PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
64%

Nie
6
17%

Zaszkodziła
7
19%

Liczba głosów : 36

Perazyna (Perazin,Peregal,Pernazinum)

przez *Monika* 30 lip 2011, 00:17
ewaalicja, Przecztaj proszę ten wątek. Może doszukasz się odpowiedzi lub poczekasz...ktoś z użytkowników odpisze.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kala99 30 lip 2011, 21:31
Ewaalicja
Ja biorę Pernazinum od grudnia 2008 i nie przytyłam na tym leku. Słyszałam nawet opinie że niektórzy chudną na perazynie.
Natomiast przytyłam od Parogenu prawie 10 kg, ale w kilka miesięcy po odstawieniu udało mi się zrzucić tę nadwyżkę wagi.
Moim zdaniem perazyna jest dobrym lekiem, nie powoduje skutków ubocznych.

A od 1 sierpnia planuję przejść na dietę Dukana i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze więcej schudnąć.

Mam takie pytanie do palaczy papierosów którzy biorą Pernazinum. Kiedyś w ulotce było coś napisane nt. palenia, ale ja wtedy jeszcze nie byłam palaczką i nie przeczytałam tego. Generalnie chodzi mi o to czy można brać Pernazinum i palić papierosy bez konsekwencji? Dodam że dużo pale, od roku paczkę dziennie.

Pzdr.
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

przez klawiszq92 04 sie 2011, 22:28
ja biore pernazinum firmy labor na zaburzenia psychotyczne i urojenia i mi bardzo pomogł, biore go póki co krótko bo gdzies 2-3 tyg, lek mnie otepia i to strasznie, mam jakieś tam skutki uboczne ale mozna je przecierpieć za cenę późniejszego wyzdrowienia, moje dawkowanie to 3 x 25mg

przez Kalebx3 12 sie 2011, 22:56
perazynę biorę sporadycznie i tylko wtedy jak mnie za bardzo nosi w dawkach 25-50mg.W ogóle nie wierzę by lek ten jakoś leczył,ot jeszcze jeden neuroleptyk -zamulacz.Jednak na te trudne chwile spełnia on swoje zadanie,i nawet lepiej niż większość innych neuroleptyków.Poza tym doskonały środek antywymiotny,a i jeszcze jedno: brany za długo i za często powoduje on u mnie widoczne i wyczuwalne obniżenie nastroju.W sumie lek dobry ,ale to tylko neuroleptyk(na nerwice i depresje u mnie niezbyt trafiony do dłuższego leczenia).I jeszcze jednym niewątpliwym plusem tego leku -jak wszędzie piszą -jest jego mała toksyczność ,co dla tych ,którzy muszą go brać dłużej stanowi jego wielką zaletę.
>>> Bóg Wszechmogący jest po Trzykroć Świety>>>

przez Głos_w_głowie 23 sie 2011, 20:01
Moja pani psychiatra przepisała mi Pernazinum na sen, bo prosiłam coś na sen (a zdiagnozowała zaburzenie osobowości), ale po tym co przeczytałam w ulotce, na co to się stosuje, to się przestraszyłam, czy to możliwe, że dobrze mi lek przepisała jeśli mówiła, ze dostane coś na sen?? Przecież tam nie ma nic o działaniu nasennym, no może jako skutek uboczny usypia, ale ja się boję, że będę po nim mieć jakieś jazdy, bo ma takie uboczne działania, że to się w pale nie mieści (mam już niemiłe doświadczenia z psychotropem o nazwie Fluoksetyna :( ), a ja chciałam tylko łątwiej usnąć.
Co o tym myślicie? Dobrze mi przepisała na sen?
Głos_w_głowie

przez resilient 23 sie 2011, 20:26
dobrze
resilient

przez Głos_w_głowie 23 sie 2011, 20:41
Michuj, jesteś pewien?
Głos_w_głowie

przez *Wiola* 23 sie 2011, 20:55
Głos_w_głowie, Michuj wie co mówi :smile:
Moderator

przez Głos_w_głowie 24 sie 2011, 06:34
Pernazinum nawet nie leżało koło leku nasennego. Ku..wa. Jest 6.30 a ja wciąż nie śpie, miało mnie do cholery usypiać, a nawet nie uspokoiło i w ogóle nie zauważyłam żadnych działań na mój organizm (brałam 1 tabl. 25mg). Mam ochotę wytargać za kudły tą psychiatrę, że mi to przepisała.
Głos_w_głowie

przez Artemizja 24 sie 2011, 06:43
Głos_w_głowie, powiem Ci szczerze, że ja brałam kiedyś mieszankę- Pernazyna, Pramolan,Hydroxyzinum i jedyne, co odczuwałam, to skutki uboczne.Nie wyciszyły mnie, nie sprawiły, że zasnęłam.Musiałam je odstawić, bo moje serce ich nie tolerowało.Może u Ciebie też nie działają albo może trzeba poczekać jeszcze jeden dzień na efekt?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Głos_w_głowie 24 sie 2011, 06:47
samara22, Pierwszy raz miałam wziąc 1tabl, potem już brać 2 co noc, to może po 2 coś będzie. Jeśli chodzi o serce to zauważyłam że mi szybciej czy może mocniej biło, czułam je tak w klatce i tak samo miałam po 5tabl chlorprothixenu kilka dni temu, też przestał działać to brałam po kilka naraz

-- 24 sie 2011, 06:49 --

Ka_Po, No właśnie nie byłam jakoś specjalnie pobudzona, tylko tak jak zawsze wieczorem, a pierwsza dawka miała byc wlasnie pojedyncza, następne dni podwójna
Ostatnio edytowano 24 sie 2011, 06:51 przez Głos_w_głowie, łącznie edytowano 1 raz
Głos_w_głowie

przez Artemizja 24 sie 2011, 06:50
Głos_w_głowie, Tak, Pernazyna daje taki efekt, jeśli chodzi o serce.Ja też tak miałam, tylko o wiele silniej.Ale myślę, że dobrze by było jednak jeszcze dzisiaj te dwie tabletki na noc spróbować wziąć.A jak nie to do lekarza i niech główkuje.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Głos_w_głowie 24 sie 2011, 07:22
Ka_Po, Wczoraj Psychiatra swtwierdziła zaburzenie osobowości, nic więcej nie powiedziała, tylko że mam poważnie zaburzoną osobowość :? Jak poczytałam w wikipedii to dalej nie wiem o co biega, bo tych zaburzeń tam jest kilkanaście
Głos_w_głowie

przez Głos_w_głowie 24 sie 2011, 07:53
Ka_Po, Zobaczę dziś jak będzie po 2 tabletkach (zgodnie z zaleceniem pani doktor) i jeśli usnę normalnie to ok, jeśli nie to się tam do niej pofatyguję :P
Głos_w_głowie

Sortuj wg