Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

wycofuje się z paro.tylko pół dnia niedawno przestałam podgryzac.a najgorszy jest apetyt na słodkie.a ja unikam słodyczy.zjadam krówkę za krówką pomiędzy bigosem a pizza. dzis znowu paw i pewnie nie pierwszy.ciągle myslę o gubej białej czekoladzie wzdycham do bitej smietany z lodami z brzydliwie kaloryczną polewą.gra nie warta świeczki.

fobii niet ale porazający apetyt i chętka na podjadanie zabija pozytywy tego leku.

najwyzej kiedys do niego wroce(zwykle ze 2 razy podchodzę do leku)

wracam do fluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

secretladykkk, no i to jest właśnie to, o czym pisałam. Wpieprzamy jakieś goowno tydzień, dwa, miesiąc, cierpiąc katusze. A lekarz twierdzi, że tak ma być. A potem się okazuje, że wystarczyło zamienić albo coś dołożyć. Na którymś z wątków ktoś pisał, że żarł coś 13m-cy bez efektu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

secretladykkk, za każdym razem zaczyna się od minimalnej dawki. Są osoby na które 10mg działa bardzo dobrze. Przy kolejnej wizycie lekarz z pewnością zapyta Cię o działanie i zwiększy jeśli będzie taka potrzeba. O apetyt na paro bym się nie martwił ;) Za jakiś czas się polepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Ty to jesteś Ty a Ona to Ona :) To dosyć mocny lek i działa nieźle na lęki nawet przy małych dawkach. Poza tym z czasem działanie się jeszcze bardziej nasila. Przy większych dawkach efekt jest bardzo wyraźny ale i skutki uboczne są dużo bardziej odczuwalne, także ze zwiększaniem w przypadku paro lepiej się nie śpieszyć. Tu więcej nie koniecznie może oznaczać lepiej.

 

Nie wiem jak bardzo nasilone są Twoje objawy. Wydaje mi się , że warto poczuć jak działa u Ciebie samo paro przy 20mg zanim zaczniesz przyjmować większą dawkę. 3mies to wystarczający czas żeby lek dobrze zadziałał na lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

secretladykkk dzięki za odpowiedź.Ja też palę i na dodatek kawkę popijam do tego rytuału ale odkąd zwiększyłąm ....nul ,zero.Z tym wkręcaniem to już moja specjalność,ale masz rację postaram się wyciszyć te paranoje.pozdrawiam :*

 

-- Śr paź 31, 2012 3:01 pm --

 

Omeeena wow super,zazdroszczę :P No i tak to już jest z tymi lekami na każdego inaczej działają.Ja np. miałam tak jak Ty podczas brania efectinu i potem każdy mnie pytał jaką cudowną dietę zastosowałam yyyy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz suszone śliwki-źródło błonnika,pij siemie lniane,wcale nie jest takie niedobre w smaku też zawiera błonnik Śliwki i siemie jedz i pij regularnie(zwłaszcza siemie.

Najlepszy na zaparcia jest jednak Colon C,możesz go brać codziennie,zmielone nasiona babki to są ale colon jest dość drogi ok30 zł za op. ,które starcza na miesiac

Doraźnie pij herbatkę np Xenna,nie stosuj dłużej niż max kilka dni

lub tabletki Senefol, też krótko je stosuj.I wszelkie preparaty zawierające liść miesiąc

Z doraźnych jest jeszcze Bizacodyl

Ten lek może powodować zaparcia.U mnie po paro tego nie było,ale miałam takie problemy przy innym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Paroksetyna(xetanor) bardzo mi pomagała przez około 4 lata,najlepiej podziałała na napady paniki i fobie społeczną.Po tym czasie jakby przyzwyczaiłam sie do tego leku, nawet myślałam,że jestem już zdrowa ahhh marzenie.I 3 miesiące temu zdarzyło się coś u mnie niezbyt miłego i koszmar powrócił,chodzę na terapię od 1,5 roku i miałam nadzieje,że podniosę się bez zwiększania dawki,ale lekarz psychiatra powiedział mi,żebym się nie okłamywała i zwiększyła bo mam już taki organizm i układ emocjonalny,że bez leków raczej nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colon jest najskuteczniejszy,jak pierwszy raz będziesz brała to możesz czekać na efekt 1-2

Te Xenny i inne roślinne preparaty ,nie można ich stosować na dluzsza metę bo mogą uszkodzić jelita(np wywołać zapalenie jelita grubego

Colon może i powinien być stosowany codziennie,jest bezpieczny

Siemie lniane też należy stosować regularnie,też jest bezpieczne,zspdrowe

Ale jak będziesz brała colon to siemie juz jest zbedne.Nie ma sprawy po to jest to forum,żeby się wymieniać doświadczeniami

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×