Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wkurza mnie:


*Wiola*

Rekomendowane odpowiedzi

carlosbueno, no akurat jeśli chodzi o naukę, to jestem głupia. :mrgreen:

 

-- 03 paź 2012, 16:43 --

 

Abbey, czemu ma nie wyjść???

 

Monar, może, po prostu, jeszcze nie znalazłaś sposobu na swoją naukę. Znam wiele osób, które będąc mądre nie są inteligentne. Wolę te, którym gorzej idzie nauka, a intelektem są całkiem, całkiem. ;)

 

Abby, teraz mamy niż, nawet jak maturę zdasz średnio, to dostaniesz się gdzie chcesz... W najgorszym wypadku dopiero końcem września. Także nie rezygnuj z marzeń! :) (a chociażby planów.)

 

Carlosbueno dobrze Ci radzi, pomyśl o zamawianym kierunku. Ja niestety nie mogłam, bo społeczno- humanistycznych nie zamawiają. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest niż demograficzny i będzie się dalej pogłębiać dlatego na studia będzie coraz łatwiej się dostać za moich czasów to na głupią socjologię, historię czy politologie było po kilkanaście osób na miejsce a wtedy sie jeszcze egzaminy wstępne zdawało :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abby, piszesz o ustnym polskim? Zdasz na pewno, bylebyś mówiła cokolwiek. A tak w ogóle, to ustna się do niczego nie liczy, a 6 punktów zdobędziesz. Skąd wiesz o tej reformie? A raczej kolejnej anty-reformie?

Wiesz, z tego co się orientuję, to żeby taka zmiana obejmowała Twój rocznik, to musielibyście być powiadomieni o niej, do końca 1 klasy, więc jeśli to wprowadzą, to dopiero za jakiś czas. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, właśnie na tym polega reforma - mamy być świadomymi odbiorcami kultury. Tak to się nazywa :lol:

Myślałam o Akademii. Tylko muszę zdać tę maturę...

no to niezła ściema trzeba się nauczyć ściemniać i pitolić o wszystkim i niczym skoro macie komentować obrazy bo no na tym mniej więcej polega. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historycy, którzy zgadzają się na ustawę, niemalże wypierającą historię ze szkół średnich. :(

z tą historią to bardzo bardzo dobrze, choć lepiej żeby jeszcze religie wyrzucili. Ja lubię historie czy geografie hobbystycznie ale niewiele to się w życiu przydaje lepiej jakby na ścisłe nauki i technikę kładli większy nacisk bo humanistów to mamy dosyć na najbliższe 3 dekady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historycy, którzy zgadzają się na ustawę, niemalże wypierającą historię ze szkół średnich. :(

z tą historią to bardzo bardzo dobrze, choć lepiej żeby jeszcze religie wyrzucili. Ja lubię historie czy geografie hobbystycznie ale niewiele to się w życiu przydaje lepiej jakby na ścisłe nauki i technikę kładli większy nacisk bo humanistów to mamy dosyć na najbliższe 3 dekady.

 

Chyba nie wiesz co mówisz! Zlikwidujmy tożsamość narodową do cna. A nasi inżynierowie niech dalej wyjeżdżają za granice, bo niestety nasz kraj nie ma zapotrzebowania na specjalistów, ukierunkowanych na wysokie technologie. A płace w urzędach są niskie. Równie wystaczająco mamy inżynierów. Moi znajomi bo budownictwie i inżynierii środowiska nie mogą znaleźć pracy. A przedmioty ścisłe są tak czy inaczej.

Więc może warto pomyśleć o likwidacji tych nieprzemyślanych gimnazjów, które dosyć, że powodują powtarzanie materiału przez uczniów później, to jeszcze niszczą przyjaźnie w ważnym dla młodych ludzi wieku. A co za tym idzie nasze gimnazja to patologia zafundowana przez samych uczniów.

 

(Wkurza mnie: takie gadanie, jakie zaprezentowałeś.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nasi inżynierowie niech dalej wyjeżdżają za granice, bo niestety nasz kraj nie ma zapotrzebowania na specjalistów, ukierunkowanych na wysokie technologie.

Popytaj tych specjalistów o ich wiedzę z historii. Założę się że będzie na poziomie bardzo bardzo podstawowym. Historii powinno się uczyć podstaw (np. przez rok) i to wszystko. Jeśli ktoś się interesuje to sam może w dobie internetu wszystko co ciekawe znaleźć za kliknięciem myszki.

