Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

Wiadomości w tym temacie: 14802

Strona 371 z 1058  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374 ... 1058  Następna strona

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 70%  70%  [ 170 ]
Nie 17%  17%  [ 41 ]
Zaszkodziła 14%  14%  [ 33 ]
Liczba głosów : 244
Reklama

Autor

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

Post 12 lip 2012, 21:17 

Od: 27 lis 2011, 20:31
Brałem Rexetin przez 4 m-ce, najpierw 20 mg po m-cu 30 mg. Lek wyciszył nieco lęki (mój problem to lek uogólniony). Skutkiem ubocznym kuracji był przyrost masy ciała i pogorszenie prób wątrobowych, więc moja przygoda z paroksetyną się zakończyła.

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 13 lip 2012, 11:20 

Od: 22 sty 2009, 17:07
Witam mam na imię Krzysiek jestem z Gdyni.
Od sześciu lat a w sumie nawet dłużej cierpię na nerwicę lękową, mam 34 lata.
Sześć lat temu rozsypałem się dokumentnie i przez miesiąc nie mogłem zasnąć, wtedy zacząłem szukać pomocy.
Trafiłem do różnych psychiatrów i psychologów ale oni mi nie pomagali, dalej nie spałem.
Oczywiście brałem różne leki poczynając od hydroksyzyny i doxepinu, anafranil a na parogenie skończywszy.
Jakieś dwa, trzy lata temu trafiłem do prywatnego psychiatry i zacząłem brać parogen i chodzić na psychoterapie.
Ilość bezsennych nocy i wielkość lęku zmniejszyła się, przez moment zacząłem nawet myśleć żę wyjdę z nerwicy
i wszystko było w miarę dobrze. Niestety w miarę czasu jak przyjmowałem lek(parogen 20mg.który najbardziej na mnie działał)
ilość leku i nieprzespanych nocy zwiększała się, tzn. nie spałem np jedna noc w tygodniu. W końcu wielkość lęku zwiększyła się
o wiele bardziej, nie potrafiłem rozwiązać swoich problemów codziennych. Niestety parogen osłabił moje uczucia nie czułem nic oprócz lęku,
zero uczuć wyższych. Poznałem dziewczynę w miedzy czasie. Po naciskach innych ludzi postanowiłem że nie będę brał leków i chodził jedynie
na psychoterapie. Niestety od trzech tygodni w sumie jest bardzo źle, nie spię wogóle od tygodnia, boli mnie brzuch, biegam do toalety czuje
bardzo duży lęk, zrezygnowałem z psychiatry. I w sumie sam już nie wiem co robić dalej, brać dalej parogen i się znieczulać, czy zmienić psychoterapeutę, zmienić lek, nie wiem co robić, rozsypałem się. Może wy mi podpowiecie i pokażecie jakiś inny nowy kierunek?

Post 13 lip 2012, 20:54 

Od: 27 kwi 2012, 17:12
chris77 napisał(a):
Witam mam na imię Krzysiek jestem z Gdyni.
Od sześciu lat a w sumie nawet dłużej cierpię na nerwicę lękową, mam 34 lata.
Sześć lat temu rozsypałem się dokumentnie i przez miesiąc nie mogłem zasnąć, wtedy zacząłem szukać pomocy.
Trafiłem do różnych psychiatrów i psychologów ale oni mi nie pomagali, dalej nie spałem.
Oczywiście brałem różne leki poczynając od hydroksyzyny i doxepinu, anafranil a na parogenie skończywszy.
Jakieś dwa, trzy lata temu trafiłem do prywatnego psychiatry i zacząłem brać parogen i chodzić na psychoterapie.
Ilość bezsennych nocy i wielkość lęku zmniejszyła się, przez moment zacząłem nawet myśleć żę wyjdę z nerwicy
i wszystko było w miarę dobrze. Niestety w miarę czasu jak przyjmowałem lek(parogen 20mg.który najbardziej na mnie działał)
ilość leku i nieprzespanych nocy zwiększała się, tzn. nie spałem np jedna noc w tygodniu. W końcu wielkość lęku zwiększyła się
o wiele bardziej, nie potrafiłem rozwiązać swoich problemów codziennych. Niestety parogen osłabił moje uczucia nie czułem nic oprócz lęku,
zero uczuć wyższych. Poznałem dziewczynę w miedzy czasie. Po naciskach innych ludzi postanowiłem że nie będę brał leków i chodził jedynie
na psychoterapie. Niestety od trzech tygodni w sumie jest bardzo źle, nie spię wogóle od tygodnia, boli mnie brzuch, biegam do toalety czuje
bardzo duży lęk, zrezygnowałem z psychiatry. I w sumie sam już nie wiem co robić dalej, brać dalej parogen i się znieczulać, czy zmienić psychoterapeutę, zmienić lek, nie wiem co robić, rozsypałem się. Może wy mi podpowiecie i pokażecie jakiś inny nowy kierunek?

