Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Strach wyczynia takie rzeczy z ludzmi.

 

Ale z drugiej strony - nagle obudzona, zupelnie zdrowa osoba, moze nie pamietac przez chwile kim jest i jak sie nazywa (a co dopiero jak nazywaja sie bliscy).

 

Sporo naszych problemow to zauwazone 'normalne' dziwactwa ludzkiego organizmu, ktorych ktos niewyczulony nie dostrzeze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,jesli komus nie dretwieje wszystko co ma i nie placze mu sie jezyk to latwo mu mowic "nie przesadzaj".Ja przychodze na to forum by pogadac o objawach,przeanalizowac je,dowiedziec sie czy tez tak ktos czuje,przezywa.Tak jak czlowiek chodzi do psychoterapeuty.By tam sie wyplakac,pomarudzic i znalesc pocieszenie lub wrecz przeciwnie-wiedziec,ze jest sie chorym i probowac to przeanalizowac.A o kwiatkach,samolotach,sloneczkach i perfumkach to ja w domu rozmawiam.Tu jestem znerwicowanym klebkiem...Tu nie udaje..Mowie,jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta,ale moje zapominanie nie wynika z roztrzepania ale z innego niewiadomego powodu.Ja do tej pory pamietam twarze i nazwiska ludzi,ktorych znalam jako dziecko!Tu chodzi o to,ze nagle dostalam zaniku umyslu-jak przy wylewie,bo ja wiem...nagle czarna dziura.To tak jakbym zapomniala,ze widelec nazywa sie widelec.I to mnie przeraza.Normalnie to ja zapamietam kazdego,kogo widzialam choc tylko minute.Pomozcie mi.CZY JA JESTEM CHORA???CO SIE ZE MNA DZIEJE???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wy chodzicie do tych psychologow prywatnie czy panstwowo bo hmm... ta co tydzen placic to STRASZNE!!! Ja wogole niemam pojecia gdzie moge takowego psychologa znalesc!! I czy jesli jest panstwowy to czy potrzebuje skierowania od lekarza pierwszego kontaktu?? Czuje ze potrzebuje pomocy ale niewiem jak sie do tego zabrac :cry::cry::cry:

POMÓŻCIE!!!!! :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna - selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.

 

Nazwa chemiczna: (-)-trans-4-(p-Fluorofenylo)-3-{[3,4-(metylenodioksy)-fenoksy]-metylo}-piperydyna trans-(-)-3-[(1,3-Benzodioksolo-5-iloksy)-metylo]-4-(4-fluorofenylo)-piperydyna (-)-trans-5-[(4-p-Fluorofenylo-3-piperydylo)-metoksy]-1,3-benzodioksol

 

Nazwy handlowe: Seroxat, Rexetin, Paxtin, Paxil.

 

Jest sprzedawana w tabletkach 20 i 40mg.

 

Dawkowanie: 10-50mg na dobę. W razie braku poprawy dawki zwiększa się o 10mg.

 

Paroksetyna jest silnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Ma zrównoważony wpływ na napęd psychomotoryczny, działa przeciwlękowo.

 

Pełne działanie leku ujawnia się po 2-4 tygodniach.

 

Objawy uboczne: nudności, wymioty, suchość w ustach, nadmierna potliwość, zmniejszenie masy ciała, senność, bóle głowy.

 

Paroksetyna jest stosowana w leczeniu zaburzeń depresyjnych o średnim nasileniu i ciężkim nasileniu, także z objawami lęku. Jest lekiem bezpiecznym stosowanym w depresji u ludzi w wieku podeszłym. Daje też dobre rezultaty w leczeniu nerwicy natręctw, fobii społecznej, napadów paniki.