 

Nie mówię że historia jest zła, ALE są dużo ważniejsze rzeczy do nauki niż daty powstań czy imiona królów. Ważniejsze rzeczy to chociażby umiejętność wypełniania pitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historycy, którzy zgadzają się na ustawę, niemalże wypierającą historię ze szkół średnich. :(

z tą historią to bardzo bardzo dobrze, choć lepiej żeby jeszcze religie wyrzucili. Ja lubię historie czy geografie hobbystycznie ale niewiele to się w życiu przydaje lepiej jakby na ścisłe nauki i technikę kładli większy nacisk bo humanistów to mamy dosyć na najbliższe 3 dekady.

 

Chyba nie wiesz co mówisz! Zlikwidujmy tożsamość narodową do cna. A nasi inżynierowie niech dalej wyjeżdżają za granice, bo niestety nasz kraj nie ma zapotrzebowania na specjalistów, ukierunkowanych na wysokie technologie. A płace w urzędach są niskie. Równie wystaczająco mamy inżynierów. Moi znajomi bo budownictwie i inżynierii środowiska nie mogą znaleźć pracy. A przedmioty ścisłe są tak czy inaczej.

Więc może warto pomyśleć o likwidacji tych nieprzemyślanych gimnazjów, które dosyć, że powodują powtarzanie materiału przez uczniów później, to jeszcze niszczą przyjaźnie w ważnym dla młodych ludzi wieku. A co za tym idzie nasze gimnazja to patologia zafundowana przez samych uczniów.

 

(Wkurza mnie: takie gadanie, jakie zaprezentowałeś.)

 

problemem jest to że w Polsce studiuje za dużo osób a później mamy tabuny absolwentów którzy albo są bezrobotni, pracują w czymś lub zupełnie nie związanym ze skończonymi studiami albo wyjeżdżają za granicę. A że polska gospodarka i nauka jest zacofana to wiadomo bo zamiast inwestować w naukę i technologie pieniądze idą na finansowanie zbyt dużej ilości uczelni i niepotrzebnych kierunków na uniwerkach no i na rzeczy typu religia w szkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej żeby jeszcze religie wyrzucili.

carlosbueno, już mówiłam kiedyś coś o tym - religii nie usuną i nadal będzie zajmować tyle miejsca w tygodniu, co fizyka i chemia razem wzięte ;)

 

Religia nie jest obowiązkowa, zamiast możesz wybrać etykę. To SLD`eowski rząd, składający się w większości z ateistów, podpisał konkordat jaki i wprowadził lekcje religii do szkół. Jak dla mnie mogłyby one nadal odbywać się w salkach katechetycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że historia jest zła, ALE są dużo ważniejsze rzeczy do nauki niż daty powstań czy imiona królów. Ważniejsze rzeczy to chociażby umiejętność wypełniania pitu.

racja, powinno być w szkole więcej praktycznych i przydatnych rzeczy.

Edukacja w Polsce tkwi jeszcze w XX wieku jeśli nie XIX-tym bo wszystko to co każą nauczyć się na pamięć w szkole można znaleźć w google czy Wikipedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nasi inżynierowie niech dalej wyjeżdżają za granice, bo niestety nasz kraj nie ma zapotrzebowania na specjalistów, ukierunkowanych na wysokie technologie.

Popytaj tych specjalistów o ich wiedzę z historii. Założę się że będzie na poziomie bardzo bardzo podstawowym. Historii powinno się uczyć podstaw (np. przez rok) i to wszystko. Jeśli ktoś się interesuje to sam może w dobie internetu wszystko co ciekawe znaleźć za kliknięciem myszki.

 

Nie mówię że historia jest zła, ALE są dużo ważniejsze rzeczy do nauki niż daty powstań czy imiona królów. Ważniejsze rzeczy to chociażby umiejętność wypełniania pitu.

 

Zgadzam się z Tobą, że powinno być miejsce na więcej praktyki. Ja w liceum nauczyłam się wypełniać pit, właśnie na zajęciach humanistycznych.

Jednak usuwając przedmioty humanistyczne, pozbędziemy się tożsamości. Mój krąg znajomych, to osoby posiadające wiedzę historyczną, nawet jeśli są inżynierami.

 

-- 03 paź 2012, 19:10 --

 

bedzie.dobrze, jak długo szukasz? Przez wakacje wzrosło bezrobocie o procent, to jest bardzo dużo. I nie zdażało się w okresie wakacji. Bądź dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×