PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
198
69%

Nie
49
17%

Zaszkodziła
39
14%

Liczba głosów : 286

przez aniołek 19 paź 2012, 22:46
Miko a przez jaki okres brałeś xetanor??
'LUDZIE LUDZIOM......'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 19 paź 2012, 22:57
miko84, a pod jaka nazwa konkretnie bierzesz sertraline?
Aequo pulsat pede.

przez miko84 19 paź 2012, 23:00
Wcześniej sertagen, teraz miravil bo najtańszy :) za 30 tabletek 100 mg płacę ok 8 zł.

aniołek 20 mg przez 3 miesiące i 40 mg przez kolejne trzy. Niestety senność nie mijała i miałem napady ogromnej senności w ciągu dnia, bardzo to męczące było.
miko84

przez Anika 21 paź 2012, 14:28
witam ponownie.

Sluchajcie mam od dzisiaj (rana) ogromny problem :( otoz od 3 tygodni jestem na dawce Parogenu 30mg. Dzisiaj rano podczas kąpieli pod prysznicem slyszalam tak jakby glos dziecka , ale zadnego dziecka w lazience nie bylo , w domu rowniez. Kiedys pytalam lekarza jak to jest z schizofrenia. Powiedzial , że jak ktoś ma nerwice natrectw to nie moze miec schizofrenii, poniewaz schizofrenia jest o jakis tam szczebel nizej w kategorii chorob. Jak ktos ma nerwice natrectw , to nie może miec schizofrenii - tak mi wytlumaczyl. Teraz ja sie zastanawiam co to wtedy bylo :( czy to objaw juz schizofrenii :( jestem ciagle teraz pod strachem , że wlasne byl to objaw, że ta choroba pojawi sie nagle ani nie bede wiedziala kiedy :(

Wczoraj bylam na weselu , spalam 4 godziny , moze to byl efekt przemeczenia.. za sciana mieszka rodzina z 5 dzieci , moze to ich glosy , a moja wyobraznia odebrala to inaczej :( dziwne to bylo , bo naprawde wydawalo mi sie , że slysze ten glos - malego dziecka. Na weselu bawilam ciagle jednego malucha 2,5 letniego i wtedy podczas kapieli wlasnie sobie o nim pomyslalam- to wiem, no ale ten glos wydawal sie byc bardzo realny.

Wiem, ze to moze wydac sie smieszne , dziwne , glupie... :( ale od tamtej chwili o niczym innym nie mysle :( boje sie , ze do schizofrenii nie zostalo mi juz duzo :( :( :(

przez aniołek 21 paź 2012, 17:12
Anika spokojnie,to nie jest objaw schizofrenii, masz lęk przed tą chorobą i Twoje myśli wciąż krążą wokół tego więc dużo nie trzeba by mózg zaczął pracować nad pseudo objawami,ja np. bardzo często mam lęk przed jakimś schorzeniem i poprzez autosugestię po krótkim czasie występują u mnie różne objawy tego co sobie wkręcam.Nie jestem specjalistą, ale takie jest moje zdanie.Postaraj się już o tym nie rozmyślać, raz się zdarzyło i koniec!pozdrawiam
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez beladin 21 paź 2012, 19:23
aniołek, bierz część dobowej dawki rano a resztę wieczorem, np. 15/15 albo 10/20
beladin

przez aniołek 21 paź 2012, 22:01
Beladin,a w jakim celu mam tak robić?? :bezradny:
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez beladin 22 paź 2012, 22:24
Żeby nie odczuwać senności.
beladin

przez qrulewna 23 paź 2012, 20:58
a ja własnie wchodze na parogen i nie jestem zadowolona. biorę rebo plus ..cos tam.i tym razem cos tam to paro.i porazka. lękow generalnie nie ma(po rebo juz nie było az tak duzo)ale jest bulimia i nerwicowe popijanie. a ja mam nerwice,fobie i zaburzenia odzywiania. i juz wkuta chodze bo mysle histerycznie za duzo o zarciu,jem za duzo a potem wymiotuje.a pod wieczor łykam piwo.nie "codzien" ale problem będzie narastał bo ciągle napięta jestem i ciagle podgryzam. a po piwie gorsze samopoczucie więcek podgryzania i wiecej rzygania.i tak w koło macieju.jestem na 10 parogenu(tak kazał lekarz)zwiększam do 20 daje paro tydzien i jak ciągle bedzie we mnie ta pustka pożądliwa żarcia wracam do fluo. rebo i fluo.działało na najnizszej dawce prawie połtora msc.moze tym razem na wyzszej podziała odrobine dłuzej i zdąze dokonczyc prawko przed nowym rokiem.czyli pozytywne mysli są jakies;)

przez aniołek 23 paź 2012, 21:41
Nie powinnaś Qrulewno pić alko podczas brania leków,być może to powoduje u Ciebie zaburzenia lub je zwiększa

-- Wt paź 23, 2012 9:46 pm --

Beladin dziękuje Ci za radę,ale teraz odkąd zwiększyłam dawkę wszystko się pokręciło : rano po obudzeniu nie mogę dojść do siebie senność jest masakryczna,potem już nie chce mi się spać,mija już tydzień z większą dawką a mi lęki i niepokój dokuczają jakby bardziej masakra,jak wcześniej miałam bardzo rzadko lęk przestrzeni tak teraz jest ogromny i ten niepokój mnie rozbija od środka.Zastanawiam się czy zwiększona dawka w ogóle mi pomoże :(
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez omeeena 23 paź 2012, 22:20
Dostałam Seroxat 20. Ale lekarz mnie uprzedził, że na początku może być ciężko :(
Napiszcie, jak Wam z nim szło, bo ja już się boję, że powali mnie tak, jak Escitalopram!!!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez miko84 24 paź 2012, 12:38
qrulewna, omeeena tak to leki które początkowo mogą pogorszać stan by po paru tygodniach pomóc (czasami szybciej). Nie ma innej możliwości jak przetrwać nasilenie objawów i skutków ubocznych.
miko84

przez qrulewna 24 paź 2012, 13:25
miko84 niby wiem ale....czas ucieka w ja ciągle cos memlam w buzi.nie moge sie powstrzymac.pierwsza sajko nie dawała mi paro zadnego mowiąc ze z moją bulimią to cudo mnie zabije i wykonczy psychicznie(tycie)terazniejszy sajko poznał mnie w wadze normalnej a nawet wedłoog niego za szczupło się miałam(sam wyglada na 120kg).i ten robak,ta swiadomosc nie daje mi spokoju.parogen-tycie.skoro juz memlam biorąc dziennie 4 edronaxu!!! paro działa dodatnio na moj apetyt.to powoduje rzyganie a rzyganie sprzyja piciu.
aniołek wiem.u mnie to objaw związany z bulimią.jak nie ma rzygania nie ma przymusu picia.
duzo ludzi przytyło na paro?

przez miko84 24 paź 2012, 14:12
Pewnie lepsza by była sertralina, lub fluoksetyna, ale to lekarz decyduje.
miko84

Sortuj wg