Cześć,
Słuchaj, moim zdaniem pierwsze co powinieneś zrobić to pójść do dobrego psychiatry. Jesteś na takim etapie (jak sam piszesz: bezsenność, bardzo duży lęk, z którym wiążą się poważne dolegliwości somatyczne), że potrzebujesz przede wszystkim pomocy farmakologicznej, psychoterapia znajduje się na chwilę obecną na dalszym planie. Być może Parogen przestał działać i trzeba zmienić lek na inny. Źle również się stało, że pod naciskiem innych osób odstawiłeś kiedyś leki. Może to jest właśnie przyczyną obecnych problemów? Trudno - wyszło jak wyszło - wyciągnij jednak z tego lekcję na przyszłość. Skoro psychoterapia Ci pomaga, oczywiście dalej powinieneś na nią uczęszczać, ale - moim zdaniem - najpierw przede wszystkim musisz wyjść z tego głębokiego dołka dzięki lekom. Jak będziesz czuł się lepiej, miał siłę do pracy nad sobą, to i psychoterapia będzie przynosić lepsze efekty. Wierzę, że dasz radę. Pozdrawiam

Post 14 lip 2012, 14:04 

Od: 11 lip 2012, 13:42
Moja przygoda z paroksetyną miała dobre i złe strony.
Za pierwszym razem brałam Paro Merck (później zmienili nazwę na ParoGen) kilka lat.
Pierwsze tygodnie masakra, same działania niepożądane i wzrost lęku.
Pewnego dnia poczułam się lepiej , a potem "pstryk" i ozdrowiałam ;)
Brałam ParoGen jakieś 3,5-4 lata i to był mój najlepszy czas od lat. 20-30 mg Paro Genu.
Zrobiłam licencjat, magisterkę, jeździłam sama za granicę, wyszłam za mąż, miałam pracę. Po prostu rewelacja!
Zaczęłam schodzić z dawki powoli i nie mogłam odstawić tego leku, trwało to kilka miesięcy. Doszłam do ćwiartki tabletki 20mg, co drugi dzień.
Po kilku miesiącach bez leku wszystko wróciło. Zaczęło się od przyspieszonego bici serca, które nie dawało mi żyć i oczywiście napadów paniki.
Wróciłam do paroksetyny. Znowu tygodnie męki, zespół serotoninowy, ból całego ciała, lęki...ale zaczęła działać. Brałam niecały rok.
Potem ani zmniejszanie ani zwiększanie dawki nic nie dało. Lęki, napady paniki, serce-tachykardia kilkanaście razy dziennie.
Dostałam doxepin na serce pomógł ale nie na długo. Niestety od tej pory-grudzień 2011 nie mogę znaleźć żadnego leku, próbowałam wenli-znowu, escitalopramu i duloksetyny o hydroxyzynie nie wspomnę-nie działa, i nic. Chyba będę musiała wrócić do Paro. :(

______
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

Post 17 lip 2012, 22:38 

Od: 06 maja 2009, 17:35
odstawienie paro i nowe objawy, nowy lek?

