce ani księżyc, ani płomień przypomina, lecz elektryczne oświetlenie. Typowa Kinga bierze los w swoje ręce. Wychodzi z inicjatywą; można powiedzieć, że nie czeka, aż ją poproszą do tańca. Zwraca na siebie uwagę nie tyle może urodą, co energią, wdziękiem, werwą, błyskiem w oku. Kingi zwykle są przekonane o swojej wartości, bywają też źródłem twórczego niepokoju i od nich wychodzą ciekawe pomysły. Kingi często spotyka się w sporcie i wszędzie tam, gdzie z zasady trzeba być najlepszym. Również w wielu zawodach zwykle uważanych za "męskie" Kinga czuje się jak najbardziej na swoim miejscu. W miłości bywa tą, która prowadzi partnera. Z drugiej strony Kingom służy zdrowy rozsądek i trzeźwe spojrzenie na sprawy tego świata, co je chroni przed jałowym marzycielstwem i popełnianiem życiowych błędów.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:34 pm ]

Poza tym polecam tą stronkę http://www.adminer.pl/imiennik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×