Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

miko84, Dzięki za odp czyli w połączeniu z serta powinien dość wyczuwalnie podnosić poziom dopaminy ??

beladin, Boję się tylko paroksetyny bo jest to najsilniejszy ssri i z tego co pamiętam dawka 20 mg na początku dawała jako takie rezultaty na pocztaku leczenia chodzi mi to o to ze wstawałem rano wyspany i mogłem normlanie chodzic do szkoły ale co z tego jak popołudniami nie miałem już siły na nic i odrazu kładłem się spać i w dodatku odstwaiłem gwałtownie i to była masakra ;/;/;/ i mam jakąś niechęć do tego leku pomimo tego ze może by mi pomógł i z tego co sie orientuję to paroksetyna jest chyba najbardziej toksyczna ze wszytskich SSRI jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, Jeszcze takie pytanie czy istnieją leki działające tonizującą na układ współczulny ?? Bo gdzieś wyczytałem taką informacje ale nie pamiętam o jakich lekach była mowa prawdopodobnie propranalol i jeszcze jakiś SSRi tylko nie pamiętam jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie SSRI działają tonizująco na układ współczulny/sympatyczny, bo głównym jego nośnikiem jest adrenalina/noradrenalina a serotonina jest w kontrze do nich. Początkowo mogą nasilać działanie tego układu przez wzrost aktywności osi HPA, ale stosowane długotrwale regulują jego działalność. Sam po sobie wiem, że SSRI brane długotrwale mnie uspokajają, typowa potliwość noradrenalinowa i napięcie mijają.

 

Im silniejszy SSRI tym powinien silniej tonizować układ sympatyczny.

 

Nie dotyczy to do końca SNRI bo one działają na noradrenalinę poza serotoniną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, siła i toksyczne działanie jest zależne głównie od dawki jaką sobie zaserwujesz. Przecież nie będziesz brał 100mg paroksetyny, tylko leczniczą dawkę. Poza tym, po to stosuje się stopniowe zwiększanie, żeby wyczuć jak reagujesz na tą konkretną substancję. Bierzesz 20mg przez 3 miesiące i się zastanawiasz jak się czujesz i czy Ci pasuje. Jeśli będziesz zmuszony zwiększać i dojdziesz do momentu, kiedy skutki uboczne wezmą górę na pozytywami to znak, że ten lek nie jest dla Ciebie. Jak Ci nie pasuje sertralina to bierz paro - proste. Póki nie weźmiesz to się nie przekonasz jak działa w Twoim przypadku ..forum tu nic nie pomoże ;)

 

U każdego leki działają inaczej, nawet jeśli powinny w jakiś sposób zadziałać nie jest powiedziane, że tak będzie.
..dlatego porównywanie tych leków dla mnie nie ma zupełnie sensu. Wszystkie należą do grupy ssri, ale zawierają zupełnie różne substancje czynne. Co z tego, że paro jest silniejszym inhibitorem, skoro mogę ją gorzej przyswajać czy słabiej na nią reagować niż na inny podobny, rzekomo słabszy lek. Dla mnie ten słabszy może się okazać silniejszym, lepszy gorszym itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Miko ,mam do Ciebie takie o to pytanko ,i byłbym bardzo wdzięczny za Twoje zdanie i opinię.

Co myślisz ( jako ,że leczę się paroksetyną),paroksetyną ,która nie do końca niweluje ,zmniejsza moje lęki.

O benzodiazepinach wolałbym zapomnieć w wersji długiego ( a nie sporadycznego ich łykania).

Moja propozycja jest taka ,iż planuję dołożyć do paroksetyny ,5 mg spamilanu na wyeliminowanie lęków.

Miko ,lub ktokolwiek inny ,który próbował tego mixu bardzo bym prosił o wasze doświadczenia , opinie etc .

Z góry dziekuję za odpowiedż/dżi.

Kalebx3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, Skoro SSRI działają tonizująca na układ współczulny to czy mianseryna działa wręcz odwrotnie przez to że zwiększa poziom noradrenaliny ??

Chodzi mi konkretnie o to czy mianseryna przez zwiększanie poziomu noradrenaliny może nasilać rumieniec skoro zwiększa noradrenaline bo czerwienienie się to mój największy koszmar

:why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna nie działa odwrotnie od ssri .Nasila uwalnianie noradrenaliny ale i inne przekażniki może podwyższać chociaż nieznacznie . Może obniżać dopamine .Nie bez powodu skutkiem ubocznym może byc zespól niespokojnych nóg. Na czerwienienie się nie wplywa gdyż jest to lek dzialajacy w ukladzie nerwowym a nie na policzki czy twarz .Gorszym skutkiem ubocznym może byc zaburzone miesiączkowanie i moze prowadzić do otylości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Kiedyś jak wszedł Spamilan to pytałam lekarza czy on w ogóle działa odpowiedział krótko: nie pomoże,a ufam jemu,pytałam jeszcze innego dr o opinie,powiedział to samo,szkoda kasy.A 5 mg to malutko.Moze lepiej byłoby zwiększyć dawkę paro?,takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 lepiej nie tykaj benzodiazepin, bo są silnie uzależniające. A spamilan próbowałem i jakbym łykał placebo, zero działania. Jeśli SSRI nie niweluje w pełni lęku to może bierzesz za małą dawkę.

