Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wszytko dzieje się jakby obok...


optymistyc

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś dłuższego czasu mam wrażenie jakby wszytko działo się obok wrażenie jest jakby za jakąś warstwą niewiadomą wszyscy coś robią mają swoje zajęcia, a ja jestem jakby obok tego wszystkiego, bardzo dziwne wrażenie, przypomne że od około pół roku cierpie na depresje i chad.

Nie wiem jaka bedzie przyszłość moja mam taką niepewną pustke co do przyszłości momentami to jest silniejsze ode mnie wtedy klade się w łozku i staram sie przespać ten stan a w chwili ,,lepszej,, jak mam czasem to staram się wykorzystać stan lepszy i coś robić, załatwiać, żyć ale zaraz potem bądź za dzien lub dwa znów przychodzi dołek - i tak w kółko :( Macieja. Dlaczego to się tak cały czas dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zjawa senna życie jest człowieka;

Zjawia się,

Dotknąć chcesz,

Lecz ucieka?

 

-- 02 lis 2012, 23:06 --

 

A tak bardziej poważnie. To jeden z moich głównych objawów, bardzo uciążliwe. Do tej pory nie poradziłem sobie z tym. Wciąż nie znam przyczyny. No ludzie, może ktoś inny coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak bardziej poważnie. To jeden z moich głównych objawów, bardzo uciążliwe. Do tej pory nie poradziłem sobie z tym. Wciąż nie znam przyczyny. No ludzie, może ktoś inny coś wie?
Brak kontaktu z ciałem. Mi pomaga medytacja, która polega na odczuwaniu tego co się dzieje z (całym) ciałem w chwili teraźniejszej, w ogóle nie skupiam się na myślach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@monk.2000

Ja medytację "testuję" od dobrych 4-5 lat. Najlepsze efekty mam właśnie kiedy całkowicie olewam kwestię myślenie/niemyślenie, pozwalam myślom płynąć jak chcą, bez żadnego nadzoru czy prób obserwacji. I tylko odczuwanie ciała, emocji i doznań, i wtedy są najlepsze efekty. Kiedy organizm się rozluźnia wszystkie negatywne efekty jak "derealizacja/depersonalizacja", zamulenie, poczucie ciężkości, zmęczenia znikają. I teraz twierdzę, że przyczyny nie są wcale jakieś abstrakcyjne typu: zły kontakt z ludźmi, trauma z dzieciństwa, tylko napięcie (szeroko rozumiane), rozluźnienie sprawia, że znikają na pewien czas.

 

To właściwie nowe odkrycie, bo przez ostatnie miesiące tylko kilka razy udało mi się tak właśnie podejść do sprawy i wczoraj po takiej medytacji byłem bardzo rozluźniony, dziś też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ostatnio prawie non stop uczucie derealizacji, czy wśród ludzi czy sama, cokolwiek bym nie robiła, to jest jakby nie moje, nie czuję tego co robię,

proste czynności męczą strasznie, to takie nie moje , ja też taka obca, wsród ludzi czuję się rozdrażniona, uśmiecham się na siłę, jestem zmęczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amelia83 rozumiem Cie doskonale gdyż sam tak mam ale powiem Ci ze gorsze jest to kiedy poczujesz sie lepiej i masz wrazenie ze juz sie wyleczylas a to później okazuje się złudzeniem, ponieważ po tych pozytywnych chwilach przychodzi znów ten depresyjny dołek i okazuje się to jeszcze bardziej męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×