PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
258
70%

Nie
63
17%

Zaszkodziła
47
13%

Liczba głosów : 368

przez sówka 07 wrz 2017, 13:36
Juz 5 tygodni biore 20mg paroxetin. Wczesniej 10mg. Zaczelam od 1/4 tabletki. Jest mi ciagle slabo, zawroty glowy, zle spie. Cisnienie 99/78, 96/81, 104/88 puls raz 75 raz 115. Spadki cisnuenia przy wstawaniu. Dzwonienie w uszach. W nicy budze sie i nie moge sie ruszyc i oczu otworzyc przez dlyzszy czas. Czyli wcale nie jest lepiej...tydzien temu idstawilam lexotan, ktory byl dla zapobiegania panice i zwiekszonym lękom. Nie wiem...
Chyba trzeba czekac. Moze teraz ta serotinina sie zwieksza i stad te uboki?
Kiedys zadzialala po 6 tyg. Za drugim razem po 8 tyg.
Czlowiek bierze leki zeby zaczac dzialac i zyc, a tu kicha i suedzenie w domu. :(

przez Zaqbaq 08 wrz 2017, 10:59
Witam

Mam do was pytanie otóż biorę xetanor 20 i jestem obecnie na dawcę 10 mg i zaczęły się dziać dziwne rzeczy z moim ciśnieniem tzn wzrosło do 140 normalnie mam książkowe a tu takie rzeczy kiedyś brałem escitalopram i powodował u mnie podobne akcje..

Biorę go na nerwice lękowa głównie związana z sercem ale jak tu brać coś co jeszcze ciśnienie podwyższa to się człowiek odrazu demotywuje i wkręca w to nerwicowe koło...

Cholera jest coś co mnie z tego wyciągnie czy nic....

przez kondzioo 08 wrz 2017, 15:42
Witam, biorę paroksetynę ( xetanor) od 7 dni wcześniej brałem sertraline. Lek jeszcze niebdziala i ogólnie czuje takie napiecie w głowie i otępienie. Biorę 20 mg nie wiem czy to zadziała ten lek. Jeżeli chodzi o libido to mam większe niż po sertralkinie i tak mnie nie trzęsie. Czy ta dawka zadziała ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kamral 08 wrz 2017, 20:00
kitt3n napisał(a):Hej, zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową, z którą jak wskazywałyby objawy borykam się od dziecka. Lęki przyjmowały u mnie różną postać w różnym okresie życia. Od przeszło roku borykam się z derealizacją i depersonalizacją. Na początku objawy miałam rzadkie w określonych sytuacjach (głównie komunikacja miejska), ale silne, potęgowane tym, że nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Z czasem pojawiały się częściej, ale przyzwyczaiłam się i były lżejsze. Jako że już długo się to ciągnęło, udałam się w końcu (pierwszy raz w życiu) do psychiatry. Lekarz przepisał mi Parogen i Spamilan, by złagodzić trochę początkowe nasilenie objawów po Parogenie. Po samej wizycie poczułam się lepiej może dlatego, że się wygadałam i udało się to wszystko jakoś nazwać. Bardzo bałam się leków i nawet się zastanawiałam, czy jakimś cudem po prostu nie wyzdrowiałam, by nie musieć ich brać. Ale jako że nerwica jest ze mną w zasadzie od zawsze, postanowiłam, że jak się powiedziało A, to czas na B.
Aktualnie jestem po drugim dniu (1/4 tabletki 20mg) i było strasznie. Pierwszy dzień był w porządku, ale siedziałam bezpiecznie w domu, gdzie lęki dopadały mnie niezwykle rzadko. Dzisiaj wyszłam z domu, przejechałam parę przystanków i odwiedziłam rodzinę. W komunikacji miejskiej jak mnie dopadło, to myślałam, że zupełnie odlecę ze strachu. Ataki były tak silne, jak na początku. A przecież dostałam ten Spamilan na wyciszenie - nie wiem, co by się działo bez niego.
Jutro idę do pracy i strasznie się boję. W pracy siedzę po 12h przy komputerze. Nie jest to stresująca praca, lubię ją, ale i tam zdarzały się napady. Rzadkie, ale jednak. A jako że derealizacja jest u mnie silniejsza niż wczesniej, to boję się że nie dam rady :( Nie chcę w pracy mówić z czym się borykam. Chciałabym normalnie funkcjonować, ale czekać kilka tygodni na poprawę męcząc się to nie wiem czy nie jest ponad moje siły.

moglas sobie zalatwic od rodzinnego zwolnienie z tydzien, powiesz jaka sytuacja da bez problemu

przez kitt3n 11 wrz 2017, 09:33
Dzięki za odpowiedzi. Trochę spanikowałam, ale po tygodniu jest w miarę ok. Dziś jestem już na całej tabletce. Do pracy też dałam radę pójść i było w porządku :)

przez demonek 11 wrz 2017, 16:53
Witam.

