Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciła własnie od dermatologa. Boze myślałam ze niedojde do przychodni bo z tych nerwów robiło mi sie słabo i myślałam ze za chwile zwymiotuje.

Lekarka powiedziała ze ona tam nic niepokojącego nie widzi. Powiedziała ze nie ma na tą chwile żadnych wskazań do wycinania moich znamion. Powiedziała zebym przyszła za pół roku do kontroli i tyle. Matko jaka ulga. Boje sie tylko zebym sobie znowu czegos nie wmówiła. Ciesze sie ze do niej poszłam bo spadł mi kamien z serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przypisałem sobie raka płuc, białaczke, cukrzyce, tętniaka, zawał, udar, świńską grype (=)) a teraz przerabiam guza mózgu. Dość irytujące, a czasami ledwo co się trzymam, zwłaszcza wieczorami, wtedy musze z kims porozmawiać.. Niby miałem EEG niedawno, lecz i tak mnie to nie uspokaja. Najciekawsze że podczas EEG miałem lekki atak, lecz i tak nic nie wykazało, ciekawe =)

 

Ah, i strasznie się boje że moge nagle stracić wzrok masakra... lub że dostane paraliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowilam ze nie bedziesz miala zadnego czerniaka:) Ja tez mam isc na wizyte kontrolna za pol roku i mam nadzieje ze nic sie nie zmieni...

Paulag - skoro laryngolog powiedzial ze to przez katar to to przez katar:) nerwiaca daje rozne objawy - mi niedawno cala reka zdretwiala i mrowila przez caly dzien...nie bede sie rozpisywac jakich atakow paniki wtedy dostawalam w mojej glowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciła własnie od dermatologa. Boze myślałam ze niedojde do przychodni bo z tych nerwów robiło mi sie słabo i myślałam ze za chwile zwymiotuje.

Lekarka powiedziała ze ona tam nic niepokojącego nie widzi. Powiedziała ze nie ma na tą chwile żadnych wskazań do wycinania moich znamion. Powiedziała zebym przyszła za pół roku do kontroli i tyle. Matko jaka ulga. Boje sie tylko zebym sobie znowu czegos nie wmówiła. Ciesze sie ze do niej poszłam bo spadł mi kamien z serca.

 

Nie mówiłem, teraz powtarzaj jak mantre 100000x dziennie! Moje znamiona są zdrowe, ogładali je lekarze którzy sie na tym znają. Jestem zdrowa! od teraz bron Boże nie szukaj na siłe czegoś nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj na Onecie na środku jest artykuł "Niewinne objawy nowotworów", do tego artykuł o tym, że serce kobiet starzeje się szybciej, między innymi przez stres i zwierzenia niejakiego aktora Wysockiego, jak zachorował na raka prostaty w wieku 34 lat a po jedenastu latach rak wrócił :why:

I już jesteśmy na fali tematu :zonk:

Moja koleżanka gaśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nie pisalam cale wakacje, bo i samopoczucie mialam lepsze, ale ksiazkowo na jesien lapie swira. Anka strasznie ci wspolczuje, wchodzac tu zastanawialam sie czy pprzestalas sie juz zajmowac znamionami, ale czytam, ze nie :( ja jak wiesz tez szalalam z 'czerniakiem' ale w koncu po wielu wizytach, zwlaszcza meza, przestalam, co nie znaczy, ze jestem wyleczona :( teraz jestem na etapie tetniaka wymiennie z guzem mozgu :( od dwoch tyg lekko pobolewa mnie w potylicy, w dodatku boli mnie krzyz w dolnym odcinku, bylam juz u lekarza, ale stwierdzil,ze mnie przewialo, przepisal lek tolperis na rozluznienie miesni, nie powiem, pomogl, bol glowy jest wyrazniej mniejszy, ale wciaz go czuje. Naczytalam sie wiele w sieci i stwierdzilam racjonalnie, ze moge miec nerwobol glowy, wzielam konska dawke wit B complex i prawie mnie przestalo bolec, ale dzis znowu. Mysle,ze to moze od krzyza, ale zaraz zaczynam myslec o raku kosci, nerek, o przerzutach z kosci do mozgu, masakra...juz nawet nie czytam, bo jestem zaraz w jakiejs strasznej zalamce. I jak zwykle zagwostka, czy lekarz ogolny mnie olal, czy moze widzial, ze nic mi nie jest. Glowa nie boli mnie naprawde mocno, w skali od 1 do 10 to moze 1, 2....nie mam zawrotow, mdlosci, nic nie mam poza tym oprocz bolu krzyza. Zapisalam sie nawet na forum gdzie lekarz doradza na maila, zaplacilam oczywiscie za porade neurologa i napisal mi, ze to raczej nerwicowe albo spowodowane patologia w kregach....nie wiem juz co robic, boje sie ciagle ze zaraz mi cos peknie w glowie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie, ze w koncu wyrusze na pielgrzymke po neurologach, wydam kupe kasy na badania, TK, MR; masakra.... Druga sprawa, ze nie usmiecha mi sie naswietlac tomografem i boje sie kontrastu, a rezonansu tez sie boje i bledne kolo. Kurwa mac kiedy wiadomo, ze trzeba isc koniecznie do lekarza a kiedy dac spokoj i sluchac rodzinnego???? Nie chce sie spoznic z czyms a jednoczesnie panicznie boje sie diagnoz!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jovanna

 

Jakbym czytał siebie =D Pamiętam jak wkręciłem sobie raka płuc i czekałem na korytarzu na wynik prześwietlenia. Boże, najgorsze 5 minut w moim życiu, nie przesadzam. Taki masakryczny strach i stres że to głowa mała.

