Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałaś Buspironu?

W naszej wikipedii za wiele nie ma na jego temat, ale na angielskiej (i generalnie zagranicznych stronach) porównuje się go jako bezpieczny zamiennik do benzodiazepin:

Comparison to benzodiazepines

 

Buspirone's chemical structure and mechanism of action are completely unrelated to those of the benzodiazepines, and its efficacy is comparable to that of members of the benzodiazepine family in treating GAD.[17][18]

Buspirone shows no potential for causing addiction or dependence, and the development of tolerance has not been observed. Furthermore, cross-tolerance to benzodiazepines, barbiturates, and alcohol, as well as other GABAergics, is not present either. It may take several weeks before its anxiolytic effects become noticeable. Many patients may also require a higher dosage to adequately respond to treatment.[1]

In a study of diazepam and buspirone in GAD patients both drugs were effective, but buspirone took longer to take effect. Abrupt discontinuation after 6 weeks resulted in withdrawal symptoms in diazepam, which were not present with buspirone. This indicated a risk of physical dependence with diazepam, which is not present with buspirone.[19]

Buspirone is ineffective for benzodiazepine withdrawal, does not improve discontinuation rates and does not decrease the severity of withdrawal symptoms.[20]

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Buspirone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mianseryna dziala od razu, mozna chyba brac doraznie. A teraz sie zdziwilam - ja tez sie stalam taka wybuchowa, az nei wiedzialam co sie dzeje! w zyciu by mi nie przyszlo do glowy ze to znow przez g...lek...a faktycnie tak sie to zaczelo... w sumie to zrozumiale bo ona dziala na noradrenaline...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna jest jednym z niewielu lekow, a wlasciwie jedynym, ktory brany w dawkach do 10mg podzial antydepresyjnie i dziala na sen w smiesznie malych dawkach 3mg (nie, nie 30 ;)

 

Wszystkie inne leki musialem zazywac w konskich dawkach zeby cos zdzialaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonka napisał(a):

sytuacja tragiczna

 

Gdy zaczelam pol roku temu brac miansryne na sen - jdyny lek, po ktorym moge spac, bo uszkodili mi uklad pozapiramidowy i po kazdym innym leku nasennym ( neurolptyku, trittico) mam dyskinesy nocne polegajace na tym, ze rzuca calym moim cialem, oczywiscie spac sie nei da. Co gorsza mam to takze po kazdym leku serotoninergicznym:((((((

wiec jak zaczelam brac te mianeryne to pojawil sie taki problem, ze budzilam sie z gloą potwoprnie zmuloną, a od pasa w dol mialam potworne napiecie. Pomagaly benzo, wiec wsiaknenalm w nie... bralam ogromne dawki... teraz zeszlam do 3 stinoxow dziennie i 3 x 5 mg cloranxenu ale chyba z uzaleznienia (?) mam takie napiecie nadal od pasa w dol i takie potworne w calym ciele jakby mnie bolala i klula kazda komorka ciala. CO gorsza moj organizm znow sie przyzwyczail do tej dawki ze znow mu za malo. Przeciez nie mgoe dojsc do dawki smiertelnej, a wlasciwie jedyne co moge brac to benzo. Dodam, ze co niektrzy wiedza ze w ogole zostalam wykonczona lekami i od 3 lat mam nieuleczlaną bardzo ciezka depresje, polegajaca gl na pustxce, nieodczuwaniu uczuc i niemoznosci funkcjonowania. Moje zycie jest jednym wielkim cierpieniem, ale teraz chodzi gl o to napiecie w ciele powodujace potworny bol i takie uczucia dziwne poskorne - potworne. Co innego porcz benzo w mojej sytuacji moze mi pomoc? nie piszcie tylko zebym szukala pomocy w szpitalach bo bylam i to w szpitalu zrobili mi to uszodzenie pozapiramidowe nieopowiedzialną bzdurną decyzją o podaniumi tiaprydu - nie wiadomo po co.

 

podbijam post

Napięcie i to dziwne uczucie pod skórą to prawdopodobnie tzw zespół niespokojnych nóg typowe działanie niepożądane mianseryny u niektórych ludzi .Przechodzi po podaniu agonistów dopaminowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigfish, to u Ciebie działa aktywizująco?

Moolik, też tak chciałam sertralinę z lerivonem, ale lekarz uparł się na jeden lek antydep.

 

-- 24 wrz 2012, 13:06 --

 

coś czuję, że przytyłam po lerivonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×