Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wiara czyni cuda


ashley

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie to jest tylko wiara ;) że nam pomaga.Bo czy on jest, bóg? Jeśli wierzysz że jest to też jest tylko wiara ;).Jesli wierzysz że go nie ma to też jest tylko wiara ;). A jeśji chodzi o modlitwę to wierze że może pomagać bo to jest jakaś forma działania i to działanie pomaga.Ja osobiście byłem wierzący a teraz już nie.Wystarczy się rozglądnąć dokoła siebie i wysnuć swoje wnioski na temat świata i wiary, czy jest jakiś bóg czy nie.Nie wierze w żadną religie.A tak, wiara czyni "cuda" obojętnie w co się wierzy, i albo to jest wiara pozytywna lub negatywna, i właśnie dobrze jest wierzyć w to co nam pomaga ;), obojętnie co to by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LATEK50, najlepiej wierzyć w Boga. No bo jeśli wierzysz, ze istota o nieskończonej mocy cie wspiera, to sam otrzymujesz część tej mocy, partycypujesz w niej niejako. Dlatego wiara w Boga jest tak popularna i myślę, ze pomaga.

Oczywiście, na życzenie nie da sie uwierzyć, a szkoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wiara czyni Cuda". Kogo jednak stać na tak wielką Wiarę ,iżby dosłownie -niedosłownie góry przenosił. Pewnie to tylko symbol wielkości Wiary. Ja również wierzę w Boga,i zdaję sobie jednak sprawę iż wierzyć to duży trud. Niewiadoma ,która "może " się zdarzyć. Jest to bardziej walka,wewnętrzna walka człowieka który wątpi i który wierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście wiara w boga pomaga i to bardzo. Zawsze jak tylko poczuje sie gorzej to zwracam sie do Boga i przyznaje że jest mi lepiej wtedy.

Przyznam rację. Często, gdy już nie widziałam sensu w niczym chodziłam do kościoła choćby posiedzieć.. Wiem, że Bóg też umie pomóc. Ogólnie wiara czyni cuda, nie tylko wiara w Boga, ale też w siebie, swoje zdolności, w to, ro robimy, kim jesteśmy.. Moim zdaniem to bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO PRAWDA!!! Da się wyjść z nerwicy bardzo szybko. Mnie udało się w tydzień. Podstawowa rzecz to MAGNEZ. MAGNEZ MAGNEZ i jeszcze raz MAGNEZ. Zakupić różne rodzaje - w tabletkach i do rozpuszczania. Brać na początku po kilka dziennie. Przynajmniej 1000 mg. Dzienne zapotrzebowanie to około 300 mg, ale nie u nerwicowców, więc jeśli 4 tabletki dziennie nie pomogą brać więcej. Magnez jest jednym z tych pierwiastków, którego nie da się przedawkować, gdyż nadmiar zostanie wydalony z moczem. Podczas kuracji magnezem uzupełniać też wapń (mleko, jogurty itp.). Podobno już 10 minut ciągłego stresu może doszczętnie wypłukać nam magnez, więc podczas nasilonego stresu brać dodatkowe dawki. Poza tym kawa, herbata, alkohol wypłukują magnez, więc ograniczyć to!!!

 

Co zawiera magnez?

M.in. gorzka czekolada, kakao, fasolka, groch, resztę znajdziecie w internecie.

 

Po drugie modlitwa i wiara w to, że następnego dnia jest lepiej.

Życie skonstruowane jest w ten sposób, że ciągle mamy z górki lub pod górkę, więc jeśli będzie nam gorzej to cieszmy się (TAK CIESZMY) bo jeśli teraz jest gorzej to za chwilę znów będzie lepiej.

 

 

Po trzecie nerwica to tylko (LUB AŻ) zaburzenie psychiczne, więc zmiana nastawienia pomaga. WMÓWIENIE SOBIE I POWTARZANIE, że już JEST DOBRZE, NIE MAM NERWICY (ta metoda działa akurat na wszystkie zaburzenia, schorzenia i choroby - wmówienie sobie, że jest się zupełnie zdrowym, że jest wszystko dobrze - POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI naprawdę działa!!!).

 

 

KURACJA DETANA:

 

Podsumowując kurację 2-tygodniową (powinna zacząć działać wcześniej) :

 

1. MAGNEZ min. 4 tabletki dziennie (2 w kapsułkach + 2 rozpuszczone na wodę - różnych firm)

2. WAPŃ (2 szklanki mleka lub jedna + jogurt)

3. MODLITWA (minimum. co godzinę o pełnych godzinach !!!)

4. POWTARZANIE AFIRMACJI: Jak to dobrze, że czuję się zupełnie zdrowo i wspaniale. (po każdej modlitwie)

5. DIETA (wyłączenie cukru, ograniczenie węglowodanów do minimum).

6. ĆWICZENIA (relaksacyjne, naprężanie i rozluźnianie mięśni, muzyka relaksacyjna)

 

 

"Tylko myślący przeżywa swe życie, u bezmyślnego przechodzi ono obok."

