Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Toruń]


Torunianka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

właśnie zostałam zdiagnozowana (na razie tylko na tym forum :), ale niestety, jestem pewna że ta diagnoza zostanie potwierdzona) - nerrrrwicaaaa natręctw.

 

Mam więc pytanie do Torunian, którzy już się na coś leczą. Jaka jest szansa w Toruniu na sensowne leczenie z NFZ? Już kiedyś poszłam do lekarza psychiatry z NFZ i nie mam dobrych doświadczeń.

 

Miałam depresję. Trafiłam do Wojewódzkiej Poradni zdrowia Psychicznego na Mickiewicza. Lekarz przepisał leki i psychoterapię. Z panią psycholog spotkałam się raz, pytała dlaczego mam depresję i w sumie próbowała ze mną rozmawiać, ale nie szło, nie wiedziała, czego się chwycić, bo jej nie naprowadziłam na ewentualne przyczyny depresji. A ja po prostu nie wiedziałam skąd to się wzięło.

 

Okazało się że mam niedoczynność tarczycy. Sama to wymyśliłam, poszłam do lekarza ogólnego i poprosiłam o badanie TSH. No i wyszło. I tak jakoś sobie myślę, że lekarz chyba mógł o tym pomyśleć? Przyszła do niego kobieta słusznej wagi, z depresją nie wywołaną żadnym przeżyciem. Pytał mnie o to, czy coś się wydarzyło, powiedziałam mu że nie. Gdyby spytał, czy jestem ciągle zmęczona to by miał trzy przesłanki do niedoczynności. Badanie poziomu TSH kosztuje około 20 zł....

 

Od kiedy leczę objawy niedoczynności po depresji nie ma śladu. A antydepresanty brałam niepotrzebnie!

 

No i teraz jestem ostrożniejsza. Chciałabym wreszcie doprowadzić się do porządku. Pozbyłam się jednego cholerstwa (deprecha), pozbędę się i nerwicy. Tylko gdzie zacząć?

 

Na psychologa z NFZ bez skierowania od psychiatry to chyba nie ma szans (kolejki). Jeśli będzie zalecenie psychiatry to chyba łatwiej. Tylko pytanie - gdzie, u kogo, tak, żeby jeszcze w tym roku zacząć, a nie czekać następne dwa lata na wizytę? Macie kochani Torunianie doświadczenia z lekarzami/psychoterapeutami? Możecie coś doradzić? Ostatecznie pójdę z pieniędzmi w zębach prywatnie, i wtedy sobie wybiorę specjalistę, ale wolałabym tego uniknąć, bo mi się nie przelewa. No ale zdrowie najważniejsze, więc jeśli będę musiała, to jakoś zacisnę pasa.

 

Dzięki i pozdrawiam,

nocnymarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nocnymarek,

Idź pwywatnie przepisze ci leki sa raczej skuteczne i zapisz sie NFZ i czekaj na wizyte jak bedziesz miała termin to pójdziesz i bedziesz juz miał ciagłość leczeniaz NFZ, poszukaj w necie kto ma podpisny kontrakt, czesto przyjmuja lekarze prywatni i mało kto wie ze maja kontrakt podpisany z MFZ i nie ma az takich kolejek , ja tak chodże do dentysty z NFZ do prywatnego gabinetu a jak cos chce prywatnie to ide wtedy prywatnie i ie czekam dłuzej niz jeden miesiac na dentystę a jkby było cos powaznego to by mnie wkreciła i szybciej z NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie,

 

Ja również podpisuję się do Torunia, zmiana środowiska, życia, wszystkiego...

 

Jestem DDD (ojciec alkoholik, matka CHAD), ja z zaburzeniami osobowości borderline, nerwicą natręctw i zaburzeniami odżywiania.

Od kilku tygodni nie jest ze mną za radośnie... czuję się jakbym na świat i siebie patrzyła przez szybę, jakby wszystko toczyło się poza mną, kompletna nierealność świata... nie wiem nawet do kogo mogę się tu w Toruniu zgłosić, na NFZ na listopad terminy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! po bardzo długim czasie , dużo się ostatnio u mnie zmieniło ale niestety nie na lepsze . Forma znowu beznadziejna , leki nie działają .Kwiecień i maj pobyt w szpitalu po próbie samobójczej .Staram sie , walczę ale jakoś słabo mi to wychodzi .Żyję z dnia na dzień , w lekach beznadziei i pustce .Chętnie poznam kogoś z Torunia na depresyjne pogaduchy . Pozdrawiam wszystkim K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

