Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy z internetem...


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do was dotyczące internetu bezprzewodowego? Ja mam problem z internetem już od prawie czterech miesięcy, a konkretnie mam internet bezprzewodowy w ORANGE, ale teraz on chodzi mi bardzo wolno, nie do końca otwierają się strony, czasem w ogóle nie może wyświetlić się strona, a jeśli już się wyświetli, to muszę czekać na tą stronę kilka minut, gdzie powinna otworzyć się po kilku sekundach. Mój modem bardzo się nagrzewa, ale kontaktowałem się z działem internetu i tam dowiedziałem się, że jest to spowodowane przeciążeniem nadajników zewnętrznych, ale żeby tyle miesięcy było przeciążenie? Poza tym kupiłem nowy modem, zainstalowałem go i on też się zagrzewa, jak ten stary, więc na pewno to nie jest wina urządzenia, tylko tych nadajników, ale czy w dziale internetu powiedzieli mi prawdę? Czy ktoś tutaj ma taki sam internet w ORANGE, jak ja i też ma takie problemy z funkcjonowaniem internetu? Wygląda na to, że tutaj nikt nic na to nie może poradzić, bo przeciążenie nadajników jest niezależne od nikogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie internet czasem funkcjonuje dobrze, a czasem beznadziejnie i to drugie zdarza się ostatnio częściej. Dowiedziałem się, że w mojej miejscowośći, na mojej ulicy zasięg jest dobry, gdyż niedaleko mnie znajduje się nadajnik od zasięgu. Oczywiśćie w mojej miejscowośći z zasięgiem nie jest za dobrze i różnie to wygląda, ale wcześniej takich problemów poważnych z internetem w ogóle nie miałem. Zdarzało się, że raz na jakiś czas internet się spowalniał i długo otwierała się jakaś strona, ale było to rzadko. Od jakiegoś czasu jest beznadziejnie i dziwi mnie, że dwa modemy nagrzewają się dość mocno, a nic samo się nie psuje? Przykładem jest drugi modem, nowocześniejszy, nowszy i też się grzeje...Czy to możliwe, by tak długo były problemy z nadajnikami, że użytkownicy takiego internetu mają takie same problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem na forum na temat internetu bezprzewodowego w ORANGE, że prawie każdy użytkownik ma podobne problemy i ludzie chcą rezygnować z takiego beznadziejnego internetu, bo z tego się nie da korzystać, nie wspominając juz o ściąganiu czegoś i o oglądaniu filmów czy seriali w necie...Ludzie płacą miesięcznie nie małe pieniądze, a dostają taki słaby internet, z którym są problemy? Co to ludzi obchodzi, że jest jakieś przeciążenie nadajników? Ludzie chcą, by ich internet był szybki i funkcjonalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzęki za dobrą radę? Naprawdę dobra rada? Spróbuję tak zrobić z antenką. A wiesz może, co jest przyczyną grzejącego się modemu? Wcześniej on się nie przegrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 60-80% zasięgu, ale zawsze mi działa. Czasami są takie przestoje że mimo połączenia nie działa w ogóle, ale niezbyt często. W Play były różne cyrki i w sumie u nich jedyna zaleta to te nocne transfery, których w orange np. nie ma. Play też nie ma kompresji obrazków, ale ma za to wolniejszy speed i ceny z innej galaktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz chce zrezygnować z internetu w ORANGE i przejść na CYFROWY POLSAT, ponieważ mam teraz w tej sieci ogromne problemy. W ogóle nie ma dobrej szybkości internetu, strony otwierają się po 10 minutach, a czasem wcale, często zrywa się połączenie z internetem, do tego bardzo grzeje się modem. To jest jakieś dziwne, tak nie powinno być. Ledwo co mogę przeglądać strony, a o oglądaniu filmów w necie, czy na IPLA, to już nie ma mowy, bo film po prostu mi nie idzie, tak jest wolny internet. ORANGE to najgorsze dziadostwo i wielu ludzi tak samo uważa, bo w tej firmie internet po jakimś czasie zaczyna się psuć. Teraz reklamują, że w CYFROWYM POLSACIE jest ta jakość LTE i zwiększyli do 150 mb/s. W ogóle CYFROWY POLSAT ma najlepszy internet i na rynku jest on chwalony. Ja się niepotrzebnie wpieprzyłem z tym ORANGE dziadowskim, bo to są wyzyskiwacze. Bardzo są pazerni na kasę, a udostępniają wielkie gówno ludziom!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku było dobrze z ORANGE, ale po jakimś czasie modem zaczął się grzać i przez to internet się bardzo spowolnił, często nie mam połączenia. A w mojej miejscowości jest zasięg dobry, więc nie ma problemu z zasięgiem. Nie mam też na razie mozliwości na internet ze stałego łącza w domu, nad czym ubolewam. Tak się wkurzam przez te problemy, ale co mogę zrobić...Nie może być tak, żeby człowiek nie mógł normalnie i spokojnie z netu korzystać, tylko takie cyrki...Co to ludzi obchodzi, skoro płacą to wymagają dobrego internetu. Takie jaja się z tym gównem dzieją! On coraz gorzej chodzi.

