Skocz do zawartości
Nerwica.com

Paniczny strach przed oceną


JA03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój drugi post. Tak jak pisałem wcześniej chodzi o dziewczynę. Nawiązała się jak zwykle rozmowa, że ona jest głupia i niczego nie potrafi, jest gó#nem, które niczego nie umie i nigdy nie będzie umiało - dlatego woli się zabić. Dzisiaj rozmawialiśmy i dowiedziałem się, że w szkole się z niej śmieją - i to jest dla niej dowód na to, że jest nieudacznikiem i niczego nigdy nie umie. Nie będzie miała dobrej pracy, mieszkania i t p. Na początku się wkurzyłem... no wiadomo, ktoś się z niej śmieje, niedobrze... ale gdy zapytałem jak to wygląda... i w jakich sytuacjach się z niej śmieją zdębiałem.

Wiecie jak to jest w szkole... ktoś się pomyli, strzeli jaką gafę przy tablicy, przy odpowiedzi ustnej... jakaś literówka, jakieś przejęzyczenie się, ktoś się zająknie - no i wiadomo... zaraz jakieś śmiechy chichy z tego powodu w klasie. Myślałem, że sobie ze mnie żarty robi, że z takich drobnostek idiotycznych robi ogromny problem i bierze to za dowód na to, że ona jest nieudacznikiem i jest totalnie głupia i nic prócz stania przy drodze jej nie czeka. Przepraszam za język ale chce wiernie oddać klimat.

Popłakała się, że się z niej śmieją w klasie, bo (jak twierdzi) nic nie umie. Sam przecież chodziłem do szkoły i wiem jak to jest... śmiechy, żarty z głupiej literówki na tablicy... i to nie że śmiech w "złych intencjach" albo perfidne wyśmiewanie się. Na pewno każdy wie o co chodzi. Wtedy zrozumiałem, że z tą dziewczyną jest coś bardzo nie tak. Jakaś obsesja przed tym, jak ją postrzegają? O co tu chodzi?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA03, dziewczyna, o której napisałeś, ma najprawdopodobniej niską i nieadekwatną samoocenę, dlatego przejmuje się najdrobniejszymi niepochlebnymi komentarzami pod swoim adresem i reaguje nadmiernie emocjonalnie na krytykę - nawet tą nieintencjonalną. Postaraj się ją namówić do konsultacji u psychologa albo przynajmniej do rozmowy z psychologiem szkolnym. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×