Od dwóch dni znowu biorę paroksetynę .
Przestraszyłem się kiedy w internecie znalazłem informacje że paroksetyna jest jednym z leków najczęściej wywołującym zapalenie wątroby :zonk: . Jak to jest ?

przez Rafazinniraf 11 wrz 2017, 21:29
Witam ponownie :) Jak już pisałem paroksetyna słabo na mnie działa biorę od dwóch miesięcy najpierw pierwszy miesiąc 20 mg i kolejny 40 mg dzisiaj poszedłem do psychiatry i do paroksetyny dodała mi wenlafaksyne 37.5 i rozpisała żebym zwiększył do 112
5 zamieniła mi też Rispolept na Kettler z powodu głodu który powstaje po wzięciu ripoleptu. I teraz pytanko, Co o tym myślicie? Czy braliscie kiedyś takie połączenie?

przez Kamral 12 wrz 2017, 19:39
ile sie powinno brac paroksetyne zeby zostal jakis efekt terapeutyczny ?

przez sówka 14 wrz 2017, 19:05
Nie wiem co robic. Biore paroksetyne 20mg 8 tygodni i 2 dni. Ciagle boli mnie glowa, mam migreny, jakosc snu tragiczna caly czas. w nocy budze sie i nie moge sie ruszyc-paraliz senny? Jest to dosc koszmarne. Benzo odstawilam okolo 2 tyg temu. Nie wiem. Czekac na efekt dzialania paro jeszcze? Dolozyc coś? Zmienić lek?

Bralam paro dwa razy lata temu. Zwiekszala lęk na początku. Potem bylo ok. Tym razem cos dlugo sie rozkreca.

przez kitt3n 14 wrz 2017, 19:29
sówka napisał(a):Nie wiem co robic. Biore paroksetyne 20mg 8 tygodni i 2 dni. Ciagle boli mnie glowa, mam migreny, jakosc snu tragiczna caly czas. w nocy budze sie i nie moge sie ruszyc-paraliz senny? Jest to dosc koszmarne. Benzo odstawilam okolo 2 tyg temu. Nie wiem. Czekac na efekt dzialania paro jeszcze? Dolozyc coś? Zmienić lek?

Bralam paro dwa razy lata temu. Zwiekszala lęk na początku. Potem bylo ok. Tym razem cos dlugo sie rozkreca.

Ja dostałam trittico xr po tym jak się skarżyłam na skutki uboczne i jest lepiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o sen, śpi się po tym wyśmienicie :P

przez Kamral 14 wrz 2017, 20:22
sówka napisał(a):Nie wiem co robic. Biore paroksetyne 20mg 8 tygodni i 2 dni. Ciagle boli mnie glowa, mam migreny, jakosc snu tragiczna caly czas. w nocy budze sie i nie moge sie ruszyc-paraliz senny? Jest to dosc koszmarne. Benzo odstawilam okolo 2 tyg temu. Nie wiem. Czekac na efekt dzialania paro jeszcze? Dolozyc coś? Zmienić lek?

moze to po odstawieniu benzo ? jak juz wytrzymalas 2 miesiace to przeczekaj jeszcze miesiac, jak dalej to samo to odstaw

przez sówka 15 wrz 2017, 13:02
kitt3n
Moze zapytam lekarza o cos na sen ;)
Kamral
dzięki, poczekam jeszcze miesiąc i zobaczę.

Mam nadzieje, ze lek jednak zacznie lepiej działać. Ewentualnie zwiększe do 30mg.

Chciałabym juz zaczac zyc bardziej normalnie. Dlatego tak licze na działanie paro.

Trzy lata temu dawałam rade bez leków. Teraz niestety lub stety od dwoch lat musze je brac.

przez kondzioo 15 wrz 2017, 15:02
Biorę paroksetynę dziś mija 2 tyg po 20 mg i w 1 tydzień było znośnie ale teraz w 2 jest coraz gorzej skutki uboczne cały czas się nasilają są mocniejsze niż w 1 tyg czy to kiedyś minie i zacznie działać lek ? Nie wiem czy długo jeszcze na tym wytrzymam :(

przez ozesek 16 wrz 2017, 15:52
kondzioo napisał(a):Biorę paroksetynę dziś mija 2 tyg po 20 mg i w 1 tydzień było znośnie ale teraz w 2 jest coraz gorzej skutki uboczne cały czas się nasilają są mocniejsze niż w 1 tyg czy to kiedyś minie i zacznie działać lek ? Nie wiem czy długo jeszcze na tym wytrzymam :(

Daj sobie przynajmniej z miesiąc. Dopiero po tym czasie, albo nawet troszkę dłużej, będziesz mógł powiedzieć czy lek działa ;) U niektórych skutki uboczne mijają szybciej, u innych utrzymują się troszkę dłużej. Ja na przykład miałam długie męczarnie na fluoksetynie zanim zaczęła działać. Spróbuj przez ten trudny okres więcej odpoczywać, relaksować się i co najważniejsze odwracaj jak najczęściej uwagę od tego co się z tobą dzieję - czymkolwiek, najlepiej zajęciem, które sprawia ci przyjemność, a reszta sama za jakiś czas powinna wrócić do normy. Trzymam kciuki :great:

Sortuj wg