Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa pomóżcie !!!!


rodzynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!

Mam 20 lat i ostatnią dręczą mnie koszmarne problemy!:(

zaczęło sie od pewnego Ataku podczas Jazdy samochodem !

Srobiło mi sie słabo,serce zaczęło mocno waliś ,miałem problem z oddychaniem oczy mi sie zamykały same!

pojechałem szybko do szpitala i lekarze podali mi srodek uspokojający i stwierdzili migrene,chociaz po paru dniach mialem ponowny atak i sie to pojawiaja coraz czesciej a najżadziej wieczorami jak jeździłem samochodem .

Od tego czasu cały czas jezdziłem po lekarzach badałem krew,mocz,serce, bylem w dwoch szpitalach chcialem zrobic rezonans glowy bo myslalem,ze mam krwiaka lub góza,ale lekarze od razu po spojrzeniu na mnie i zbadaniu stwierdzili,ze nie ma takiej potrzeby ze to nie sa powiklania od glowy.

gdy siedzialem w domu wszystko bylo dobrze a gdy wychodzilem np. na dwor atak wracał ale radzilem sobie nieraz sam z tym.

codziennie rano gdy wstawalem mialem zdrętwiała szyje ból głowy i kończyn.

teraz to wszystko przeszło jak na razie proboje sam sobie z tym poradzic bez jezdzenia po psychologach i faszerowaniu tabletkami. kiedys moje zycie wygladało inaczej impreza za impreza dlugie wyjazdy itd a teraz mysle ze jak gdzies do kogos pojade to zaraz dostane atak .

wiec skad te ataki i od czego jak mysliscie, jestem tu pierwszy raz wiec nie wiem jak sie dokladnie rozpisywac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ,że cały czas myśle,że jestem na coś chory a fukkcjonuje normalnie tylko szybko sie denerwuje i za duzo mysle o chorobach.

 

-- 29 wrz 2012, 19:08 --

 

ale jak na razie radze sobie jakos jak ten atak sie zbliza to sam sobie wmawiam ze jest wszystko dobrze bedzie tylko chwile slabo i przechodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rodzynek,

jęsli sie za szybko denerwujesz i za duzo myslisz o chorobach i masz te ataki, z którymi sobie raz radzisz raz nie i jak widac tworzy to u Ciebie taki dyskomfort,ze zawedrowałes na forum to nie funkcjonujesz normalnie nadajesz sie do leczenia. ludzie , którzy funkcjonuja normalnie nie maja takich problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale od czego to sie bierze za duzo stresu w zyciu?chorowalem kiedys i ciagłe badania itd

.

Ale myslisz,ze te bóle kończyn,dretwienie szyi uciski w gardle to nerwica??

teraz choruje na angine ropna ,ale nie sadze ze byłoby to jakies powiklanie choroby skoro robilem badania krwi i zadnego stanu zapalnego nie wykazaly.

 

na poczatku bylo najtrudniej siedzialem w domu i zamknąłemsie w sobie

potem powiedziałem STOP!

funkcjonuje teraZ jak kiedys wychodze do znajomych,siedze do pozna jezdze wieczorami ale caly czas mysle czy bede mial atak.

nie chce faszerowac sie tabletkanmi i zniszczyc swoj organizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! choruje na nerwice lekowa 2 lata,cos juz o tym wiem

 

-- 29 wrz 2012, 20:25 --

 

No tak,ale od czego to sie bierze za duzo stresu w zyciu?chorowalem kiedys i ciagłe badania itd

.

Ale myslisz,ze te bóle kończyn,dretwienie szyi uciski w gardle to nerwica??

teraz choruje na angine ropna ,ale nie sadze ze byłoby to jakies powiklanie choroby skoro robilem badania krwi i zadnego stanu zapalnego nie wykazaly.

