Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

faeton sękju za info.

mnie nawet jedna noc przespana ratuje tyłek na długo.ja nie moge walnąc sie,wziąc zwolnienie itp jak zdycham.ja mam mała corka ktora zawsze wstaje o 7 rano.i nie mam komu jej "sprzedac" kiedy nie wyrabiam.a dziecko jak to dziecko-szaleje:)niby chodzi do przedszkola ale ..1 tydzien w ciagu msc.ciągle chora.dziecko refluksowe uczuleniowe itp.szał ciał:)ona tez bywa ze nie spi po nocach.razem sobie nie spimy chaliera jasna;0

i jak przespie te poł nocy to...jestem szczęsliwa.mam pałera na 3 doby:)

 

Chlorprothixen mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ten Chlorprothixen, tylko zastosuj na weekend, bo on działa silnie na początku (15mg). Lerivon też możesz wypróbować, ale on na mnie przestał działać, na początku po Lerivonie cały tydzień chodziłem skołowany. Poza tym, Lerivon to lek przeciwdepresyjny działa na serotonine i noradrenaline, a Chlorprothixen jest neuroleptykiem silnie uspokajającym. Słyszałaś pewnie o chydroksyzynie, może warto zacząć od tego, bo ma raczej łagodne działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał wenlę po kilkuletniej przerwie? Dwa lata byłam czysta a teraz biorę podwójną dawkę wenli i nie odczuwam zupełnie nic. Żadnych uboków nie było nie wspominając o poprawie samopoczucia. Za pierwszym razem uboki straszne i widoczna poprawa po ok.3tyg. Teraz czuję się tak jakbym jadła witaminy. Pomóżcie Ludziska bo nie wiem co robić. Czekać jeszcze czy zmieniać na inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Więc jeszcze poczekam tylko nie wiem jak długo dam radę. Żeby przeżyć do czasu aż leki zaczną działać biorę benzo, ale to g... nie działa. Ale i tak biorę bo przynajmniej mogę oddychać, bo wcześniej ze strachu mnie dusiło. Tylko czy 2 miechy na benzo to nie za długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie samo odstawienie velafaxu pomogło.i spie lepiej-nie snią mi sie koszmary ale sni mi się ze snią mi się koszmary czyli krok do przodu.weszłam na parogen ale nie działa na to najwazniejsze ....niby lękow nie ma ale jest bulimia i picie po stresach pawiowych co prowadzi po 3 tygodniach do lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdiagnozował mi zaburzenia psychotyczne i przepisał neuroleptyk, a ten lek powodował taki ból psychiczny, że chciałem sie zabić po jakimś czasie już nie wyrabiałem i co ciekawe nie wiedziałem ze to od tego leku, myślałem ze to mój normalny stan, w tej chwili nie biore zadnych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coż ten lek obniżał poziom dopaminy i chyba to tak na mnie podziałało, czas się wydłużył koszmarnie, taka rozdzierająca niecierpliwość połączona z nudą, jednym słowem ból psychiczny i w ciele się czułem niewygodnie bardzo. Nie mogłem sobie miejsca znaleźć. Czekałem tylko do wieczora by zasnąć i tego nie czuć, moment ukojenia, rano koszmar znowu.

 

Najcięższy okres w moim życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trek, miałam dokladnie to samo..do tego fizyczne skutki uboczne jak : mlekotok, slinotok, zespol niespokojnych nog, zatrzymanie miesiaczki, szczekoscisk..ech..lekarka rozpoznała zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne..przepisała mi Rispolept..ech...6 miesiecy meczarni..zamiast zmienic mi lek to zwiekszała dawki:/....w koncu zmieniałam lekarza...nowa lekarka złapała sie za głowe jak jej powiedziałam co biore..od razu zmiana leku na anafranil..po 2 miechach zaczeło sie ukladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×