 

Paroksetyny nie należy łączyć z IMAO. Leczenie paroksetyną można rozpocząć 2 tygodnie po podaniu ostatniej dawki Inhibitorów MAO. Nie należy pić alkoholu w czasie leczenia paroksetyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac po leku, to dostałaś go na jakieś zaburzenia nerwowe. jakąś depresję, lęki....

a z jakimi objawami poszłaś o lekarza??

odnośnie pytania to owszem można. , ale mimo wszystko trzeba zrobić dodatkowe badania, bo a nóż to może być coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę państwowo- do osrodka akademickiego

Jeśli jesteś studentka moge dać namiary, ale raczej bedziesz musiała poczekac na rozpoczecie terapii.

 

Nie potrzeba absolutnie zadnego skierowania. Państwowo możesz poprostu znaleźć poradnie zdrowia psychicznego dla twojego rejonu(patrz ksiązka telefoniczna), póść i się zapisać. Tylko przygotuj sie na spore oczekiwanie na wizyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to? do państwowego psychologa skierowanie jest przecież wymagane!

myślę, że nie warto przepłacać u prywatnego, zwłaszcza gdy jest się biednym studentem...wystarczy tylko zrobić wywiad środowiskowy, popytać, poszukać, a znajdzie się dobrego psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadowica ???? poparz że nie pomyślałam o tym!!

zobacz jakie ma objawy:

) bóle w okolicy serca z uczuciem ściskania klatki piersiowej;

2) duszność;

3) stan płaczliwości i depresji;

4) zawroty głowy;

5) omdlenia;

6) uczucie "nierealności";

7) uczucie lęku;

8) uczucie ogólnej słabości i wyczerpania;

9) zaburzenia w widzeniu;

10) nudności i wymioty;

11) bicie serca;

12) parastezje w kończynach dolnych i górnych;

13) uczucie zimna kończyn;

14) skurcze mięśniowe;

15) wzmożona pobudliwość emocjonalna;

16) zlewne poty ogólne lub pocenie się rąk;

17) biegunki lub zaparcia;

18) bóle w nadbrzuszu lub bóle kolkowe w obrębie jamy brzusznej;

19) zaczerwienienie twarzy i uczucie suchości w gardle;

20) drętwienie lub parestezje języka;

21) utrata siły głosu.

 

myślę że musze nad tym pomyśleć , akurat ja miałam problem z tym, że przez dłuzszy okres nie piłam odpowiedniej ilosci napojów. musze pomyśleć.....

 

 

[

 

 

zasadowica? a cóż to znowu? ...co prawda mam każdy z tych objawów, ale to także typowe objawy nerwicy...

 

a jeśli chodzi o mimowolne kurzcze mięsni to owszem, niestety posiadam, cierpię przez to na bezsenne noce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie czasami wrażenie, gdy idziecie pieszo, że tracicie czucie w nogach i że ziemia wam faluje pod nogami? tak właśnie ja mam od niedawna. kolejny objaw to gdy się położę, czuję taką 'niemoc' ogromne zmęczenie, wydaje mi się , że jestem sparaliżowany. czy to objaw nerwicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadowica jest wynikiem nagminnej hiperwentylacji. W organiżmie dochodzi do chemicznych zmian i we krwi jest za mało dwutlenku węgla.

 

żeby do tego nie dopuścic ( do hiperwentylacji) należy najlepiej oddychać nosem. ale jeżeli już komuś zaczął się przytrafiać atak i poczuł już że zaczyna mu się w głowie kręcić i poczuł lęk ze właśnie znów sie źle czuje to powinien wziąść torebkę i oddychać swoim własnym wydychanym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieją depresje :

depresja poporodowa

depresja dwubiegunowa

depresja maniakalna

tropikalna depresja

depresja leki

depresja lękowa

depresja endogenna

depresja gangstera

depresja stop

depresja u dzieci

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reirei..nie zgadzam się.. według mnie matką nerwicy jest depresja. W moim przypadku właśnie od silnej depresji wszystko się zaczęło. Depresja :arrow: objawy psychosomatyczne :arrow: nerwica lękowa :arrow: kolejne objawy.. Człowiek w depresji niekoniecznie dąży do destrukcji. Destrukcyjne jest zamknięte koło,zupełnie jak w przypadku nerwicy lękowej..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×