 

Poza tym boje się że wmówiłem sobie nerwice a naprawde mam guza mózgu. To jakas psychoza. Niech ktoś mnie uśpi ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni zabronic takich artykulow i blokowac te wszystkie pseudo - medyczne strony...ja rozumiem ze chca zwrocic uwage ludzi ktorzy czesto przesadzaja w bagatelizowaniu objawow, ale powinni tez pomyslec o takich jak my ze z glupim katarem pojda nie do rodzinnego ale do laryngologa! i to nie raz ani nie dwa a 100 razy!

ja nadal mysle o tych tluszczakach, dopuscilam do siebie widaomosc ze sa ok, ale boje si ez e to moze sie w kazdej chwili zmienic, albo ze lakarka cos przeoczyla, najchetniej bym je wyciela...

u mnie na uczelni wymagaja zdjecia pluc abym mogla zrobic praktyki - juz sie martwie i boje ze mi cos na tym wyjdzie:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh jak dobrze was poczytac, jest jakas nadzieja, ze kolejny raz sobie cos wmawiam. Wiecie jednak co jest najgorsze? Gdy obawialam sie czerniaka to mialam jedno wyjscie, ze po badanich okaze sie, ze jest cczerniak albo go nie ma, a teraz jest przesrane, bo boli mnie glowwa, bola ledzwie, wiec gdzie mam isc to juz nie wiem...czy do neurologa, czy do ortopedy, reumatologa, laryngologa czy nefrologa, a moze urologa?????? Mam wizje tej strasznej pielgrzymki, za kazdym razem badan, horror!!!! Nuve czy Ciebie mocno bolala glowa, czy tez lekko? Ja mam takie uczucie rwania co kilka sekund, ale bardzo lekkie, jak czytalam to tetniak raczej objawow nie daje tylko peka i wtedy wiadomo, a jesli juz daje to takie jak guz mozgu, a przy guzie mozgu bole glowy pojawiaja sie w kolejnosci po innych objawach, ktorych ja nie mam, tak sie pocieszam cholera jasna. Teraz zima sie zbliza, mnostwo zakupow musze robic, dla dzieci, dla nas, kurtki, buty, potem wigilia i prezenty i zaczynam myslec praktycznie, ze nie stac mnie na kolejne setki badan i wizyt w prywatnych gabinetach :( majcyk ja ciebie podziwiam, ze poszlas na tomograf, bo u mnie strach przed promieniowwaniem i jeszcze kontrastem jest chyba wiekszy....

 

-- 05 paź 2012, 14:41 --

 

Co do artykulow itp to wczoraj przeczytalam,ze corka stuhra miala raka kregoslupa :( w radiu mowili o tetniakach, co chwila sie na cos napotykam....jak 'chorowalam' na czerniaka to wszedzie ten czerniak mnie straszyl, to wyczulenie. Dwa miesiace ttemu przerabialam raka zoladka i watroby, obylo sie bez lekarzy, ale bylo lato, wiec jakis nastroj mialam lepszy. Autentycznie boje sie tego sezonu jesienno-+mowego, jak nie dostane depresji z nerwica to sobie na pewno ja wkrece...jeszcze dzis opr dostalam od meza,ze znow mu tylrk zawracam, a na dzieci od rana wrzeszcze, bo nie mam cierpliwosci tak jestem skupiona na sobie. Pomyslalam, ze moze sobie piwo dzis wypije na rozluznienie ale nawet tego juz nie moge, bo przeciez nie daj Boze kaca bede miala i cos mi peknie, padnie, wyfrunie etc etc takze nawet napic spokojnie juz sie nie umiem. Porazka!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dałam się naświetlić ale nie miałam kontrastu nie zawsze dają.Ale miałam ból głowy tak okropny ze niemogłam wysiedzieć i żadne leki na mnie nie działały. Góza nie znależli na szczęście. Wcześniej z bólami byłam w szpitalu stwierdzili że to napięciowe bóle ale kazali iść do laryngologa bo miałam strasznie krzywą przegrode nosa. Szkoda że niemam takiej wiary do życia jak w te różne choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majcyk kontrast daja bo podobno tak jest dokladniej, kazda najmniejsza zmiane naswietli. Ja tam tez wolalabym bez, ale wiadomo jak lekarz da. U nas w miescie TK kosztuje 500-600 zl, to nie na moja kieszen, chyba ze czekac pol roku. Rozmyslam o eeg, bo podobno na wyniku widac anomalie i wtedy ewentualnie kieruje sie na nastepne badania. Boje sie nawet gdy to pisze. Nie wiem czy to lepiej,ze glowa mnie lekko pobolewa, moze to jakis cichy zabojca????

a wie ktos z was moze, ze czy nerki bola przy sklonach, podnoszeniu ciezkich rzeczy, wstawaniu, a na przyklad w trakcie siedzenia na krzesle nie? Czy to mozliwe by nerki bolaly tak wybiorczo, czy to raczej krzyz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No drogie jest tk głowy ja miałam szczęście że jak wylądowałam na pogotowiu z tymi bólami to mi tam zrobili tk za darmo. Jak robiłam tk zatok to płaciłam 250zł. Drożyzna. EEG też miałam. Jak mi się zaczeła nerwica to goniłam po tych wszystkich lekarzach niemogłam uwierzyć że to nerwica. Myślałam że jak się ma nerwice to się rzuca np.krzesłami. Kiedy już dotarło to do mnie i tak się nakręcałam bo nigdy tak się nie czułam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×