Skocz do zawartości
Nerwica.com

lekarstwo na nerwicę lękową


stracony

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej leczyłem się głównie antydepresantami ( dłużej seronil i cital) ale właśnie "odkryłem", że moje problemy mogą pochodzić od nerwicy lękowej.

Co najlepiej działa z tych nieuzależniających i wytłumia nerwicę lękową przy okazji nie usypiając?

Mam zamiar iść do lekarza rodzinnego, może mi przepisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej leczyłem się głównie antydepresantami ( dłużej seronil i cital) ale właśnie "odkryłem", że moje problemy mogą pochodzić od nerwicy lękowej.

Co najlepiej działa z tych nieuzależniających i wytłumia nerwicę lękową przy okazji nie usypiając?

Mam zamiar iść do lekarza rodzinnego, może mi przepisze :)

 

Pramolan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, terapię miałem przez rok i nic nie dała, no ale wtedy nawet nie pomyślałęm, że mogę mieć nerwicę a żaden z psycho nie poszedł w tym kierunku.

Co do leków to właśnie chcę coś co nie uzależnia, taki np seronil w wersji na nerwicę. Coś jak zomiren tylko do stosowania przez dłuższy czas.

Nie mam napadów nerwicy a bardziej stale występujące napięcie nerwicowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi np ulzyło dizisjaj dopiero po 3 piwach i 100 ml wódy :)

 

-- 25 wrz 2012, 20:39 --

 

http://www.narkotyki.pl/aktualnosci/art743,pigulka-odwagi.html

 

W następnym etapie badań wzięło udział 70 ochotników. Połowie z nich podano nową "pigułkę odwagi", reszta przyjęła placebo. Po farmakologicznym wprowadzniu wszystkich uczestników w stan lęku obserwowano ich zachowanie. Jak się okazało, wszystkie osoby, które zażyły XBD173 były spokojne, opanowane i zrelaksowane. Jednorazowe podanie preparatu poskutkowało usunięciem objawów lękowych na kilka godzin.

 

Zdaniem autorów badania nowa substancja oddziałuje w mózgu na inhibitory neurotransmitera o nazwie GABA (Kwas Gamma Amino Masłowy), przez co zmniejsza pobudliwość neuronów i przewodnictwo nerwowe w ciele migdałowatym, czyli w tej strukturze mózgu, która odpowiada za generowanie uczucia strachu.

 

 

Być może już wkrótce na bazie nowoodkrytego związku powstanie preparat, który skutecznie pomoże osobom cierpiącym na ciężkie stany lękowe i napady paniki. Nie wykluczone, że będzie on mogł być stosowany także przez zdrowych ludzi, którzy chca przezwyciężyć tremę na przykład przed publicznym wystąpieniem. Skuteczność nowego preparatu w tego typu sytuacjach wymaga jednak dalszych szczegółowych badań.

 

-- 25 wrz 2012, 20:44 --

 

Emapunil (AC-5216, XBD-173) is an anxiolytic drug which acts as a selective agonist at the peripheral benzodiazepine receptor, also known as the mitochondrial 18 kDa translocator protein or TSPO.[1][2] This protein has multiple functions, among which is regulation of steroidogenesis,[3][4] particularly the production of neuroactive steroids such as allopregnanolone in the brain.[5][6][7] In both animal and human trials, emapunil produced fast acting anxiolytic and anti-panic effects, without producing sedation or withdrawal symptoms following cessation of use.[8][9] Emapunil is also used in its 11C radiolabelled form to map the distribution of TSPO receptors in the brain.[10][11]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatracony, jak juz ktoś napisał Paroxetyna,najlepsza na stany lekowe,fobie spoleczna.Niestety u mnie działała dość mocno sedatywnie i to mi się nie podobało :(

Sertralina też może pomóc na lęki,a nie powinna działać sedatywnie

Cital też jest podobno niezły na lęki(20-40mg citalu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×