Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

omeeena, nawrot trwa juz 4 miesiace...bardzo zle było ze mna przez jakis miesiac, i potem wrocilam do leków. 10 lat temu wszystko trwało dłuzej, bo az 9 miesiecy..ale to dlatego,ze miałam zle dobrane leki..tak naprawde moja wiedza na temat nerwicy była nikła, nie wiedziałam z czym walcze. Zmiana lekarza i leków postawiła mnie na nogi..poszłam na studia, zakochałam sie, wyjechałam do innego miasta, wyjechałam nawet na inny kontynent, poszłam do pracy..zyłam naprawde normalnie:) czułam sie zdrowa i szczesliwa:) Ostatnimi czasy miałam troche problemów no i sprobowałam odstawic leki po 10 latach..psychiatra stwierdzila, ze i tak nie działaja na mnie, bo biore min. dawki...ot takie placebo..odstawiłam i rozpetało sie piekiełko hehe okazało sie,ze ta min. dawka dawała mi poczucie bezpieczenstwa przez te wszystkie lata..uzaleznilam sie psychicznie od niej itd itd:) DLatego na terapii buduje teraz intesywnie poczucie bezpieczenstwa, ktore moge sobie sama dac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasiątko, prawdę... ? :smile: że jesteś zmęczona i nie znajdziesz siły na tą dzisiejszą wizytę.

ale rozumiem, że wstyd. nieraz chciałam sobie odpuścić i zadzwonić do mojego terapeuty i nie umiałam, wolałam pojechać.

wiesz co... a może sms-a wyślij... ? ;) będzie łatwiej. (jeśli jeszcze nie za późno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoterapia to podstawa w skutecznym leczeniu nerwicy, lekami mozna sie tylko wspomóc, no chyba, że ktoś jest hardkorowcem i sobie sam bez niczego da radę ale chyba nie słyszałem o takich przypadkach ale mogę sie mylić.

 

Ja dzisiaj obudziłem się z dziwnymi lękami na zmianę z wkur***niem bo co chwila dzwonił do mnie telefon i każdy cos chciał odemnie, to miałem ochotę najpierw złamac telefon, a potem rzucic nim o ściane ale na szczęście do tego nie doszło. Tłumaczę sobie tak, że jest to skutek sobotniej nie potrzebnej imprezy oraz stresującej rozmowy która mnie dzisiaj czeka, ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie.dobrze, ja wszystko od doopy strony załatwiałam, bo mi się wydawało, że opękam to szybko, jak 11 lat temu.

A tu goowno...Juz nawet nie pamiętam, jak to jest dobrze sie czuć.

 

-- 23 paź 2012, 12:34 --

 

zenon1989, nie wiem, jak wygląda, bo jeszcze nie miałam tej przyjemności dostać od lekarza zalecenia.....ale wygadanie się przed kimś, kto kuma, o czum nawijasz, pomaga się wyciszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omeeena, też raz mi sie udało pokonac nerwice bez lekarstw i terapii...ale wtedy byłam dzieckiem..kompletnie nie wiedziałam co sie ze mna dzieje..rodzice zignorowali moj stan. Ja zauwazylam,ze u mnie nawroty pojawiaja sie kiedy nie mam zadnego zajecia...pierwszy raz dopadło mnie wtedy kiedy były wakacje...pozniej kiedy skonczylam LO i nie dostałam sie na studia...duzo wolnego czasu....no i teraz kiedy stracilam prace. Zajecie sie czyms..praca, nauka..jest dla mnie zbawienne...mysle,ze generalnie zajmowanie sie czyms pomaga w nerwicy...zamiast sie skupiac na sobie czlowiek sie skupia na czyms i jest lepiej:)

