Skocz do zawartości
Nerwica.com

lęk przed stratą


napoleon

Rekomendowane odpowiedzi

od dawna męczę się z nerwicą ale po raz pierwszy nie potrafię sobie poradzić z moimi myślami.

może jest to głupie i zabrzmi jak paranoja ale jestem przerażony że z powodu moich natręctw zrobiłem coś złego...

a było tak: bardzo długo (za długo) wycierałem ręcznikiem ręce, a później dotknąłem paczki chusteczek higienicznych i boję się że moje ręce były na tyle gorące od tego nienormalnego i natrętnego wycierania, że ta paczka roztopiła mi się w rękach... (wiem że jest to raczej absurdalne)

strasznie mnie to męczy bo później mimo wszystko włożyłem kurtkę i jestem przerażony że ją zabrudziłem i w konsekwencji straciłem...

boję się że teraz za każdym razem jak ją włożę to będę czuł się brudny i wiecznie przestraszony że roznoszę ten brud.

 

czy to w ogóle możliwe?

jestem przerażony że moje nienormalne zachowanie może mi aż tak zaszkodzić...

cały czas mnie to męczy i mam wielkie poczucie winy.

 

czy leki mogą pomóc na coś takiego? a może rzeczywiście zrobiłem coś złego?

cały czas się zadręczam.

dodam że dzień wcześniej pokłóciłem się z ojcem i dlatego byłem w wielkich nerwach.

może komuś z boku będzie łatwiej ocenić moje zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. ostatnio mam dużo strasznych myśli i lęków przed brudem. boję się, że ubrudzę swoje ubranie, że je stracę i nie będę mógł normalnie żyć... że będę przez to odcięty od innych ludzi i pogrążony w lęku i przerażony swoimi myślami. że wszystko straci dla mnie sens i nie będzie żadnej nadziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×