Skocz do zawartości
Nerwica.com

Po stresie przechodzą mi wszytskie lęki


marcin1987

Rekomendowane odpowiedzi

Zadaję sobie to pytanie ciągle. kiedy sie zestresuje to bardzo dobrze sie czuje jakby wszytskie zło spłyneło ze mnie odchodzą mi wszytskie obawy, lęki , pustka ale szkoda tylko ze taki stan trwa krótko bo od kilkunastu minut do kilku godzin, a później znowu wracają przygnebiające myśli i negatywne spostrzeżenie na świat. ogólnie to choruje na nerwice obsesyjną i kiedy jestem po stresie to wszystko mi mija i czuje sie jak bym mógł przenosić góry hehe.

czy ktoś mi powie dlaczego tak sie dzieje i czy ktoś z was to ma ? pozdowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myśle ze to wina cukru w moim organizmie bo odstawilem wszelkie cukry i sie odchudzałem swojego czasu , nie jem słodyczy juz kilka lat i myśle ze wina może tkwić w tym. bo dla człowieka sa potrzebe rożne substancje nawet i cukry , dodam ze w stersie sa wydzielane duze ilości glukozy ,co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myśle ze to wina cukru w moim organizmie bo odstawilem wszelkie cukry i sie odchudzałem swojego czasu , nie jem słodyczy juz kilka lat i myśle ze wina może tkwić w tym. bo dla człowieka sa potrzebe rożne substancje nawet i cukry , dodam ze w stersie sa wydzielane duze ilości glukozy ,co wy na to ?

 

 

Prawidłowa dieta równoważy udział białek, węglowodanów i tłuszczy, dostarczając organizmowi niezbędnych substancji, które są wykorzystywane do produkcji energii, wzrostu i naprawie zniszczonych komórek. Niezbędne jest by zawierała witaminy, sole mineralne i błonnik.

 

[...]

 

Glukoza jest podstawowym związkiem energetycznym dla większości organizmów. Glukoza jest głównym produktem jaki powstaje w wyniku przekształceń węglowodanów. Jest to związek będący najważniejszym substratem energetycznym organizmu, jest też "paliwem" dla mózgu. Węglowodany dzielimy na proste i złożone. Do tych drugich należy błonnik, którego spożycie jest bardzo ważnego dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzienne zapotrzebowanie na węglowodany dla osoby dorosłej to około 400g ( w tym minimum 40 g błonnika), zależy także od ilości spożytych tłuszczów i oczywiście wydatków energetycznych organizmu.

 

słodycze nie są nam potrzebne, ale sama glukoza - tak. a jesz owoce?

co do sytuacji stresowych to różnie bywa z tym cukrem. można dostać bardzo wysokiego "cukru" a można prawie że zapaść w śpiączkę.. Igranie z glukozą zazwyczaj nie kończy się dobrze - można zachorować na cukrzycę, hipeglikemię lub hipoglikemię. wszystkie 3 bardzo niebezpieczne dla organizmu.

należy więc -w miarę możliwości - mieć w miarę zbilansowaną dietę. nie ograniczać całkowicie węglowodanów - one są organizmowi potrzebne. i prędzej czy później Twój organizm zacznie się ich domagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×