 

zenon1989, to zalezy jaka terapia:) Ja moge powiedziec jak wyglada psychodynamiczna:) Jest dlugotrwała, Ty mowisz- terapeuta zazwyczaj słucha, czasem naprowadza, cos delikatnie sugeruje. Pracujesz na emocjach, uczysz sie siebie. Czasem jest kiepsko..masz ochote uciec z terapii..czujesz sie rozbity..ale zazwyczaj oznacza to,ze poruszony zostal wazny temat i cos dobrego sie dzieje w nas samych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodze na indywidualne wizyty u psychoterapeuty raz w tygodniu i naprawdę fajnie jest komus się wreszcie powyżalać ze swoich problemów.Jak wychodze z gabinetu czuje nawet taka ulge emocjonalna, że troche powietrza wyrzuciłem z tego nerwicowego balona. Ja dopiero na terapii zacząłem siebie poznawać bo wcześniej nie miałem na to czasu, teraz mnie nerwica do tego zmusiła. Moje wizyty polegaja na tym, że rozmawiamy o moim zyciu czyli dzieciństwie, relacjach w rodzinie i z pozostałymi ludźmi, o problemach, stresach lękach, aktualnych dolegliwościach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 wizyty u psychologów, ale zbytnio kumaci nie byli. Najlepszym psychologiem będzie ktoś, kto przeżył/przeżywa coś podobnego. Dla osoby posiadającej wiedzę bez umiejętności zastosowania jej w praktyce, to, co mówimy, będzie kompletną abstrakcją. Dlatego też podchodzę sceptycznie do takiej formy leczenia, bo zazwyczaj trafiamy na panie, które nadają się do malowania paznokci i robienia pasemek, a nie do prowadzenia psychoterapii.

Rzekłem.

Zen~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie podałes przyczyne albo jedna z przyczyn swoich dolegliwości czyli to, ze nie lubisz sie wyzalac, cos wiem o tym bo taki sam jestem. Nigdy nikomu sie nie wyzalałem bo sie wstydziłem albo poprostu nie chciałem, a to jest błąd bo tłumisz w sobie nierozwiązane problemy emocjonalne. Ja na poczatku tez nie mogłem u psychologa sie wyżalać potem sie wreszcie przełamałem i poczułem lekka ulgę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie.dobrze, święta racja, że zajmowanie się czymś to sposób na niemyślenie. Tak robiłam, kiedy miałam tylko lęki. Teraz, kiedy jestem taka wykończona, że nawet do WC idę po ścianie albo rzygam, ciężko się wziąć za cokolwiek.

U mnie mechanizm był inny. Kiedy spadały na mnie jakieś problemy, radziłam sobie świetnie. Sypie się, kiedy znika powód długotrwałego stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omeeena, no tak to działa...kumuluje sie kumuluje..az w koncu wybucha:)

Co do depresji...nerwica zazwyczaj ciagnie za soba depresje...sa lęki, probujesz walczyc..widzisz,ze nic to nie daje..zaczynasz czuc sie bezsilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie.dobrze, Możesz powiedzieć dokładne filary psychodynamicznej terapi bo właśnie na taką terapie uczęszczam ostatnio mi pscyholog powiedziała.

 

Zenon1989 Ja pracuje w nurcie psychodynamicznym i najpierw przez 3 spotkania psycholog kazała mi mówić z czym do niej przychodze i pytała o różne aspekty życia. Teraz zazwyczaj przychodzę rozsiadam się na fotelu naprzeciwko pani psycholog i się pyta jak tydzień to jej opowiadam i podczas gdy opowiadam to ona zadaje mi pytania. Głównie chodzi o moje objawy i dlaczego postrzegam to tak a nie inaczej. Nic nie mówi jak powinien myśleć bo sama mi powiedziała że tego nie wolno jej robić staramy się jakby przegadać dany problem i powiem Ci że miałem dwa spotkania na których ryczałem jak bóbr apopo przeżyć dotyczących śmierci, raka i serca i takie przegadanie tematu zobaczenie problemu z różnych stron dało mi to że lęki na tej płaszczyźnie spadły do dolnej granicy oraz po każdej wizycie czuję tak jakby powietrze z opony lekki spadało . :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem wybrać psychologa za dużo tego : terapia psychodynamiczna, psycoanalityczna, erickonowska. ustawiania helingera, beh poznawcza. Jak już zdecyduje się na nurt to jeszcze znajdź tu fachowca, a nie idiotę co jeszcze bardziej w głowie namiesza. ;-/ No i prywatnie czy państwowo.

 

Załamka...

wiesz co ja tam nic nie wybierałam oprócz psychologa. Byłam na dnie i nie miałam pojęcia o nurtach. Poszłam oddałam się w ręce psychologa a on mną kierował dalej . Najtrudniej mi było zaufać ale nie miałam wyjścia . Powiem tak że na terapii stosowane są różne metody (nurty) w zależności od sytuacji i potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×