 

na poczatku bylo najtrudniej siedzialem w domu i zamknąłemsie w sobie

potem powiedziałem STOP!

funkcjonuje teraZ jak kiedys wychodze do znajomych,siedze do pozna jezdze wieczorami ale caly czas mysle czy bede mial atak.

nie chce faszerowac sie tabletkanmi i zniszczyc swoj organizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz nerwice.zeby wyjsc z nerwicy trzeba duzo pracowac nad soba. ja wyszedlem z nerwicy. 2 lata temu na szkoleniu poczulem jakbym mdlal, zjazdy takie nie wiedzialem co sie dzieje wyszedlem do toalety i zaczelo mi walic serce jakby mialo wyskoczyc. mialem dziwne objawy raz na tydz pozniej czesciej czesciej i wyszlo ze nie moglem naweet wyjsc na spacer dookola bloku bo serce walilo, gietkie nogi, itp, w samochodzie tez serce walilo mialem problem z dojazdem do rodzicow a w korkach to zawsze prawie mdlalem i chcialem uciec w sklepie w kolejsce to juz brak slow.dzisiaj pije juz kawe, alkohol nawet troche, chodze po miescie,jezdze samochodem po calej polsce,chodze na imprezy, w pracy zajalem sie w koncu robota a nie ze kazdy dzien to przetrwanie aby nie zemdlec. moj numer gg z checia pomoge 319 10 221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rodzynek, jak nie chcesz brać leków to zacznij od terapii behawioralno-poznawczej :)

Terapia nic mu nie pomoze napewno z poczatku, bez lekow na uspokojenia nie da rady. Rodzynek zglos sie do psychiatry opowiedz o objawach to Ci pomoze. Na pogotowiu jak bedziesz mow ze masz newice dadza Co cos na uspokojenie i powiedz zeby dali Ci cos do domu poki nie zglosisz sie do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel28, nie wciskaj ludziom takiej ściemy. Jeśli nie chce brać leków, to nie musi, jasne, że by mu pomogły i byłoby prościej, ale terapia pomoże, akurat Ty nie możesz tego wiedzieć, skoro na terapii nie byłeś. :) Na początku przydatne są leki zanim się nauczy z tym radzić, co nie znaczy, że nie da się bez..

 

-- 30 wrz 2012, 09:51 --

 

Zresztą nie każdy jeździ z atakiem na pogotowie..:) Mnie by to np. jeszcze bardziej tylko nakręciło. Chłopak pisze, że w miarę normalnie funkcjonuje, więc da radę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel28, nie wciskaj ludziom takiej ściemy. Jeśli nie chce brać leków, to nie musi, jasne, że by mu pomogły i byłoby prościej, ale terapia pomoże, akurat Ty nie możesz tego wiedzieć, skoro na terapii nie byłeś. :) Na początku przydatne są leki zanim się nauczy z tym radzić, co nie znaczy, że nie da się bez..

 

-- 30 wrz 2012, 09:51 --

 

Zresztą nie każdy jeździ z atakiem na pogotowie..:) Mnie by to np. jeszcze bardziej tylko nakręciło. Chłopak pisze, że w miarę normalnie funkcjonuje, więc da radę..

Nie wiem jak można ataki paniki opanowac nie biorac leku? dzisiaj trzymalo mnie prwie pol godziny nie moglem sie uspokoic juz mialem dzwonic na pogotowie,tetno- 117, cisnienie 190/120 straszne uczucie umierania, wzialem 0,75mg Afombamu i 50mg hydroksyzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu nie umiem sie tu polapaac! RODZYNKU !Sory ze dopiero odpisuje nie moglam sie zalogowac,musialam znow utworzyc konto,nie mam w tym momencie gg ale pdam ci mejla,odpowiem na kazde pytanie,Tobie i ludziom z nerwica lekowa,duzo juz wiem i umiem,chetnie pomoge ;-) pozdrawiam zdezorientowana monikafeliks@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2tyg było wszystko ok dobrze sie czułem całymi dniami sie czyms zajmowałem wieczorami spokojny wieczor w domu albo ze znajomymi i tak sie trzymalo

. dzis bylem ze znajomym i nagle wyskoczyl mu wyjazd o 21 i zapytaj sie mnie czy pojade z nim i nagle lekko kolatalo mi serce i mialem maly uscisk w klatce.

bo wieczorami jak jest ciemno i jade samochodem to bola mnie mega oczy ,i dla tego jak mi zaproponowal wyjazd to dostalem takich objawow. co jeszcze mam zrobic zeby przelamac wieczorne jazdy samochodem ;/;/

w pracy po pracy mega lozz przychodzi wieczor i sie zaczyna,ale tylko w samochodzie na dworzu albo gdzies takiego czegos nie mam. pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×