Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Skontaktuj się ze swoim lekarzem,powiedz o wszystkim,o myślach s. Jeśli wizyta jest niemożliwa w najbliższym czasie to idź do przychodni ,takiej która zatrudnia psychiatrę,szpitala ,czy jakiejkolwiek kliniki W takim stanie nie możesz czekać jakiś lekarz musi Ci pomoc,żebyś nie zrobila czegos glupiego Warto żyć,choć często jest bardzo trudno,Walcz o siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi doradzić, nie mam nr do mojej lekarki, a ona przyjmuje tylko w poniedzialki, i wtedy tez mam wizyte.

 

Biorę Velaxin ER 150, od konca lipca, zawsze ok 9:30, dzis wyjątkowo, niewiem jak zapomnialam o tabletce, zaczelam sie czuc dziwnie, skojarzylam dopiero to z pominieciem tabletki dopiero ok 18, zaraz wzielam pominietą dawkę.. Teraz nie wiem czy nastepną tabletkę mam przyjąć normalnie jutro o stałej porze, tj. 9:30, czy moze o 18, skoro dopiero o tej wzielam.

W dodatku bardzo zle sie czuje z tego powodu.. wiecie po ile mijaja skutki ominięcia dawki?

 

 

 

Dodatkowo mam problem, bo jest duze prawdobodobienstwo ze mogę byc w ciazy-złośliwość rzeczy martwych, będę miała pewność dopiero gdzieś za tydzien,lekarki nie złapałam, dopiero w poniedz idę do niej, ale wtedy tez jeszcze nie bede wiadziala czy jestem czy nie. Wiecie co się w takim wypadku dzieje, czy zaczyna się odstawianie tabletek, czy sie czeka na wynik testu?

W dodatku, tabsy przestaly na mnie dzialac, nawet chyba jest gorzej, wiec czeka mnie pewnie zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostrawiatru dwa miesiące to już jest trochę czasu. A w jakiej dawce? Ja niestety miałem podobnie z wenlafaksyną. Za pierwszym razem zaskoczyła bardzo szybko. Niestety nagle przestała działać. Po ponownym wprowadzeniu i zwiększeniu do dawki max niestety nic się nie ruszyło.

Skoro jest tak źle, stan, który kompletnie umożliwia normalne funkcjonowanie - a nie tylko ciężkie skutki uboczne leku - może warto już zmienić. Albo dołączyć mirtazapinę. michuj bardzo sobie chwali taką kombinację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,ze możesz wziąć o 9 30,objawy pominięcia dawki,przejdą jutro po zażyciu leku(przynajmniej. powinny minac,Raczej się. odstawia dopiero jak będziesz pewna ,ze jesteś w ciąży.Takie moje zdanie .

 

-- 23 lis 2012, 21:37 --

 

Rzecz jasna dr nie jestem,wiec to tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 działa na mnie dobrze antydepresyjnie, natomiast 150 - dodatkowo powoduje wulkan energii i zapału do wszystkiego.

Chuja tam zapał. Biorę 225 mg i nie mam ani energii, ani zapału.
Mam to samo. Zero energii i chęci do czegokolwiek, a jadę na 225 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego wystrzału energii dawno nie miałem. Jednak 150-tka speeduje nieźle. 75 działa na mnie dobrze antydepresyjnie, natomiast 150 - dodatkowo powoduje wulkan energii i zapału do wszystkiego.

 

No 150mg wenlafaksyny to była dla mnie optymalna dawka, którą brałem przez ponad trzy lata. Najlepszy antydep z dotychczas zażywanych. Szkoda, że może przestać działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 działa na mnie dobrze antydepresyjnie, natomiast 150 - dodatkowo powoduje wulkan energii i zapału do wszystkiego.

 

Chuja tam zapał. Biorę 225 mg i nie mam ani energii, ani zapału.

dokładnie ch...ja to daje. Nie wiem jak mozna miec po wenli jakąkolwiek energie. Coraz bardziej sobie uświadamiam że to kwestia genów a nie antydepresnatów, że ktos ma energie albo jej nie ma chocby nie wiem co brał i ile brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że może przestać działać.

 

oby nie... bo nie została mi żadna alternatywa.... ;/

 

Jest jeszcze o podobnym działaniu Cymbalta i Anfranil. Jednak ten drugi przez działanie antycholinergiczne może na początku glebować.

Potem można łączyć np. sertralinę w wysokich dawkach z edronaxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, No jak przerobiłeś już wszystkie leki to nóż na gardle jak obecny padnie. Chyba, że z czasem zmienią się objawy, albo po lek który już brałeś zadziała w inny/dobry sposób. Ale to marna pociecha.

Czemu próbowałeś już tylko leków, w tym tych nowych, których nikt nie tyka ze wzgl na cenę jak np. Cymbalta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×