Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

ja przez 3 lata brałam dawkę 20 mg i nie przytyłam,apetyt zawsze miałąm duży ale bez wielkiego obżarstwa.Teraz przy zwiększonej dawce raczej mam nudności i jem normalnie,gorzej jednak z zaparciami i przemianą materii :/ ale chyba najgorsza jest dla mnie senność,a po wypiciu kawy z kolei telepie mną i bądź tu człowieku mądry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej sertagen, teraz miravil bo najtańszy :) za 30 tabletek 100 mg płacę ok 8 zł.

 

aniołek 20 mg przez 3 miesiące i 40 mg przez kolejne trzy. Niestety senność nie mijała i miałem napady ogromnej senności w ciągu dnia, bardzo to męczące było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

 

Sluchajcie mam od dzisiaj (rana) ogromny problem :( otoz od 3 tygodni jestem na dawce Parogenu 30mg. Dzisiaj rano podczas kąpieli pod prysznicem slyszalam tak jakby glos dziecka , ale zadnego dziecka w lazience nie bylo , w domu rowniez. Kiedys pytalam lekarza jak to jest z schizofrenia. Powiedzial , że jak ktoś ma nerwice natrectw to nie moze miec schizofrenii, poniewaz schizofrenia jest o jakis tam szczebel nizej w kategorii chorob. Jak ktos ma nerwice natrectw , to nie może miec schizofrenii - tak mi wytlumaczyl. Teraz ja sie zastanawiam co to wtedy bylo :( czy to objaw juz schizofrenii :( jestem ciagle teraz pod strachem , że wlasne byl to objaw, że ta choroba pojawi sie nagle ani nie bede wiedziala kiedy :(

 

Wczoraj bylam na weselu , spalam 4 godziny , moze to byl efekt przemeczenia.. za sciana mieszka rodzina z 5 dzieci , moze to ich glosy , a moja wyobraznia odebrala to inaczej :( dziwne to bylo , bo naprawde wydawalo mi sie , że slysze ten glos - malego dziecka. Na weselu bawilam ciagle jednego malucha 2,5 letniego i wtedy podczas kapieli wlasnie sobie o nim pomyslalam- to wiem, no ale ten glos wydawal sie byc bardzo realny.

 

Wiem, ze to moze wydac sie smieszne , dziwne , glupie... :( ale od tamtej chwili o niczym innym nie mysle :( boje sie , ze do schizofrenii nie zostalo mi juz duzo :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anika spokojnie,to nie jest objaw schizofrenii, masz lęk przed tą chorobą i Twoje myśli wciąż krążą wokół tego więc dużo nie trzeba by mózg zaczął pracować nad pseudo objawami,ja np. bardzo często mam lęk przed jakimś schorzeniem i poprzez autosugestię po krótkim czasie występują u mnie różne objawy tego co sobie wkręcam.Nie jestem specjalistą, ale takie jest moje zdanie.Postaraj się już o tym nie rozmyślać, raz się zdarzyło i koniec!pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie wchodze na parogen i nie jestem zadowolona. biorę rebo plus ..cos tam.i tym razem cos tam to paro.i porazka. lękow generalnie nie ma(po rebo juz nie było az tak duzo)ale jest bulimia i nerwicowe popijanie. a ja mam nerwice,fobie i zaburzenia odzywiania. i juz wkuta chodze bo mysle histerycznie za duzo o zarciu,jem za duzo a potem wymiotuje.a pod wieczor łykam piwo.nie "codzien" ale problem będzie narastał bo ciągle napięta jestem i ciagle podgryzam. a po piwie gorsze samopoczucie więcek podgryzania i wiecej rzygania.i tak w koło macieju.jestem na 10 parogenu(tak kazał lekarz)zwiększam do 20 daje paro tydzien i jak ciągle bedzie we mnie ta pustka pożądliwa żarcia wracam do fluo. rebo i fluo.działało na najnizszej dawce prawie połtora msc.moze tym razem na wyzszej podziała odrobine dłuzej i zdąze dokonczyc prawko przed nowym rokiem.czyli pozytywne mysli są jakies;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinnaś Qrulewno pić alko podczas brania leków,być może to powoduje u Ciebie zaburzenia lub je zwiększa

 

-- Wt paź 23, 2012 9:46 pm --

 

Beladin dziękuje Ci za radę,ale teraz odkąd zwiększyłam dawkę wszystko się pokręciło : rano po obudzeniu nie mogę dojść do siebie senność jest masakryczna,potem już nie chce mi się spać,mija już tydzień z większą dawką a mi lęki i niepokój dokuczają jakby bardziej masakra,jak wcześniej miałam bardzo rzadko lęk przestrzeni tak teraz jest ogromny i ten niepokój mnie rozbija od środka.Zastanawiam się czy zwiększona dawka w ogóle mi pomoże :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 niby wiem ale....czas ucieka w ja ciągle cos memlam w buzi.nie moge sie powstrzymac.pierwsza sajko nie dawała mi paro zadnego mowiąc ze z moją bulimią to cudo mnie zabije i wykonczy psychicznie(tycie)terazniejszy sajko poznał mnie w wadze normalnej a nawet wedłoog niego za szczupło się miałam(sam wyglada na 120kg).i ten robak,ta swiadomosc nie daje mi spokoju.parogen-tycie.skoro juz memlam biorąc dziennie 4 edronaxu!!! paro działa dodatnio na moj apetyt.to powoduje rzyganie a rzyganie sprzyja piciu.

aniołek wiem.u mnie to objaw związany z bulimią.jak nie ma rzygania nie ma przymusu picia.

duzo ludzi przytyło na paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpo nt apetytu na paro

widze ze qrulewna pyta o to samo

cofnij sie na poprzednia strone, jest pare odp

mnie wlasnie to tycie przeraza

 

miko84 - w jaki sposob sertralina na Twoje objawy dziala lepiej niz paro, bo rozumiem ze tak jest skoro zmieniles.

Ja mam nerwice lekowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I paroksetyna i sertralina działają pozytywnie na moje OCD, lęki i zamartwianie się i zbytnią wrażliwość, ale sertralina nie przymula tak jak paro i nie jestem po niej taki śpiący. Pozatym na sertralinie normalnie mogę się śmiać, a paroksetyna znieczulała totalnie w kwestii pozytywnych emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak mniej więcej ile mg trzeba brać sertry,żeby jej działanie równało się 20mg paro ? Po paro też czuje to ciągle zmęczenie,na lęki super,na fobie spoleczna,chciało mi się normalnie gadać z ludźmi,gdzie ogólnie mam problem z kontaktem z ludźmi w realu,boje się ich jakoś,tego co ,kto oknie pomysli,krępuje mnie ich obecność,za bardzo się wszystkim przejmuje.Po paro fobia spoleczna odpuściła,ale ta senność mnie dobijala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×