Witam,

1 maja odstawiłem polówkę parogenu 20 mg, jest juz dwa i pol miesiaca. Dzisaj bylam u psycholog ktora zna sie na
odstawianiu lekow ( w sumie chodzie do niej cyklicznie). Teraz mam takie obajwy jak napiecie i rozdraznienie i to mocne.
W sumie mocno mnie to meczy juz od jakich dwoch tygodnii. Psycholog mowi, ze to nie jest efekt odstawienie lekekow
bo juz dawno by przeminal, tylko po porstu objaw nerwicowy i ze moze powininem zmienic lek z parogenu na cos innego, bo
obecnie mam inne objawy niz te na wskotek ktorych zacząłem brać paroksetyne. Faktycznie trzy lata temu zaczalem brac
seroxat ponieważ maialem po pare napadów paniki dziennie i sytuacje ogólnie depresyjna. A teraz to glownie mocne napiecie, rozdrażnienie czasami lęki wiec cos innego. W sumie mocno sie nameczylem nad odstawieniem paro, wiec nie chce sie wracac,
a cos nowego to znowu nie wiadomo jak zadziała. Po prostu nie wiadomo co robic.

Wieslaw

Ostatnio edytowano 17 lip 2012, 22:46 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Odp: PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Par
Post 17 lip 2012, 23:15 

Od: 15 lip 2009, 20:54
Leki działają jak je bierzesz potem już nie. Więc masz wybór albo nerwica albo leki.

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

______
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Post 17 lip 2012, 23:29 

Od: 06 maja 2009, 17:35
niestety trzeba brac leki, tylko co?

Post 18 lip 2012, 14:01 

Od: 14 sty 2012, 16:14
czy kts bral paroksetyne razem z trazodonem?
jesli nie czy ktos slyszal o takim polaczeniu?

Post 18 lip 2012, 17:54 

Od: 24 sty 2009, 16:42
wieslawpas brałeś paroksetynę, pomogła, więc co się zastanawiasz? Po odstawieniu leku silnie działającego na serotoninę jak paroksetyna mogą nastąpić spadki poziomu serotoniny, co objawia się rozdrażnieniem, pobudzeniem i agresją. Ja i wiele osób które znam a które odstawiały paroksetynę tego doświadczyły. Rzeczywiście u wielu osób po odstawieniu leku problem wraca, więc jest tak jak pisze aree1987 "albo nerwica albo leki."

______
agomelatyna 25 mg

Post 18 lip 2012, 19:00 

Od: 23 sty 2010, 13:05
blackbird, można laczyc.

______
"Krwawię cicho żyjąc,
żyję cicho krwawiąc"

Post 18 lip 2012, 19:23 

Od: 05 maja 2011, 22:28
1/4 parogenu odstawilam dwa tygodnie temu kiedy przez dlugi czas (ok pol roku) bralam pol tabletki czulam sie normalnie ... teraz znowu niepokoj, lęk i rozdrażnienie... chyba znow czeka mnie powrot do lekow;/ jak długo bierzecie leki typu parogen?

Post 18 lip 2012, 20:10 

Od: 21 cze 2012, 01:18
ja już prawie 3 lata ;D 40 mg na dobe i do tego buspiron i czasami bromazepam doraźnie ;)

______
Stifmeister
Paroksetyna 60 mg Nikotyna

Post 18 lip 2012, 21:13 

Od: 14 sty 2012, 16:14
cytrynka84, dzieki za dp. A ty laczylas? jesli tak to jakie dawki obu lekow?

Post 18 lip 2012, 21:27 

Od: 23 sty 2010, 13:05
blackbird, nie laczylam,ale słyszałam o takim mixie zanim jednak weźmiesz spytaj lepiej lekarza co myśli o tym i jakie dawki.

______
"Krwawię cicho żyjąc,
żyję cicho krwawiąc"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 14802 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374 ... 1058  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |