Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: piszczenie w uszach

Wiadomości w tym temacie: 15

Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Reklama

Autor

piszczenie w uszach

piszczenie w uszach
Post 15 sie 2011, 09:46 

Od: 21 cze 2010, 21:05
znów trochę mnie nie było i mam nadzieję, że nie zagoszczę na dłużej ;)
ale do rzeczy, od jakiś 9 lat piszczy mi stale w uszach a raczej gdzieś w środku głowy. Zaczęło się bez przyczyny, ot po prostu przebudziłem się rano z piskiem. Początkowo byłem przerażony i przeszkadzał mi ten pisk , ale z czasem się przyzwyczaiłem.Najbardziej "słyszalny" jest w nocy i w pozycji leżącej. Nie jest na takim samym poziomie cały czas, przez te lata wzrastał i malał okresowo. Jest to zazwyczaj stały wysoki pisk, coś w rodzaju piszczenia cewek(?) w starym telewizorze. Zresztą takie wysokie dźwięki doprowadzają mnie do szału a z moim piskiem potrafię żyć normalnie. Czasem, choć już dawno tego nie miałem, dochodził dźwięk w rodzaju cykania zegarka ( realny zegarek wykluczony). Na początku chodziłem po neurologach i laryngologach, łykałem jakieś leki na poprawę przepływu krwi ale nic nie wyszło i nie pomogło. Wiem, że dożo ludzi cierpi na podobne dolegliwości i jedyne co to trzeba nauczyć się z tym żyć. Pogodziłem się więc ale dopiero teraz przyszła mi myśl, że może to nie jest zwykły przepływ krwi, który słyszę a może ma podłoże psychiczne?
Miał ktoś podobny problem i wyleczył go? Cital i seronil nie miały całkowicie wpływu na piszczenie ale to pewnie nie ten rodzaj schorzenia. Wiem, że objawem schizofrenii są dźwięki, ale nic poza szumem na schizę u mnie nie wskazuje, zresztą lekarz to niedawno wykluczył, poza tym jestem już trochę za stary na tak słabe objawy tej choroby ( przed 40 )

______
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

piszczenie w uszach
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

piszczenie w uszach
Post 15 sie 2011, 09:52 

Od: 04 lip 2011, 14:12
wiem doskonale co czujesz. :(

______
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

piszczenie w uszach
Post 15 sie 2011, 10:00 
zatracony,
pisk często towarzyszy depresji i jej podobnym ja po 3ech latach przywykłem
już mi prawie nie przeszkadza

-- 15 sie 2011, 11:01 --

zatracony,
A laryngolog?

-- 15 sie 2011, 11:02 --

był jeden czy u kilku zasięgałeś opinij

piszczenie w uszach
Post 15 sie 2011, 10:12 

Od: 14 sie 2011, 09:36
Witam. U mnie ze 20 lat piszczy i szumi i nic nie da się zrobić. Tak pewnie ma być.

piszczenie w uszach
Post 15 sie 2011, 10:47 

Od: 21 cze 2010, 21:05
dwóch laryngologów i neurolog. Miałem robione badanie przepływów, wszystko OK.
Trzeba z tym żyć ale miło by było znów kiedyś usłyszeć ciszę.

______
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

piszczenie w uszach
Post 20 sie 2011, 19:10 

Od: 23 wrz 2007, 23:57
Ja mam te piski po raz 5 w życiu, aktualnie trwają one 2 tygodnie, jest to efekt wysokich dawek sertraliny - akurat u mnie po pol roku to sie zaczelo, wiec przestawiam sie na inny antydepresant.
Ciezko mi cokolwiek Ci doradzić :/ Czytałem o tym sporo i nigdzie nie znalazłem rozwiązania.

______
@ Lexapro 20mg, Xanax 0,25mg, 25mg Solian (doraźnie), JWH-307 40mg

piszczenie w uszach
Post 22 sie 2011, 10:11 

Od: 22 sie 2011, 09:42
Witam.mam ten problem od dwoch tygodni,a do tego moje ogromne lęki ze to cos powaznego,czytam pełno na ten temat i tak sie boje ze szok,czy to moze byc zwiazane z nerwica?leczyłam sie 5 lat temu na nerwice lękową i jakby sie zaleczyła,a teraz mam wrazenie ze powraca,tylko te szumy w uszach mnie niepokoja wtedy ich nie miałam

prosze o wsparcie i o podobna historie
Pozdrawiam

piszczenie w uszach
Post 22 sie 2011, 12:43 

Od: 07 mar 2011, 20:46
Ja też mam piski/szumy/dzwonienie w uszach, na początku to mi przeszkadzało, ale teraz godzę się już z tym i z tego co wiem, tak po prostu musi być, niektórzy ludzie tak mają do końca życia ;]

piszczenie w uszach
Post 24 sie 2011, 13:52 

Od: 04 lip 2011, 14:12
najgorzej chyba jest wieczorem kiedy się kładzie spać, przynajmniej dla mnie. A słyszeliście o Ośrodkach Rehabilitacji Laryngologicznej, jest taki ośrodek w Poznaniu. Wiem, że dostanę skierowanie od otolaryngologa, a na razie leczę powikłania pooperacyjne. Ośrodek ten stosuje dwie metody, skuteczność jednej z nich na podstawie generatorów wynosi 80 %. Słyszeliście o tym?
U mnie tinnitus w dużej mierze spowodował nerwowość :cry:

______
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

piszczenie w uszach
Post 25 sie 2011, 11:05 

Od: 23 maja 2011, 11:22
Najlepiej jest się nie wsłuchiwać w szumy, bo wtedy się przygłaśniają i to jest chyba "najlepsza terapia" To samo można czynić przy D/D - nie myśleć o tym, że świat jest sztuczny i się o tym zapomina.

piszczenie w uszach
Post 25 sie 2011, 11:40 

Od: 18 sty 2010, 04:32
Miałem kiedyś zarówno szumy jak i piski w uszach, z tym że przeszło to bez leczenia.

______
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

piszczenie w uszach
Post 25 sie 2011, 17:29 

Od: 29 lip 2011, 18:55
Mojemu chłopakowi też piszczy w uszach już od około 3 lat, czasami trochę mocniej, czasem trochę mocniej, ale był w szpitalu i brał leki, teraz może trochę się poprawiło. Proszę poradźcie mi czy to piszczenie może być powiązane z jakąś chorobą??

piszczenie w uszach
Post 25 sie 2011, 20:32 

Od: 03 sty 2009, 19:32
Może to komuś pomoże zrozumieć problem.[url][/url]

http://info.zdrowie.gazeta.pl/temat/zdr ... m+w+uszach

______
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

piszczenie w uszach
Post 14 sie 2012, 22:06 

Od: 13 mar 2011, 00:40
ja mam od lat..!
jedyne co pomaga jako tako to jak kładę się spać to włączam jakiś film/muzykę na słuchawkach i przy tym zasypiam łatwiej. I w dzień jak coś robie to też ciągle coś leci w tle, inaczej się skupić zupełnie nie umiem...

______
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |