Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągle śpię i brak energii a to już 5miesięcy


optymistyc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam 29 lat i to kolejny epizod depresyjny mój i nie dość że najdłuższy to w dodatku nie chce ,,odpuścić" bo trwa 5 miesięcy.

Piszę tego posta gdyż zależy mi na waszej opinii w tym temacie. Jest to o tyle dla mnie ważne bo chcę w końcu się ,,uwolnić z tej pułapki". Biorę:

rano - Sulpiryd 100mg i Anafranil 75sg

popołudnie - Sulpiryd 50mg

 

I chcę zmienić leki. Problem polega na tym że mój lekarz trzyma się ich cały czas i to Sulpirydu (od początku).

Kiedyś brałem Parogen rano i Doxepin na wieczór i było super. Może skonsultuje to ze swoim lekarzem i wróce do tych starych leków jak myślicie można wracać do starych leków??

 

Dzięki i czekam na odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, leki to dobry sposób na zaleczenie objawów. Ale ważne też jest zmiana myślenia z "chorego" na zdrowy, dlatego od siebie polecam np. psychoterapię. Nie wiem co więcej mogę polecić, bo sam dopiero staram się pojąć co ze mną "jest nie tak" i jak to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak łatwo zmienić myślenie (jak pewnie wiesz sam) na ,,zdrowe,, jeżeli to dzieje się poza moją kontrolą, tzn wiem że jestem chory ale nie mogę się temu przeciwstawić dlatego ja osobiście uważa że leki też w jakiś sposób ,,kreują" myśli (tak mi się wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie działa wyciąg z miłorzębu japońskiego (ginko biloba), mózg jest lepiej ukrwiony i dotleniony.

Tylko trzeba kupić porządnej firmy, ale nie będę tu robił kryptoreklamy.

Sprawniej myślę i mam więcej energii, moja psychiatra mi go poleciła, powiedziała, że można go długo przyjmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony

 

no właśnie też mi się tak wydaje bo sam po sobie czuję że jestem zwolniony często jestem w łóżku i tylko czasami mam lepsze dni a Anafranil już tez sam doczytałem ze to jest stary lek no ale dr powiedział że on jest mocny i powinien zadziałac tylko ze jak ma działać jak Sulpiryd mnie spowalnia. Bede we wtorek na wizycie to pogadam z doktorkiem.

 

err

 

Na wizycie pogadam o jakimś leku aktywizującym.

 

Łazarz

 

Suplementowałem sie do niedawno pewnym tonikiem ziołowym (z 16 rodzaji ziół) i było dobrze tylko jak zacząłem przyjmowac te leki swoje to wiesz pewnie one mnie spowalniają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymistyc, spokojnie możesz zaproponowac lekarzwi powrót do poprzednich leków. Jesli bedzie miał jakies ale to warto byłoby zastanowic się nad zmianą lekarza. Bo jak ten zestaw Ci nie pomaga, to wtedy lekarz powinien zmienic je na inny lek.

Mój poprzedni lekarz ciągle wypisywał mi paroksetyne, nawet jak przestała juz na mnie działac, dlatego postanowiłam go zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymistyc

 

Jeśli chodzi o anafranil to uważam go za dobry lek, w psychiatryku skończyło się na dawcę 225 mg, ponoć mi pomógł; jest najsilniejszym antydepr. jakie są. To, że lek jest stary nie jest równoznaczne z jego gorszą jakością.

Co do tego sulpirydu to mam mieszane uczucia, mój kolega go bierze ale na schizę, nie wydaje mi się jednak aby to był dobry lek, na pobudzenie lepiej działa z neuroleptyków abilify.

 

Co do tej mieszanki ziołowej to za bardzo nie mam jak się ustosunkować bo nie brałem, mi powedziano, że z tych wszystkich suplementów najlepsze jest ginko biloba. Zachęcam bo widzę po sobie jak się czuję po nim.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łazarz

 

Co do tego sulpirydu to mam mieszane uczucia, mój kolega go bierze ale na schizę, nie wydaje mi się jednak aby to był dobry lek, na pobudzenie lepiej działa z neuroleptyków abilify.

 

No właśnie ten Sulpiryd działa uspokajająco bardziej. No na początku ponoć on miał mnie uspokoić (byłem rzekomo pobudzony) ale teraz to już do przesady jestem uspokojony tak ze rano jak sie budze to po przyjęciu leków klade sie spowrotem do wyrka i do poludnia komar. Dość juz tego ile tak można.

 

-- 17 paź 2012, 19:09 --

 

Wczoraj mialem wizyte u lekarza swojego. I niestety nie zmienil mi lekow tylko zmienil dawki. Kurde a taki bylem przekonany ze zmieni. Czyli dalej trzeba sie meczyć chyba ze ten Anafranil bedzie skuteczniejszy teraz skoro mam 2razy dziennie go brac. Zastanawia i bardzo meczy mnie to cale leczenie gdyz uwazam ze jest malo skuteczne albo ten epizod jest taki dlugi juz sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×