Skocz do zawartości
Nerwica.com

LORAZEPAM (Lorabex, Lorafen, Lorazepam Orion)


Gość

Czy lorazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lorazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      35
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      3


Rekomendowane odpowiedzi

 

Hmm, wszystko zależy od osoby, od wrażliwości organizmu itd, jak z resztą wiadomo. Mi lorafen bardzo pomagał w sytuacjach kryzysowych, jakby cały lęk zniknął. I co najważniejsze nie otumaniał mnie, mogłam się uczyć, logicznie myśleć. Brałam 1 mg doraźnie, kiedy nie dawałam rady. W tym samym czasie zaczynałam tez brać parogen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem inną ważną prawidłowość (w sumie prostą) - otóż stopień skuteczności zależy od nasilenia objawów choroby. Gdy choroba ostro cisnęła, ku mojej rozpaczy nie działały na nią W OGÓLE benzodiazepiny - alprazolam i lorazepam (czyli te najsilniejsze; triada: alprazolam-lorazepam-klonazepam) - tego ostatniego (tj. naszego bohatera, czyli lorazepamu) mogłem zjeść nawet 3-4 mg I ABSOLUTNIE NIC, poza skutkami ubocznymi. Gdy dzięki antydepresantom choroba przeszła do głębokiej defensywy, już 1 mg lorazepamu robi mnie bardzo konkretnie. Na szczęście od dłuższego czasu nie muszę już z Lorafenu korzystać - 21 tabsików 1 mg czeka sobie grzecznie w torbie z lekami i mam nadzieję, że się zestarzeją nietknięte, aż minie im termin ważności - OBY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinnaś iść z tym do specjalisty. On Ci doradzi. A na noc nie możesz przyjmowac czegoś innego- np. hydroksyzyny? Ja brałam lorafen w dzień, kiedy musiałam trzeźwo mysleć, a na noc jak już to hydroksyzynę. Chyba, że się od niego uzależniłaś- wtedy tym bardziej lekarz Ci powie jak stopniowo zmniejszac dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobieto, miałaś w szkole matematykę? Jeśli co 2 tyg masz zmniejszać co 0,25 to znaczy że przez pierwsze 2 tyg bierzesz 0,75, później 0,5, następnie 0,25 i do zera. Sęk w tym że cały ten system jest o d... potłuc bo tabletka Lorafenu 1 mg ma chyba z 2-3 mm średnicy więc ja naprawdę nie wiem, jak Ty będziesz sobie te ćwiary odmierzać. Najlepiej idź do swojego lekarza i się go poradź a nie zdajesz się na opinie anonimowych osób z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Ci w końcu prawdę powiedział a Ty jeszcze pretensje masz. Schodzenie z benzo to nie jakieś tam odstawianie antydepresanta - jakbyś pół roku sobie jadła ten Lorafen, nagle zjechała z dawką z dnia na dzień (bo tak Ci ktoś w internecie poradził) i dostała ataku padaczki to kto byłby winien? Takie rzeczy konsultuje się z lekarzem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczę się już prawie 15 lat, ale nie zawsze to co mówi lekarz sprawdza się w praktyce. Czasami lepiej się poradzić kogoś, kto dany lek zażywa. Poza tym jestem w ciąży i chcę się upewnić jak najdelikatniej odstawić a Twój ton bardzo mi się nie podoba! Nie po to tutaj piszemy, żeby ktoś nas jeszcze bardziej stresował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś może miał problem z nadmiernym wydzielaniem śliny podczas zażywania lorafenu? Mianowicie prawie 10 lat zażywałem go i po ok. 5 latach miałem problemy ze ślinotokiem. Pojawiał się zazwyczaj na początku jesieni i trzymał kilka miesięcy. 4 lata temu wyszedłem z benzo i nie miałem nigdy tego problemu. Około miesiąc temu miałem ciężkie chwile i przez 5-6 nocy zażyłem 1mg lorafenu (lorazepam)... no i wróciło. Nie będę tłumaczył, iż jest to bardzo niekomfortowa sytuacja. Wyczytałem, że ślinotok może być skutkiem ubocznym zażywania benzo czy psychotropów,a w szczególności lorazepamu. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Jak tego się pozbyć?. Poniekąd jestem zadowolony, gdyż wiem że już nigdy nie zażyję benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka nie stresuj sie takii wypowiedziami to nie jest w skazane w Twoim stanie....

 

-- 26 wrz 2012, 20:52 --

 

ale szczerze to radze skonsultowac to z lekarzem wlasnie dlatego ze jestes w ciazy to tymbardziej jesli ni jestes uzalezniona to mysle ze bedzie to proste ....jesli jestes no to juz lekarz najlepiej wie co Ci doradzic

ja odstawiam lorafen ae moj lekarz nie powiedzial jak to zrobic tylko kazal zejsc na 4 mg bo bralam bardzo duzo ...jakos sie udalo narazie tyle biore...i tu sie zgadzam ze nie zaawsze lekarz potrafi odpowiedzien ..ale trzeba sie go poradzic tak czy siak zeby chocby po to zeby nie miec wyrzutow sumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam już dużo na ten temat ,pytałam też lekarza i wiem,że teoretycznie ma zastoswanie zależnie od sytuacji czyli i nasennie i uspokajająco ,ale z relacji innych słyszałam,że mają go przepisywanego i działa na niech tylko uspokajająco ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczypiorek86, to jest bardzo proste: Lorazepam (jak kazda benzodiazepina) dziala w zaleznosci od dawki najpierw uspakajaco i czym wieksza dawka to dzialanie przechodzi do stopnia nasennego.

 

 

Taką mam właśnie wiedzę ,ale myślałam(ze słyszenia) ,że nie zależnie od dawki niektórzy biorą tylko i wyłącznie doraźnie nasennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, lekarz mi dziś dał na to recepte i kazał brać przed snem.

 

ogólnie ok, poza tym że naczytałem się wiele opinii że to taki groźny lek itd. aż się teraz boje.

 

a wy co o nim sądzicie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

ja ten lek dostałam o.k 2tyg temu z przepisu lekarza z przychodni bo mam lęki ,zawroty, duszności , zaburzenia widzenia itd miałam brać 1tab na noc bo spać nie mogłam , początkowo bałam się ale zaczęłam brać za 1razem czułam się po niej jak na haju ale po 15min było o.k teraz wiem że muszę zawsze 1tab brać bo jak nie wezmę to nie zasnę ,oczy będę miała szeroko otwarte , po nich spokojnie śpię do samego rana, ale zacznę też chyba za dnia brać bo też fatalnie się czuje , wizytę u psychiatry mam 2października to będzie moja pierwsza , troszkę się obawiam , ale jak ktoś mi nie pomoże to skończę na dnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×