Równiez jestem z Torunia i chetnie poznam kogoś z podobnymi problemami do porozmawiania,wygadania się,podzielenia doświadczeniami...Od wielu lat lat cierpię na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne,leczyłam się a raczej próbowałam leczyć u wielu psychiatrów, niestety z marnym skutkiem...Obecnie od półtora miesiąca biorę Seronil,na razie efektów nie ma...Poprzednio przez 3 miesiące byłam na Xetanorze,który oprócz ubocznych,również nie przyniósł efektów:( Zastanawiam się nad psychoterapią,może ktoś z Was mógłby mi polecić jakiegoś psychoterapeute,psychologa? moze dobrego psychiatrę również?jakie macie doświadczenia z lekarzami z Torunia? napiszcie prosze tutaj albo w wiadomości prywatnej.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem po wizycie u psychiatry. Na początku trochę strachu, wstydu, ale poszło. O dziwo bardzo szybko sie dostałem, zaledwie kilka dni po telefonicznej rejestracji. Oczywiście na NFZ. Pierw wywiad, potem skierowanie na EEG i kolejna wczorajsza wizyta. Zaczynam brać Parogen, na początku pół takbetki na dobę, zobaczymy jak zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem po wizycie u psychiatry. Na początku trochę strachu, wstydu, ale poszło. O dziwo bardzo szybko sie dostałem, zaledwie kilka dni po telefonicznej rejestracji. Oczywiście na NFZ. Pierw wywiad, potem skierowanie na EEG i kolejna wczorajsza wizyta. Zaczynam brać Parogen, na początku pół takbetki na dobę, zobaczymy jak zadziała.

 

 

rozumiem że jesteś już po badaniu EEG ? jak wyniki?

mnie tylko jeden lekarz zlecił to badanie, wczesniej nikt o tym nie pomyślał jakoś... badanie wyszło kiepsko, i lekarz zlecający je stwierdził że mam padaczkę.dziwnie , bo nigdy nie miałam objawów...później była wizyta u neurologa,rezonans magnetyczny głowy ( na szczęście ok),kolejne EEG - wynik podobny do poprzedniego, i konieczność zmiany lekarza ( z przyczyn ode mnie niezależnych) .mój obecny psychiatra wyniki EEG zlekceważył raczej ,twierdząc że padaczki nie mam na pewno...trochę sie pogubiłam szczerze mówiąc...jakoś tracę powoli wiare w to że sie z tego wyleczę, nie trafiłam jeszzce też na lekarza który pod kazdym względem by mi pasował...psychoterapii jeszzce nie próbowałam,ale w przyszłym roku planuję się wybrać...

 

a Ty chodzisz na psychoterapię?moze mógłbyś kogoś polecić w Toruniu? może psychiatrę również?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. EEG wyszło w normie, zadnych uchyleń. Zapisany jestem do przychodni wojskowej, byłem u dr. Doroty Kępy, bardzo sympatyczna, rzeczowa. Po 2 wizytach nie jest tak źle, jak mi sie wydawało. Na psychoterapie nie chodze, nie była mi zalecona. Mam parę objawów depresji i NN, ale też nie jest to jasno określone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się leczyłem w Toruniu, ale zaprzestałem. Natrętne myśli dotyczyły mojej byłej, nie pozwoliły nam doczekać wspólnej starości - musieliśmy się rozstać. Odkąd jestem sam jest spokojniej, myśli tak nie męczą bo nie mają się na kim zaczepić, ale samotność doskwiera - coś za coś.

 

Jestem słabym organizatorem..

Ile byłoby osób chętnych na takie spotkanie? Wiem, że ludzie wstydzą się takich spotkań, ale przecież wszyscy tutaj jesteśmy schorowani ^^ poza tym na spotkaniu nie musimy podawać swoich nicków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edd1988, z mojej strony spotkanie jest możliwe tylko między 10 a 13 godziną w dni powszednie,a mało prawdopodobne by ktoś się do mnie podporządkował bo wiadomo że spotkania organizuje się po południu i raczej w week.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, miedzy 10 - 13 to się jeszcze śpi .. ^^

 

-- 21 gru 2012, 22:11 --

 

teraz serio: to faktycznie może stanowić los problemos.. ale poki co i tak nikt wiecej się nie zgłosił więc problemu poki co nie ma ^^

 

-- 21 gru 2012, 22:13 --

 

http://stepashka.wrzuta.pl/audio/9cVQZwEvXmg/polly_scattergood_-_new_york_no_sfx_music_only uwielbiam ten kawałek, może się wam spodoba, a może już go znacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×