Skocz do zawartości
Nerwica.com

twałość pamięci


stracony

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba właśnie ci, którzy pamiętają, należą do mniejszości.

Moi znajomi pamietaja nazwiska kolegow z podstawowki, nauczycieli, jakies ciekawsze lekcje.. :shock: ja nie pamietam w ogole szkoly podstawowej... mam jedno wspomnienie i to niezbyt mile...

 

ja na przykład nie pamiętam wcale swojego pierwszego pocałunku,

Ja akurat pamietam.. ale mialam wtedy 15 lat i byl to okres kiedy nauczylam sie zamrazac emocje wiec zaczelam pamietac rozne rzeczy bo nie bolalo

Svafa, da sie .. tylko trzeba rozliczyc sie z przeszloscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi pamietaja nazwiska kolegow z podstawowki, nauczycieli, jakies ciekawsze lekcje.. :shock: ja nie pamietam w ogole szkoly podstawowej... mam jedno wspomnienie i to niezbyt mile...
ja pamiętam imiona nazwiska, numery w dzienniku nawet ale wielu osób bym nie poznał i z nikim nie utrzymuje żadnych relacji bo się siebie wstydzę. Doskonale pamiętam psikusy i niemiłe sytuacji które wspólklasowicze mi zgotowywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałam takie chwile rozmyśleń nad tym co pamiętam z dzieciństwa jak i tych późniejszych lat przed 'chorobą' i doszłam do tego, że mam dosłownie strzępki wspomnień, przeważnie najmniej znaczące, bez szczegółów. Jakby 20 lat w paru sekundach zamknięte. Dziwne i przerażające to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, nie do mnie, ale mam ten sam problem to odpowiem:

carlosbueno, a jest sens rozpamietywac to? Olac debili.. wtedy niewiele mogles zrobic... teraz juz nie jestes chlopcem i czas zamknac tamten rozdzial. Masz nowych znajomych, ktorzy Cie lubia
świadomie wiesz że nie powinieneś, ale pozbyć się zakodowanych schematów opartych na niskim poczuciu własnej wartości, to trzeba nabyć nowe. tak to się będzie rozpamiętywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nowych znajomych, ktorzy Cie lubia

ale i tak mam odczucie pewnie w większości przypadków błędne że inni potajemnie się ze mnie nabijają, plotkują i uważają za skończonego frajera. Jednym z powodów mojego powrotu to Polski było to że zarówno w pracy jak i otoczeniu w którym się otaczałem było to że ciągle miałem takie uczucie że inni się ze mnie nabijają, wyśmiewają itd czułem się najgorszym, najgłupszym człowiekiem na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nowych znajomych, ktorzy Cie lubia

ale i tak mam odczucie pewnie w większości przypadków błędne że inni potajemnie się ze mnie nabijają, plotkują i uważają za skończonego frajera. Jednym z powodów mojego powrotu to Polski było to że zarówno w pracy jak i otoczeniu w którym się otaczałem było to że ciągle miałem takie uczucie że inni się ze mnie nabijają, wyśmiewają itd czułem się najgorszym, najgłupszym człowiekiem na świecie.

to dokładnie tak wygląda, ja za dużo myślę co inni o mnie myślą :) np. potrafię po rozmowie z kimś długo się zastanawiać co omnie pomyślał

 

ale to już offtop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiya dobrze prawi, piszmy czego nie pamiętamy .... ja nawet jak mam wspomnienia nie potrafię ich uporządkować linearnie w czasie. Wszystko wymieszane bezładnie jak w worku, chociaż i tak tego niewiele jest. Tak do 15 roku życia prawie nic. Teraz też dużo zapominam, pamięć krótko- i długotrwała zryta strasznie :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, no w "Planach, marzeniach i celach" napisałaś mi uogólniając, że mam nie dbać o siebie :P

 

cudak, a co ja mówiłam? :shock: Też mam problem z ułożeniem wspomnień linearnie. Gdy robię porządek w zdjęciach, spisuję sobie w notatniku najważniejsze wydarzenia i na podstawie tego próbuję dojść do jakiejś chronologii... Z roku na rok jest ciężej, a dopiero 24 lata za pasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiya, ja dopiero jak zaczęłam czytać wątek o gwałcie to przypomniałam sobie, jak mój chłopak mnie do seksu zmusił, używając przemocy i zastraszając. Masakra, dopiero wtedy sobie to przypomniałam i poczułam emocje, bo przedtem nic, kompletne otępienie i zero myśli na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak widzę nie tylko ja zapominam. Szkoda tych fajnych chwil w życiu ale możemy się pocieszać, że i te gorsze też się zacierają- niestety znacznie wolniej.

A zmieniając troszkę kierunek tematu to jak myślicie, ilu z nas budząc się rano z całkowicie wyczyszczoną pamięcią epizodyczną zaczęło by żyć bez naszych chorób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stracony, ja nie wierzę, że wyczyszczenie pamięci coś by pomogło, jestem na to najlepszym przykładem :roll: . IMHO moim zachowaniem i emocjami rządzi podświadomość, jej nie interesuje czy coś pamiętam czy nie. Takie zepchniecie w niepamięć chyba jeszcze gorzej wpływa na psychikę, bo nie można się pogodzić z przeszłością czy jakoś ją przetransformować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudak, nię trzeba se z niczym godzić bo się zaczyna od 0 . Tylko szok jest ogromny, kim jestem, gdzie jestem? Przy dobrej opiece specjalistów miało by to szansę na powodzenie. Klinika "zapomnienie" oferuje czyszczenie pamięci. Świetna alternatywa dla samobójstwa, tylko jak zwykle tylko dla bogatych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×