Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.


Michuj

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś tylko płatki owsiane zjadłam (nesVita), bo jakoś byłam w biegu i nie zdążyłam zjesc niczego więcej. Zdążę tylko 2 posiłki jeszcze zjeść... Kurde za mało kalorii będzie, co mam zrobić? Lepiej zjesc tak samo jak zwykle tylko do późniejszej godziny czy zjesc większe porcje?

 

-- 20 wrz 2012, 14:51 --

 

dobra już sobie jakoś poradzę, przeciągnę ostatni posiłek do 20.00 i styknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, ważysz mniej więcej tyle co mój Syn, On też zaczął dbać o siebie, choć wiadomo..i Ty i On łykacie mnóstwo szkodliwych tabletek/On na tarczycę/. Namówiłam Go na oczyszczenie wątroby, ziołami, i wyeliminował nadmiar pieczywa, które uwielbia. Dzisiaj waży już mniej, a minął dopiero miesiąc. Chyba dał się przekonać :D , że można, jak się chce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Body Mass Index

 

Bierzesz swój wzrost w metrach i podnosisz do kwadratu, np. 1,85m x 1,85m = 3,4225

 

Następnie bierzesz swoją wagę w kilogramach, np. 103kg i dzielisz przez nią otrzymany wynik, czyli 103 / 3,4225 = 30

 

 

BMI od 18,5 do 24,9 to norma, od 25 do 29,9 to nadwaga, powyżej 30 to otyłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mogę powiedzieć, z własnego doświadczenia, że każdemu, kto ma problem z wagą pomoże dietetyk. Dobierze dietę, nauczy zasad- pokaże jak JEŚĆ. Bo nie ma wątpliwości, że nadwaga czy otyłość bierze się z tego, że nie wiemy jak jeść. Bo niby każdy wie- że słodycze są złe, że tłusto jest źle, że białe pieczywo jest złe, ale nie każdy wie dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mogę powiedzieć, z własnego doświadczenia, że każdemu, kto ma problem z wagą pomoże dietetyk. Dobierze dietę, nauczy zasad- pokaże jak JEŚĆ. Bo nie ma wątpliwości, że nadwaga czy otyłość bierze się z tego, że nie wiemy jak jeść. Bo niby każdy wie- że słodycze są złe, że tłusto jest źle, że białe pieczywo jest złe, ale nie każdy wie dlaczego...

 

Nie do końca się zgodze, że pomoże. Ja liczyłem, że jak wydam 200 zł to mnie to właśnie zmobilizuje. Niestety, tak się nie stało.

Właściwie dieta jaką dostałem, nie było to zaskoczeniem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, nie musisz liczyć tak jak napisał Mad, w internecie jest masa kalkulatorów, wystarczy wpisać "kalkulator BMI" w Googlu :D Przy wyniku będziesz miał podane, czy Twoja waga jest w normie, czy masz nadwagę, ile, itp. Polecam ten, jest najdokładniejszy:

http://www.zdrowydzien.info/index-kalkulator.html

 

Bo nie wiem jak , nie znam się na tym :(

Chodziło Ci tu o wrzucanie zdjęcia? To poproś kogoś o pomoc, przecież to żaden problem :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwa Waga jest wtedy kiedy dobrze czujemy się psychicznie z własnym wyglądem czy wtedy kiedy mamy właściwą wagę według obliczeń kalkulatora ? Nie mam pojęcia na czym oni opierają swoją teorię właściwej wagi ? Co to w ogóle oznacza ? Ja też mogę stworzyć własny kalkulator wagi gdzie wszyscy będą mieli niedowagę. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poinformowany, chyba nie do końca, bo jednak opracowują to ludzie znający się rzeczy, w oparciu o jakieś badania. Oczywiście każdy powinien korzystać z tego, do czego ma przekonanie.

 

-- 21 wrz 2012, 19:59 --

 

carlosbueno, wystarczy ograniczyć węglowodany-pieczywo, makarony, szczególnie zimą.Oczywiście nie rezygnować z nich w ogóle, tylko spożywać mniejsze ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do BMI jak ktoś uprawia sporty siłowe to zawsze mu nadwaga wyjdzie a często nawet otyłość a może mieć super ciało bez tłuszczu. Według BMI wszyscy strongmeni by mieli skrajną otyłość a zapaśnicy, piłkarze ręczni, żeglarze sporą nadwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×