 

-- 29 paź 2012, 22:51 --

 

Każdy modem się trochę grzeje, bo to jest normalne, ale nie w taki sposób, że modem aż parzy w palce, gdy się go dotknie. Normalnie teraz zimą można ogrzewać sobie palce u dłoni takim rozgrzanym modemem i do tego na pewno dobrze by się posłużył, ha ha! Normalnie jaja dzieja się z tym internetem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że taki INTERNET z połączeniem telefonicznym, jakim jest MODEM, jest beznadziejny.

Bo tu chodzi o zasięg INTERNETU, a jak on będzie słaby, w jakimś miejscu, to i INTERNET nie będzie dobrze funkcjonował.

I to jest duży problem np.w podróży, gdzie ma się ze sobą laptopa i chce się skorzystać z INTERNETU, a brak jest zasięgu...co wtedy? Podobno, że tylko CYFROWY POLSAT i PLUS ma nowoczesną technologię LTE i w wielu miejscach zasięg jest dobry?

Ale to by trzeba było samemu sprawdzić. Nie sądze, żeby powodem grzania się MODEMU, był sam MODEM. Ja kupiłem nowy w sklepie komputerowym i tak samo się mi grzeje, jak ten stary. To niemożliwe, żeby drugi i nowy MODEM tak samo się popsuł i miał wadę. Na początku było dobrze i nie było żadnych problemów, dopiero potem się pojawiły. I w mojej miejscowośći jest bardzo dobry zasięg, gdyż kreski zasięgu wskazują, jako: dobry zasięg. A INTERNET chodzi bardzo wolno, otwierają się niepełne strony.

Jakaś przyczyna musi być tego problemu?

 

-- 13 sty 2013, 12:41 --

 

W ogóle, operatorzy takiego INTERNETU za dużo sobie liczą pieniędzy.

Bo im będzie większa szybkość, tym więcej kosztuje, a to jest nieopłacalne dla klientów. Ja sprawdzałem pakiety GB i Mb w NECIE, różnych operatorów i dla mnie jest to śmieszne, żeby tyle pieniędzy im płacić, miesięcznie za niezbyt szybki INTERNET. U mnie jest NOCNY TRANSFER, a w dzień 12 GB, ale co z tego, jak szybkość jest marna?

To tylko 7 Mb/s, co jest śmieszną szybkością, bo nie można oglądać żadnych filmów, ani słuchać muzyki, gdyż przy małej szybkości, słabo idzie odtwarzanie. A i tak, miesięcznie płaci się 60 zł.za takie gówno! Szczególnie w ORANGE są wyzyskiwacze, bo się za wysko cenią i podnoszą ceny swoich usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się to sprawdza, bo jest tanio. Wolałbym jednak stałe łącze, bo ten mobilny służy mi jako stałe. Tyle że nie wymaga ode mnie podpisywania umów. Działa szybko, tyle że są te chore limity (6GB/30zł) i kompresja. Zasięg mam na poziomie 60% w Play i 70-80% w Orange. Ale to jest wawa. Ale nigdy bym nie wziął mobilnego na umowę.

 

Może masz wymuszony 2G i dlatego jest wolno. Może masz jakąś awarię z USB w PC, podaje on zbyt duże napięcie przez co modem głupieje a przy okazji się grzeje mocno. Sam mam Huawei E220, który jest podłączony dwoma wtykami USB i grzeje się normalnie.

 

Przy 3Mbit możesz z powodzeniem oglądać filmy na YT (nie HD), słuchać radia czy nawet ściągać średnie pliki (film SD, aktualizacje, grafika). W porównaniu do GPRS (strona ładuje ci się 2 minuty, maile pobierają z 5) to jest totalnie inna kultura Internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×