Skocz do zawartości
Nerwica.com

wyrażanie złości i związane z tym wyrzuty sumienia


Gość bedzie.dobrze

Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem zawsze było wyrażanie złości, gniewu, żalu. Zyłam w przekonaniu, ze sa to 'złe' emocje i wyrazajac je staje sie złym człowiekiem. Od jakiegos czasu namietnie przepracowuje to na terapii..sa postepy..zaczynam pomału wyrazac w sposob konstruktywny złość..aczkolwiek zawsze towarzysza temu wyrzuty sumienia np. poirytowało mnie zachowanie mojego męża i powiedziałam mu, ze mnie zezloscil..zaraz jednak pojawily sie wyrzuty sumienia 'a on jest taki dobry, a ja sie czepiam itd itd'. Jak sobie radzicie z akceptacja złości..i co mam zrobic z tymi wyrzutami sumienia? Wiem juz, ze zlosc nie jest ani zła ani dobra, jest naturalna dla ludzi..ale wciaz jakos tak mozolnie mi idzie 'praca' nad zloscia i wyrzutami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie.dobrze, też mam z tym problem,w ogóle z wyrażaniem emocji tudzież gniewu,kiedyś miałam większe wyrzuty sumienia teraz się nauczyłam jak to robić by wilk był syty i owca cała..

jednak w dalszym ciagu nad tym pracuje..mam skłonności do autoagresji niestety nad tym też pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrafię wpaść w szał, wyzywać, rzucać przedmiotami. Często czuję, jak złość nadchodzi, kumuluje się a potem wybucha. W dodatku jak jestem agresywna robię się też wulgarna. Co ciekawe, nie czuje po takiej akcji wyrzutów sumienia :P ale mam za to wyrzuty sumienia po drobnych złośliwościach i docinkach, wtedy jest mi przykro :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×