 

Dark Knight ale mianseryna antagonizuje też receptory 5-ht2a, a to może działać świetnie przeciwko czerwienieniu się (zależy też jakie ma podłoże, 5-ht2a odpowiadają za regulację temperatury organizmu). Chociaż swoją drogą SSRI najlepiej leczą moje problemy naczyniowe. Znam też sporo ludzi u których wyleczyły uderzenia gorąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, Skoro SSRI działają tonizująca na układ współczulny to czy mianseryna działa wręcz odwrotnie przez to że zwiększa poziom noradrenaliny ?????

Chodzi mi konkretnie o to czy mianseryna przez zwiększanie poziomu noradrenaliny może nasilać rumieniec skoro zwiększa noradrenaline bo czerwienienie się to mój największy koszmar

:why:

 

 

NA to Pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, Pytanie nie w tym wątku.Ktory lek Wellbutrin czy Edronax działa silniej na noradrenaline? Który lek w ogóle najsilniej działa na noradrenaline,z tych dostępnych w Polsce? Który neuroprzekaźnik odpowiada za ,dobra koncentracje,skupienie uwagi,noradrenalina,czy dopamina?

Z góry dzięki za odpowiedzi.Pytanie nie tylko do miko84, ale do wszystkich,którzy orientują się w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym byl za edronaxem mniej skutków ubocznych .Co do koncentracji to chodzi tu o korę czołową bo ona odpowiada za koncentracje .W korze przedczolowej i czołowej nie ma swoistego białka transportującego tylko noradrenaline , to samo białko wychwytuje i noradrenaline i dopamine więc tu specjalnych różnic nie ma .Co innego w innych częściach mózgu wpływ na dopamine może powodowac uzależnienia i inne objawy niepożądane.Zresztą jaka to różnica zawsze można spróbowac jednego leku a jak będzie niebardzo to drugiego .Przy wyborze powinno brać się wiele czynnikow pod uwagę np interakcje lekowe a tych edronax ma najmniej i np próg drgawkowy bo po wellbutrinie zdarza się że ludzie dostawali drgawek .Innym przeciwwskazaniem są problemy z jedzeniem np anoreksja , bulimia . Wreszcie nie należy go brać w trakcie odstawiania alkoholu , benzodiazepin i innych uspokajaczy.

 

-- 14 paź 2012, 20:33 --

 

Dark Knight, w głowie nikt nie siedzi i nie mierzy stężeń ale wiadomo że u niektórych osób podnosi prolaktyne i powoduje zespół niespokojnych nóg a to związane jest z dopaminą i jej receptorami.Nie mianseryna nie powoduje czerwienienia się i działa spowalniająco pomimo że ma wplyw noradrenergiczny.To lek receptorowy i jeśli ktos ma zaburzony uklad noradrenergiczny to nie koniecznie musi pomoc bo zaburzenie może polegac na zbyt malym wytwarzaniu noradrenaliny a wówczas mianseryna nie ma czego uwalniać .Zresztą powoduje tycie i zatrzymanie wody w organiżmie oraz nasila apetyt.Polecal bym na sen antydepresyjnie niekoniecznie bo są inne lepsze leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 silniej na noradrenalinę działa Edronax ale dopamina też działa na uwagę i koncentrację. Trudno generalizować bo u mnie leki serotoninowe poprawiają koncentrację przez lepszą kontrolę impulsów z zewnątrz - łatwiej się skupić na tym co ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agonista, wielkie dzięki za info.

Jest różnica w cenie Edro wychodzi na miech 105 zeta

A Wellbutrin za 300 mg 150 zeta,bo nie wiem czy 150 Well ,by mi starczyło muszę dużo wkuwać przed egzaminem licencjackim Do bupro jeszcze może jakiś SSRI+ jeszcze inne leki,które niwelują moja bezsenność,wychodzi niezla sumka

Twoim zdaniem Well może uzależnić? Drgawki brrr... Przestraszyles mnie

Wpływ anorektyczny mi się akurat podoba .

Narazie zostanę przy Combo rebo+flop 20

Dzieci,pozdro!

 

-- 15 paź 2012, 08:18 --

 

miko84, dzięki ,mnie serotonina raczej rozleniwia ,niestety ;(

Mam ostatnio duży problem,z motywacja,chęcią do jakiegokolwiek dzialalania,koncentracja,a pracy mam Full,nauki itp.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoxetyna 20 mg+Edronax 2 tabl Czuje się coraz lepiej pod względem motywacji i zdolności skupienia uwagi.Zalatwilam parę ważnych spraw,które leżały odłogiem A pytałam po 1) z ciekawości,który neuroprzekaźnik lepiej działa na koncentracje.2) Pomyslalam sobie po prostu,ze Wellbutrin działalby jeszcze lepiej w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×