Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wkurza mnie:


*Wiola*

Rekomendowane odpowiedzi

Mushroom, przepraszam, że wtrącam się, ale właściwie każdy powinien uzupełniać magnez, bo kawa, herbata wypłukuje go z organizmu. Jak napisałam, z potasem trzeba ostrożnie, najlepiej jeść dużo pomidorów, ketchupu-bo wbrew pozorom w nim jest go więcej niż w świeżych pomidorach. Mam na myśli ketchup z jak najmniejszą ilością konserwantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle czytam o jakiś wadliwych rzeczach. Jakby się we wszystko wierzyło to już w ogóle by się nic nie jadło, nie brało, a najlepiej też nie oddychało :P

 

Co do witamin to najłatwiej przedawkować te rozpuszczalne w tłuszczach, bo łatwo się gromadzą w organizmie. A reszta... o ile stosuje się do zalecanej dawki to powinno być wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam proponuję to w zamian: Amarantus ekspandowany to idealny dodatek do musli i zup mlecznych. Zalecany również jako zamiennik mąki (w ilości 10-15%) we wszystkich domowych wypiekach.

Amarantus zawiera bardzo drobną frakcję skrobi, dzięki czemu jest ona łatwostrawna i szybko dostarcza organizmowi energii. Zalety amarantusa doceniały starożytne ludy Ameryki Południowej: Aztekowie, Inkowie i Majowie. Dziś jezt ważnym składnikiem diety wielu sportowców.

Amarantus charakteryzuje się wysoką zawartością składników mineralnych takich jak magnez, wapń, fosfor i potas. Nie zawiera też glutenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica, Ja jem i na sucho :P

 

AMARANTUS - NIEZWYKŁA ROŚLINA

 

Amarantus zwany też szarłatem jest jedną z najzdrowszych roślin świata –posiada wybitne walory odżywcze i uzdrawiające.

 

Spośród wszystkich roślin zbożowych odznacza się najwyższą zawartością dobrze przyswajalnego białka o wartości biologicznej przewyższającej nawet białko mleka krowiego i białko soi.

 

Zawiera ponadto bardzo dużo błonnika (dwukrotnie więcej niż otręby owsiane), znaczne ilości żelaza (większe niż szpinak), wapnia (większe niż mleko), magnezu (większe niż czekolada), cynku, potasu i fosforu.

 

Oprócz tego jest bogaty w skwalen – substancję zwalczającą wolne rodniki o silnych właściwościach antycholesterolowych (olej z amarantusa ma 10 razy więcej tej substancji niż oliwa z oliwek).

 

Zaletą amarantusa jest także to, że jest on lekkostrawny i nie zawiera glutenu, a dodany do potraw wyraźnie poprawia ich smak.

 

W profilaktyce lekarskiej potwierdzono następujące prozdrowotne działanie produktów z amarantusa:

•poprawa pamięci i funkcjonowania systemu nerwowego

•ułatwienie trawienia i przeciwdziałanie zaparciom

•hamowanie tworzenia się nadżerek śluzówki żołądka i dwunastnicy

•wzmacnianie organizmu i dodawanie sił

•zmniejszanie ryzyka zachorowania na nowotwory (zwłaszcza jelita grubego)

Ponadto udowodniono, że wywar z amarantusa posiada właściwości ściągające, bakteriobójcze i gojące – można go stosować do przemywania zranień i płukania gardła w anginie i stanach zapalnych.

 

Spożywanie szarłatu poleca się dzieciom, osobom starszym, wegetarianom, kobietom w ciąży, sportowcom, a także osobom chorym na celiakię, niedokrwistość, cukrzycę i miażdżycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×