piszczenie w uszach

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

piszczenie w uszach

przez stracony 15 sie 2011, 10:46
znów trochę mnie nie było i mam nadzieję, że nie zagoszczę na dłużej ;)
ale do rzeczy, od jakiś 9 lat piszczy mi stale w uszach a raczej gdzieś w środku głowy. Zaczęło się bez przyczyny, ot po prostu przebudziłem się rano z piskiem. Początkowo byłem przerażony i przeszkadzał mi ten pisk , ale z czasem się przyzwyczaiłem.Najbardziej "słyszalny" jest w nocy i w pozycji leżącej. Nie jest na takim samym poziomie cały czas, przez te lata wzrastał i malał okresowo. Jest to zazwyczaj stały wysoki pisk, coś w rodzaju piszczenia cewek(?) w starym telewizorze. Zresztą takie wysokie dźwięki doprowadzają mnie do szału a z moim piskiem potrafię żyć normalnie. Czasem, choć już dawno tego nie miałem, dochodził dźwięk w rodzaju cykania zegarka ( realny zegarek wykluczony). Na początku chodziłem po neurologach i laryngologach, łykałem jakieś leki na poprawę przepływu krwi ale nic nie wyszło i nie pomogło. Wiem, że dożo ludzi cierpi na podobne dolegliwości i jedyne co to trzeba nauczyć się z tym żyć. Pogodziłem się więc ale dopiero teraz przyszła mi myśl, że może to nie jest zwykły przepływ krwi, który słyszę a może ma podłoże psychiczne?
Miał ktoś podobny problem i wyleczył go? Cital i seronil nie miały całkowicie wpływu na piszczenie ale to pewnie nie ten rodzaj schorzenia. Wiem, że objawem schizofrenii są dźwięki, ale nic poza szumem na schizę u mnie nie wskazuje, zresztą lekarz to niedawno wykluczył, poza tym jestem już trochę za stary na tak słabe objawy tej choroby ( przed 40 )
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

piszczenie w uszach

przez kornelia_lilia 15 sie 2011, 10:52
wiem doskonale co czujesz. :(
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

piszczenie w uszach

przez Im_Back 15 sie 2011, 11:00
zatracony,
pisk często towarzyszy depresji i jej podobnym ja po 3ech latach przywykłem
już mi prawie nie przeszkadza

-- 15 sie 2011, 11:01 --

zatracony,
A laryngolog?

-- 15 sie 2011, 11:02 --

był jeden czy u kilku zasięgałeś opinij
Im_Back

piszczenie w uszach

przez Farmer1973 15 sie 2011, 11:12
Witam. U mnie ze 20 lat piszczy i szumi i nic nie da się zrobić. Tak pewnie ma być.

piszczenie w uszach

przez stracony 15 sie 2011, 11:47
dwóch laryngologów i neurolog. Miałem robione badanie przepływów, wszystko OK.
Trzeba z tym żyć ale miło by było znów kiedyś usłyszeć ciszę.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

piszczenie w uszach

przez zaqzax 20 sie 2011, 20:10
Ja mam te piski po raz 5 w życiu, aktualnie trwają one 2 tygodnie, jest to efekt wysokich dawek sertraliny - akurat u mnie po pol roku to sie zaczelo, wiec przestawiam sie na inny antydepresant.
Ciezko mi cokolwiek Ci doradzić :/ Czytałem o tym sporo i nigdzie nie znalazłem rozwiązania.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

piszczenie w uszach

przez nika1 22 sie 2011, 11:11
Witam.mam ten problem od dwoch tygodni,a do tego moje ogromne lęki ze to cos powaznego,czytam pełno na ten temat i tak sie boje ze szok,czy to moze byc zwiazane z nerwica?leczyłam sie 5 lat temu na nerwice lękową i jakby sie zaleczyła,a teraz mam wrazenie ze powraca,tylko te szumy w uszach mnie niepokoja wtedy ich nie miałam

prosze o wsparcie i o podobna historie
Pozdrawiam

piszczenie w uszach

przez m_antoinette 22 sie 2011, 13:43
Ja też mam piski/szumy/dzwonienie w uszach, na początku to mi przeszkadzało, ale teraz godzę się już z tym i z tego co wiem, tak po prostu musi być, niektórzy ludzie tak mają do końca życia ;]

piszczenie w uszach

przez kornelia_lilia 24 sie 2011, 14:52
najgorzej chyba jest wieczorem kiedy się kładzie spać, przynajmniej dla mnie. A słyszeliście o Ośrodkach Rehabilitacji Laryngologicznej, jest taki ośrodek w Poznaniu. Wiem, że dostanę skierowanie od otolaryngologa, a na razie leczę powikłania pooperacyjne. Ośrodek ten stosuje dwie metody, skuteczność jednej z nich na podstawie generatorów wynosi 80 %. Słyszeliście o tym?
U mnie tinnitus w dużej mierze spowodował nerwowość :cry:
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

piszczenie w uszach

przez pakamera 25 sie 2011, 12:05
Najlepiej jest się nie wsłuchiwać w szumy, bo wtedy się przygłaśniają i to jest chyba "najlepsza terapia" To samo można czynić przy D/D - nie myśleć o tym, że świat jest sztuczny i się o tym zapomina.

piszczenie w uszach

przez Pasman 25 sie 2011, 12:40
Miałem kiedyś zarówno szumy jak i piski w uszach, z tym że przeszło to bez leczenia.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

piszczenie w uszach

przez Nana88 25 sie 2011, 18:29
Mojemu chłopakowi też piszczy w uszach już od około 3 lat, czasami trochę mocniej, czasem trochę mocniej, ale był w szpitalu i brał leki, teraz może trochę się poprawiło. Proszę poradźcie mi czy to piszczenie może być powiązane z jakąś chorobą??

piszczenie w uszach

przez MARIAN1967 25 sie 2011, 21:32
Może to komuś pomoże zrozumieć problem.[url][/url]

http://info.zdrowie.gazeta.pl/temat/zdr ... m+w+uszach
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

piszczenie w uszach

przez bretta 14 sie 2012, 23:06
ja mam od lat..!
jedyne co pomaga jako tako to jak kładę się spać to włączam jakiś film/muzykę na słuchawkach i przy tym zasypiam łatwiej. I w dzień jak coś robie to też ciągle coś leci w tle, inaczej się skupić zupełnie nie umiem...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Sortuj wg