Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.


Michuj

Rekomendowane odpowiedzi

A co do BMI jak ktoś uprawia sporty siłowe to zawsze mu nadwaga wyjdzie a często nawet otyłość a może mieć super ciało bez tłuszczu.

A właśnie, że nie - zauważ, że ten "mój" kalulator ma też pole "procent tłuszczu" :P

 

jasaw, tak trzymać :D

 

Poinformowany, kalkulator wie lepiej, niż subiektywny człowiek. Można założyć, że reszta świata ma niedowagę lub nadwagę, ale chorób wywołanych złą masą ciała nie oszukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do BMI jak ktoś uprawia sporty siłowe to zawsze mu nadwaga wyjdzie a często nawet otyłość a może mieć super ciało bez tłuszczu. Według BMI wszyscy strongmeni by mieli skrajną otyłość a zapaśnicy, piłkarze ręczni, żeglarze sporą nadwagę.

 

Strongmani to akuart zły przykład bo pare moze mają ale zdrowie za to kaplica i po części to jest nadwaga choć wiadomo że to mus w tym sporcie. Piłkarze ręczni to raczej BMI na 100% w normie tak jak we wszystkich sportach wytrzymałościowych. Grunt to sie czuć naturalnie ze swoją wagą jak ważyłem 70 było najlepiej teraz waże 85 i choć to mięśnie zbudowane treningiem to czuje sie ociężały troszke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do BMI jak ktoś uprawia sporty siłowe to zawsze mu nadwaga wyjdzie a często nawet otyłość a może mieć super ciało bez tłuszczu. Według BMI wszyscy strongmeni by mieli skrajną otyłość a zapaśnicy, piłkarze ręczni, żeglarze sporą nadwagę.

 

Dokładnie , dlatego dziwię się że w kalkulatorze nie ma zapytania o np tryb życia jaki pacjęt czy klient prowadzi myślę ,że to by było kluczowe jeśli opierają się na tzw badaniach jak kaoleżanka napisała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że nie - zauważ, że ten "mój" kalulator ma też pole "procent tłuszczu"

zauważyłem ale nie wiem ile procent tego tłuszczu mam. Poza tym niektórzy zwłaszcza faceci są naturalnie mocno zbudowani, nabici, grubokościści i też mają nadwagę często sporą a wyglądają o.k są sprawni itd. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do BMI jak ktoś uprawia sporty siłowe to zawsze mu nadwaga wyjdzie a często nawet otyłość a może mieć super ciało bez tłuszczu.

A właśnie, że nie - zauważ, że ten "mój" kalulator ma też pole "procent tłuszczu" :P

 

jasaw, tak trzymać :D

 

Poinformowany, kalkulator wie lepiej, niż subiektywny człowiek. Można założyć, że reszta świata ma niedowagę lub nadwagę, ale chorób wywołanych złą masą ciała nie oszukasz.

 

 

Kiya w dużym stopiniu masz rację ,że tłuszcz przyczynia się do wywołaniu chorób u potencjalnego Kowalskiego , lecz napisałaś "można założyć" i właśnie moje pytanie brzmi na czym Oni opierają swoje badania ? nie rozumiem tego :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg BMI to ważąc 70kg( przy 194 wzrostu) mam prawidłową wagę przecież jak z oświecimia bym wyglądał miałem tyle kiedyś już wole mieć nadwage i ważyć 100 kg bo jakbym miał 70 kg to bym się bał rozebrać na plaży żeby mnie ludzie palcami mieli pokazywać albo dokarmiać chlebem jak ptaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, czy Ty ślepy jesteś? Dałeś jako przykład 70kg, a NIEDOWAGA to 69,25! Przecież skoro miałeś BMI na skraju NIEDOWAGI, to nic dziwnego, że wyglądałeś jak z Oświęcima. I wszystko się zgadza.

 

Prawidłowa waga dla podanego wzrostu/ % nadwagi według :

Broca (normalna): 94 kg -25.53 %

Broca (idealna): 84.6 kg -17.26 %

Broca-Bmngsha: 84 kg -16.67 %

Lorentza: 83 kg -15.66 %

Amerykańskiego Towarzystwa Ubezpieczeń

(Wskaźnik wagi idealnej): 83 kg -15.66 %

Pottona: 89.3 kg -21.61 %

Średnia: 86.32 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, nie musisz liczyć tak jak napisał Mad, w internecie jest masa kalkulatorów, wystarczy wpisać "kalkulator BMI" w Googlu :D Przy wyniku będziesz miał podane, czy Twoja waga jest w normie, czy masz nadwagę, ile, itp. Polecam ten, jest najdokładniejszy:

http://www.zdrowydzien.info/index-kalkulator.html

 

Bo nie wiem jak , nie znam się na tym :(

Chodziło Ci tu o wrzucanie zdjęcia? To poproś kogoś o pomoc, przecież to żaden problem :smile:

Kurcze , chyba techno fob jestem,nawet DVD nie umiem nastawić na nagrywanie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, witaj w klubie :D Ja też się nie znam na tym dzisiejszym sprzęcie, do swojego jestem przyzwyczajona (zwłaszcza, że wszystko jest sprzed lat), ale jak mam coś u kogoś zrobić... Masakra, w ogóle się odnaleźć nie mogę. Z DVD akurat sobie radzę, ale znam ludzi, którzy też tego nie ogarniają, więc nie jesteś w tym sam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, czy Ty ślepy jesteś? Dałeś jako przykład 70kg, a NIEDOWAGA to 69,25! Przecież skoro miałeś BMI na skraju NIEDOWAGI, to nic dziwnego, że wyglądałeś jak z Oświęcima. I wszystko się zgadza.
no tak ale ważąc 94 kg byłbym na skraju nadwagi a przy 95 to już nadwaga i zagrożenie życia a właśnie 95-97 kg to idealna waga dla mnie wg mnie. Moja siostra to niewolniczka bmi ciągle mi wytyka nadwagę a jej facet 183cm waży 60 kg jest ok bo się mieści w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, coś kręcisz, bo ten jej facet ma niedowagę. 60kg u faceta to nigdy nie jest normalna waga, chyba, że jest karłem :roll: Nikt nie mówi, że nadwaga to zagrożenie życia. Nadwaga jest zdrowsza od niedowagi, między wagą normalną a nadwagą różnica jest głównie... estetyczna. Problemy zaczynają się przy otyłości i też "zagrożenie życia" to za dużo powiedziane :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, czy Ty ślepy jesteś? Dałeś jako przykład 70kg, a NIEDOWAGA to 69,25! Przecież skoro miałeś BMI na skraju NIEDOWAGI, to nic dziwnego, że wyglądałeś jak z Oświęcima. I wszystko się zgadza.
no tak ale ważąc 94 kg byłbym na skraju nadwagi a przy 95 to już nadwaga i zagrożenie życia a właśnie 95-97 kg to idealna waga dla mnie wg mnie. Moja siostra to niewolniczka bmi ciągle mi wytyka nadwagę a jej facet 183cm waży 60 kg jest ok bo się mieści w normie.

 

Ile waży ? 60kg carlosbueno Ty zrób mu paczki na święta , chłop zmireniał. A tak poważnie mówiąc zdecydowanie niebiezpieczna waga , mam nadzieję że nia ma problemów w trzustką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, coś kręcisz, bo ten jej facet ma niedowagę. 60kg u faceta to nigdy nie jest normalna waga, chyba, że jest karłem :roll: Nikt nie mówi, że nadwaga to zagrożenie życia. Nadwaga jest zdrowsza od niedowagi, między wagą normalną a nadwagą różnica jest głównie... estetyczna. Problemy zaczynają się przy otyłości i też "zagrożenie życia" to za dużo powiedziane :roll:

wg bmi mając 180 wzrostu ważąc 60 kg ma się wagę w normie ale społeczny odbiór takich facetów jest niewiele lepszy niż grubasów kto by chciał takiego kościotrupa za faceta . ;) (poza moją siostrą)

tak samo jak wielu facetów nie spojrzy na dziewczynę która waży 63 kg przy 160 cm bo za gruba mimo że to w normie waga.

 

-- 21 wrz 2012, 20:46 --

 

[

 

Ile waży ? 60kg carlosbueno Ty zrób mu paczki na święta , chłop zmireniał. A tak poważnie mówiąc zdecydowanie niebiezpieczna waga , mam nadzieję że nia ma problemów w trzustką.

nie zmizerniał przytył z 5 kg odkąd się poznali z 5 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poinformowany akurat mój szwagier jest taki chudy po swoim ojcu poza tym jest zdrowy ja w wieku 15 lat miałem 180 i 55 kg ale mi przeszła ta chudota na szczęscie ale do 18 tki bałem się zagadywać dziewczyny bo się jej wstydziłem później przytyłem z 70 do 90 kg w ciągu roku ale nieśmiałość została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj nie ćwiczyłam, bo cały dzień na dworze. ale w ruchu... poza tym na koncercie nie da się stać jak słup, więc miejmy nadzieję, że nic się nie stało. diety się trzymam. :great: tylko godzinę temu wypiłam jogurt pitny, ale musiałam... od 17.00 nic nie jadłam i na koncercie trochę głodna się zrobiłam... miejmy nadzieję, że... znów - nic się nie stało. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałabym przede wszystkim odchudzić też właśnie talię no i buźkę, macie jakieś rady oprócz ćwiczeń, jak mieć płaski brzuch? Córka premiera poleca hula hop :bezradny:

 

Od dawna obserwuję ten wątek i Twoje wypowiedzi i jestem niemal pewny, że Twój problem leży w gospodarce hormonalnej. Podejrzewałbym przysadkę lub nadndercza, które odpowiadają za wysoki poziom kortyzolu. Ten z kolei wpływa na Twoje ciało i jego rozrost w nienaturalnych proporcjach. Ludzie otyli, są oblani tłuszczykiem proporcjonalnie, a u Ciebie tylko buzia i brzuch są opasłe. Cushing?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×