 

Marie von Ebner-Eschenbach — Aforyzmy Eschenbach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miki121212, że co? :shock: można owszem nauczyć się z nia żyć ale raczej jesli masz silną nerwice itd to raczej suplementami diety,relaksacją itd jej nie wyleczysz.Skoro uważasz że Tobie udało sie w tydzień to nie była nerwica ,a pogorszenie samopoczucia i tyle.Gdyby tak było jak piszesz połowa forum byłaby zdrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WMÓWIENIE SOBIE I POWTARZANIE, że już JEST DOBRZE, NIE MAM NERWICY (ta metoda działa akurat na wszystkie zaburzenia, schorzenia i choroby - wmówienie sobie, że jest się zupełnie zdrowym, że jest wszystko dobrze - POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI naprawdę działa!!!).

Wszystkie zaburzenia i choroby? :shock:

To powiedz te swoje dyrdymały umierającym na raka w Hospicjum, pewnie Im się na tyle polepszy ,że umrą na raka ze szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Św. Teresa z Lisieux

"MOJA PIEŚŃ NA DZIEŃ DZISIEJSZY"

 

(l czerwca 1894)

 

1 Me życie jest cieniem, me życie jest chwilką,

Co ciągle ucieka i ginie.

By kochać Cię, Panie, tę chwilę mam tylko,

Ten dzień dzisiejszy jedynie!...

 

3 O jutro się modlić nie jestem ja w stanie,

Choć nie wiem, jak życie popłynie;

Dziś strzeż mnie, dziś broń mnie, dziś tylko, o Panie,

Przez dzień ten dzisiejszy jedynie.

 

4Gdy myślę o jutrze, przejmuje mnie trwoga,

Tak smutno na łez tej dolinie;

Lecz próby ja pragnę i cierpieć dla Boga

Przez dzień ten dzisiejszy jedynie.

 

7Przy Sercu Twym blisko nie smucę się znojem,

Ni walką, ni trudem — to minie;

Ach, weź mnie, o Jezu, i w Sercu skryj Twoim

Na dzień ten dzisiejszy jedynie.

 

4Ach, skończy się wkrótce, to moje wygnanie,

Wiecznego blask zalśni mi słońca,

I śpiewać Ci będę na wieki, o Panie,

To ,,dzisiaj” bez kresu i końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam szczerze, że to dzięki wierze w Boga jeszcze jestem na tym świecie. Ponad pół roku temu mój stan psychiczny się pogorszył, przeszłam ciężką depresję, i od odebrania sobie życia uchowała mnie właśnie wiara w Boga. Gdyby nie ona, to już dawno nie byłoby mnie na tym świecie. Wiara w Boga i w piekło... Strach przed potępieniem... Teraz na szczęście jest ze mną dobrze, powoli wychodzę z choroby, lekarz ostawia mi dawki leków, jest ok, i dziękuję Bogu, że mi się udało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wiara też pomogla...Przestałem bać się śmierci. Nie traktuje Boga jako sędziego tylko jako Przyjaciela. Niesamowite jest to co Różaniec potrafi zdziałać i szczera modlitwa. Mówie wam byłem na samym dnie wiary w tej chwili jestem szczęsliwy choć trudno mi czasami ruszyć tyłek do Kościoła i pokazać się Bogu nie księdzu tylko Bogu i powiedzieć mu . Jestem, przyszedłem, ciesze się, że tu jestem, dzięki za cały tydzień, było cięzko ale dałem rade z Twoją pomocą etc:) :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też wiara w Boga bardzo pomogła, przez 3 lata byłam w głębokiej depresji. Tylko dzięki wierze, myśl że nie mogę Bogu tego zrobić bo to On mnie powołał do życia, Ten który mnie kocha i sam jest Miłością i że nie mogę tego zrobić sobie, bliskim i popełnić samobójstwo odganiała mnie od tego czynu. Chciałam również napisać, że Bóg podczas jednej z modlitw o uzdrowienie i uwolnienie bardzo dużo mi pomógł, m.in. uwolnił od myśli samobójczych i bezsensu życia, głębokiej depresji. Nadal nie jest idealnie bo w końcu choruję na ChAD, ale jest dobrze, już nie ma tego co kiedyś. Od tamtej pory moja wiara jest coraz silniejsza, chociaż i tak marna jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×