Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Rispolept na zok? :shock:

 

6 miesięcy, to musisz byc bardzo twarda, ja po miesiącu miałem już dosyć, z tymże tak jak pisalem - nie wiedziałem, że to mi minie, myślałem, że to normalny stan i do końca życia mnie to czeka, a to złudzenie powstało dlatego, że lek wprowadził mnie w takie ciężkie samopoczucie stopniowo w przeciagu tygodnia i nie spostrzegłem zmiany w porównaniu do przedlekowego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak lekarz. brałem najpierw sam escitalopram 20mg przez ok 1,5 miesiąca i teraz dodał jeszcze tą wenlafaksyne bo skarżyłem się na brak energii i takie tam i on powiedział że to wina właśnie niskiego poziomu noradrenaliny i zapisał mi tą wenlafaksyne tylko że w dawce 75mg więc już sam nie wiem co o tym myśleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mvp95, zaczyna się od 75,po jakimś czasie,zwiększa się do 150. shinobi, Tak mi mówił kiedyś lekarz,ale jutro zadzwonię do dr i się Jego zapytam.

Jakiś czas temu zmieniłam lekarza,wiec może ten dr będzie miał inne zdanie. :?

Może dlatego będziesz 75,ze bierzesz dwa antydepresanty i Twój dr boi sie ,zebys nie miał za dużo serotoniny w mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilam do lekarza stwierdzil,ze juz od 75 wplywa na noradrenaline,ale chyba wtedy delikatnie na NA wplywa

Juz sama nie wiem,poprzedni dr mowil,ze 75 to glownie na serotonine Kazdy inaczej,pogubilam sie juz ...

75 glownie na nastrojtak mowil ten doktor do ,ktorego dzwonilam(czyli glownie chyba na serotonine)

Nie mozna generalizowac,bo kazdy inaczej moze zareagowac na dany lek-tak mi powiedzial ten doktor

Na forach medycznych i w necie przy porownywaniu oddzialywania poszczegolnych lekow na NA,jest napisane,ze wenla NA dziala w dawkach 150 i wyzszych ,poprzedni moj lekarz tez tak mowil.

a ten dr znowu odwrotnie,nie wiem .. przepraszam moze nie powinnam byla tak pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy lek noradrenergiczny wyczuwam o północy z zamknietymi oczyma tak jak narkoman narkotyk i dawka 75mg nie ma żadnego dzialania noradenergicznego nawet dawka 150 nie specjalnie odczuwam dopiero 225mg delikatnie da się odczuć a jeszcze w formie o powolnym uwalnianiu to juz całkiem trudno odczuć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agonista, też nie czuje wogole niestety noradrenaliny przy wenli.Dobry nastrój,działanie na lęk też dobre.Niestety na motywacje,ten lek mi nie pomógł,na fobie tez mi nie pomogla.

Spłycenie emocji to jest do pewnego stopnia dobre,ale też bez przesady.Mimo wszystko jest to najlepszy antydepresant jaki brałam

Przy 225 czułam bardziej delikatne działanie dopaminy.NA w ogóle nie czułam

Wenla mnie bardziej o dziwo uspokajala,zwłaszcza w dużych dawkach

Gdybym miała motywacje do działania,byłby to super lek,ale i tak dziiala bardzo dobrze,a te minusy,no trudno,każdy lek ma jakieś uboki. Michuj,gratulacje,ze czujesz NA w wenli i jeszcze przy tak niskiej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostrawiatru, jak długo bierzesz,bo nie pamiętam

Jak lek długo nie dziala(2-3 miesiące) to się zmienia lek,albo zwiększa dawke Po co się tak męczyć??

Też miałam taki straszny kryzys kiedy chciałam skończyć ze sobą

To trzeba niestety przetrwać,choć wiem jakie to trudne. siostrawiatru, dasz rade to minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, ja biorę można powiedzieć że dwa miechy, ale kilka lat temu działała już po 3 tyg i to na prawdę działała. A teraz nic. Tylko ból.

 

-- 01 lis 2012, 21:12 --

 

Michuj, ciągle żałuję że mieszkam tylko na drugim piętrze (a jest to blok dwu pietrowy) więc jak mam skakać to najwyżej nogę złamię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×